2019 Yılında İş Dünyasında Yeni Trendler I
28 Mart 2019
/
Guru Akademi Araştırma Ekibi

İŞ MODELİ EĞİLİMLERİ

2019'daki iş dünyasındaki yeni trend iş modellerinin çoğu, birbiriyle tamamen zıt iki yönde bağlantılı:

Yenilikçi teknolojilerin tanıtılması;
Mevcut yaratıcı olanakların kullanılması.

İlk eğilim, internette iş yapmak için araçların oluşturulmasıdır. İnternetin gelişmesiyle birlikte işler biraz daha erişilebilir hale geldi. Bu nedenle, 2019'daki ana trendlerden biri, girişimcilerin bir ürünü hızlı ve kolay bir şekilde pazarlayıp satmalarını sağlayan teknolojilerin geliştirilmesinde duyulan ihtiyaçtır.

İkinci eğilim ise şunları içerir:

Bir çocuk kuaför salonunun açılması: Çocuklar için bir hizmet yaratılmasını ve küçük müşterilerle çalışma yeteneğini içerir. Bu, özel bir yaklaşım ve önemli bir yaratıcılık payı gerektirir. Bir çocuk kuaföründen en büyük kâr, şirketin eğlence ve alışveriş merkezlerinde bulunması durumunda elde edilebilir.
Çocuk partilerinin organizasyonu, animatörlük: Çocuğun doğum günü her ebeveyn için özel bir olaydır. Ebeveynler kendi doğum günlerini kutlamazken, kızları ve oğullarının doğum günü onlar için kutsaldır, dolayısıyla çocuklar için animatörler ve eğlence revaçta.

Bitki duvarları: Bitkilerin oksijen seviyesini arttırdığı ve aynı zamanda ofis dekorunun şık bir unsuru olduğu bilinmektedir. Fitosten ticareti fikri Avrupa'da ortaya çıktı ve bir süre sonra Rusya'da bu alana ilgi duymaya başladılar.

AMERİKA’DAKİ EĞİLİMLER

Amerikalı girişimciler sıra dışı çözümler sunan ve iş dünyasında trend çizgileri yaratma kabiliyetleriyle tüm dünyada tanınırlar.
Bunlardan bazıları:

Tek bir ürün süpermarketi: ABD'de kendisini olumlu gösteren kanıtlanmış bir şirkettir. Sonuç olarak, ziyaretçinin hangi ürünün peşinde olduğunu önceden bilmesi ve kaliteli bir ürün satın almak istemesi avantaj yaratmaktadır. İyi bir örnek çay veya kahve pazarı olabilir. Burada aynı zamanda satılan ürünlerin işlenmiş biçimde servis edildiği mini bir cafe de açabilirsiniz.

Anlık Sigorta: Bu, her zaman trend olmuştur. Yaşam ve sağlık bir insanın temel değerleridir. Neden bir lunapark treni için bir bilet alırken yanında da olası risklere karşı korunmak adına sigorta poliçesi almayasınız ki?

Kaynak: beboss.ru