Anadolu'da Ekonomi Buluşmaları'nın Durağı, Anadolu'nun Ekonomik Merkezlerinden SAKARYA !
20 Mart 2018

Anadolubank'ın Anadolu’da Ekonomi Buluşmaları adı altında Türkiye ekonomisine, KOBİ ve sanayicilere katkı sağlamak amacıyla yaptığı buluşmaların son durağı Sakarya oldu.

Bloomberg HT işbirliği ile gerçekleştirilen buluşmaların son ayağına Anadolubank Genel Müdürü Namık Ülke, Anadolubank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı İlhan Küçükahmetler, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran, Piri Reis Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul katıldı.

Anadolubank Genel Müdürü Namık Ülke, “Sakarya Türkiye ekonomisine önemli destek sağlayan bir il. 2016'da 2,5 milyar dolar ihracat yapan Sakarya bu rakamı 5,2 milyar dolara yükseltme başarısı gösterdi. Bu özellikleri nedeniyle Sakarya'yı ekonomi buluşmaları etkinliğimiz için öncelikli duraklardan biri olarak belirledik. ” açıklamasında bulundu.

Anadolubank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı İlhan Küçükahmetler, “Tarımsal faaliyet döngüsünde yer alan tüm birimleri ortak geleceğimiz için etkin, verimli kılmak ve sürdürülebilir tarıma destek olmak misyonumuzdur” ifadelerini kullanarak şehrin ekonomisi için önemli bir sektör olan tarıma yönelik bankanın yaklaşımının altını çizdi.

Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran; “Dış ticarette önemli bir üs olan Sakarya’da dünya ve Türkiye ekonomisi üzerine verimli ve yapıcı tartışmaların yaşandığı bir gün oldu. Son 7 yılın en iyi büyümesine aday 2018’de küresel ekonomilerde özellikle de Avrupa Birliği ülkelerinde yaşanacak toparlama kuşkusuz ki Sakarya ekonomisine katkı sağlayacak." dedi.

Sakarya ekonomisine dair geniş bir perspektif çizerek 2018 yılı hedefleri hakkında bilgi veren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, "Sakarya Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşırken lokomotif bir il olacaktır. Sakarya'da organize sanayi ve ticaret bölgeleri ile çarpık yapılaşmaya karşı belediyemiz, milletvekillerimiz, valimiz ve üniversitemiz ile ortak adımlar atıyoruz. Sakarya ülkemizi endüstri 4.0'a hazırlayacak bir makine ihtisas bölgesi kuruyor. Önemli yatırımlara ev sahipliği yapmak için çalışmalar yapıyoruz" dedi.


Haber Kaynağı:  http://www.businessht.com.tr/guncel/haber/1874532-anadolubank-anadolu-da-ekonomi-bulusmalari-nin-son-duragi-sakarya-oldu

Video Kaynağı: BloombergHT 13.03.2018 Ana Haber videosu

Kategoriler

Kobi Gurusu Öner