2019 Yılında İş Dünyasında Yeni Trendler II
28 Mart 2019
/
Guru Akademi Araştırma Ekibi

TİCARİ EĞİLİMLER

Bu yıl, iş alanında büyük değişiklikler başlayacak ve gelecek vaat eden girişimcilere yeni fırsatlar açılacak. Şirketinizi kurmada erken bir aşamada olsanız da veya birkaç yıldır iş yapıyor olsanız da, potansiyel müşterileri görmek her zaman önemlidir. İşin her yönünü kontrol etmek ve sürekli geliştirmek gerekir: Markalaşmadan işe alıma ve hatta podcastinge kadar bu böyle olmalı.
Peki, 2019'da şirketinizin lider kalmasını sağlamak için ne yapılması gerekiyor?

İŞE ALIM

Şirketler sürekli olarak gelişmekte ve ofisleri farklı insanlar için mümkün olduğunca uygun hale getirmeye çalışmaktadır (ofislerdeki çerezlerin, ücretsiz kahve ve oyun tesislerinin varlığı bunlara birer örnektir). Girişimciyseniz ve kendi şirketiniz varsa, Google veya Facebook'ta avantajlar karşısında asla savaş kazanamayacaksınız. Ancak, çalışma programında çalışanlara (ve özellikle programcılara veya geliştiricilere) esneklik sağlarsanız, daha iyi sonuçlar almanız daha olasıdır. Böylelikle bir uzman zoru değil özgürlüğü hissedecek, bu yüzden kendini ifade edebilecek ve büyük bir yaratıcılıkla çalışabilecek. Bir şirket yetenekli uzmanları çekmek isterse, yapılacak ilk şey çalışanlar için maksimum rahatlık yaratmaktır. Ancak, aşırıya kaçamayacağınızı unutmayın. Aslında, her şey insanları nasıl işe aldığınıza bağlı. Başlangıçta çalışmak isteyen, tecrübe sahibi ve kendini gösterebilen bir kişi alındıysa, o zaman etkili çalışma programları ve onun için uygun koşullarda, koşullar yalnızca verimliliği artıracaktır. Başka bir durumda, çalışan tembel olacak ve işi kendisi için maksimum rahatlıkla ve minimum güç ve enerji harcaması ile ödeme alırken çalışmasını sağlamak için kullanacaktır.

BİLİNİRLİK

Günümüzde, tanınabilir markalar daha iyi, ancak daha az tanınabilir işletmelerden çok daha fazla avantaja sahiptir. Hizmet veya malları daha yüksek maliyetle satabilirler. Markaların popülaritesi, artan iş fiyatlarına elverişli yatırımcıları kendine çekiyor. Markanızı geliştirmek ve tanınır hale getirmek için daha fazla çaba gösterin.

SOSYAL MEDYA

Büyük şirketlerde sosyal ağlarda sayfaları ve grupları korumaktan sorumlu olacak bir çalışanınız olmalıdır. Bu yıl daha fazla popülerlik kazanma eğilimindeler. Orada markanızı sunabilir ve müşterilerle iletişim kurabilirsiniz.

TASARIM ve PAKETLEME

Bu ürünü satın alıp almayacağınıza karar verdiğinizde ne görüyorsunuz? Ambalaj çekici görünüyor mu? İki ürün arasında, daha özgün bir ürün seçecek misiniz? Tabii ki! Herkesin içerik hakkında düşünmeye çalıştığı gerçeğine rağmen, herkes kitapları dahi kapaklarına bakarak satın alıyor! Ürününüzün görünümünü düşünün.

İŞYERİ

Yöneticilerden düzenli olarak ofisteki asıl sorunun kuruluşlarındaki iletişimi geliştirmek, karar veren çalışanları bulmak vb. olduğunu duyabilirsiniz. Bu en ilginç görev gibi gözükmeyebilir, ancak iş için esastır ve yıllarca çok önemli kalacaktır. Bu, bugün şirketten akan bilgi miktarının inanılmaz derecede büyük olmasından kaynaklanmaktadır, bu yüzden kontrol edilmesi gerekir. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, çalışanların zamanlarının neredeyse % 20'sini bilgi arayarak ya da belirli sorunların çözümünde yardımcı olacak kişileri bularak geçirdiklerini gösteriyor. AI'yı işyerindeki araçlara entegre etmek ve bu dünyevi görevlerin bazılarını otomatikleştirmek, yaratıcı işler yapmak ve kendinizi görevlere adamak için zorlukları hafifletebilir ve daha fazla zaman kazandırabilir.

PODCAST

2019, podcasting için nasıl olacak? Bu alan büyümeye devam edecek, yeni podcast programlama şirketleri açılacak. Uzmanlıklarını genişletmek isteyen girişimciler için harika bir fırsat. Podcast endüstrisinde, inovasyon ve iyileştirme gerektiren göreceli olarak keşfedilmemiş çeşitli alanlar da vardır. Örneğin, reklam yoluyla satış yönetimi. Aynısı, podcast'teki izleyicilerin yönetimi için de geçerlidir - pratikte hala gelişmemiş bir alan, bu yüzden uygulanması zor olacaktır. Böylece, bir podcast'te sadece onu kullanmazsınız, aynı zamanda etki alanınızı da geliştirirsiniz.

KULLANICI ARAYÜZÜ

Birkaç yıl önce, şirket kurmaya odaklandığınız zaman, bir web sitesine ve tüketiciye yönelik bir uygulamaya sahip olmanıza gerek yoktu. Ancak 2019'da, işletme, bu olmadan tamamen yanlış olan bir noktaya ulaşacaktır. Bir şirket pazarda hayatta kalmak istiyorsa, kullanıcı veya müşteri sayısını arttırmak için iyi bir UX'e sahip olmalıdır.
Kullanıcı arayüzünüz rahat, arkadaş canlısı olmalı ve olumlu duygular uyandırmalıdır.

KOBİ’LER

Küçük işletme sahipleri 2019'da iyimser olabilir. Bu yıl yapılan bir ankette, sahiplerin% 52'si ekonominin yakın gelecekte gelişeceğine güveniyor.

TÜKETİCİ KATILIMI

Yabancılara veya şirketlere duyulan güven düzeyi, İnternet üzerinde yer alan bilgilerde göründüğü gibi düşmemektedir. Güven anlayışı değişiyor. İnsanlar kendi seçimlerini yapma eğilimindedir ve kendilerini özgür hissederler. Bu, hem küçük şeyler için hem de kıyafet satın almak için bir mağaza seçmek veya daha büyük çapta olan fikirler için de geçerlidir.

Kaynak: beboss.ru