BULUT YEDEKLEMENİN YARARLARI
25 Ocak 2019

Bulut yedeklemenin en önemli faydaları arasında ekonomiklik, ölçeklenebilirlik, saha dışı depolama, basitlik ve otomasyon yer alıyor.
İhtiyaçlarınız için anlamlı olan ve maliyeti müşterilerinize aktarmanızı gerektirmeyecek, iş gereksinimleriniz için her şeyi sunan, bulut tabanlı bir çözüm bulabileceğinizi aklınızda bulundurmanız önemlidir.

Birçok işletme hâlâ veri koruma sorunları ile mücadele ediyor. Aslında, birçok şirket verilerini fiziksel makineleriyle yedeklemektedir. Veriler, en kritik şirket varlığı ve bulut bilişim alanıyla doğrudan bağlantılı olduğu için, bulut yedekleme çözümüne geçmemek için hiçbir neden yoktur!

Bir bulut çözümü ile verilerinize istediğiniz zaman istediğiniz yerden erişebilirsiniz. Siz ve müşterileriniz, bir dizüstü bilgisayardan, PC'den veya mobil cihazdan olması fark etmeksizin, Internet'e erişebildikleri her yerde verilerine erişebilirler. Ofisinizdeki fiziksel sunucularınıza geri dönmek için bir VPN kullanmanız da gerekmez, verileriniz sizi her yerde takip eder.

Yerinde yedek kurtarma sistemi kurmak zorunda kaldığımız günler geride kaldı. Doğal afet veya veri kaybı durumunda en önemli dosyalarınızın bir kopyasını şirket dışında tutmak için artık çok para harcamanıza da gerek kalmadı. Ana ofisinize ne olursa olsun verilerinizin güvende olmasını sağlamak için yedeklemeleri bulutta saklayabilirsiniz.
Bulut hizmetlerinin basitliği her geçen gün artmaktadır. Bulut yedekleme, verilerinizi yönetmeniz ve geri yüklemeniz için hızlı ve kolay bir yol yarattı. Verilerinizin yedek kopyalarını, birkaç dakika içinde kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Bir başka fantastik avantaj da verilerinizin otomatik olarak yedeklenmesidir. Birçok bulut servis sağlayıcısı, müşteri verilerini hiçbir kesinti olmadan otomatik olarak yedekler. Çoğu bulut sağlayıcısının, verilerinizi otomatik olarak yedekleyen ve kaydeden güvenli bir yedekleme sunucusu ağına sahip olduğunu ve herhangi bir nedenle arıza durumunda yeni bir sunucuya geçiş yaptığını göreceksiniz.

Daha Fazla Koruma: Verilerin saha dışında bir yerde depolanması beklenmedik bir olayda veri kaybı riskini önemli ölçüde azaltır. Fiziksel depolama aygıtları, ne kadar dayanıklı olursa olsun, beklenmeyen bir şekilde kırılabilir veya durdurabilir. Ayrıca, acil bir durumda, mevcut konumunuz tüm yedekleme verilerinizi anında kaybetmenize neden olabilir. Verilerinizin İnternette saklanması, belirli bir zamanda size anında erişim sağlar. Bunun da ötesinde, verilerinizi güvenli bir yerde saklanırken korunacağı için şifrelemek konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
Düşük Maliyetli Yatırım: Sunucularınızdan herhangi birine binada koca alan tahsis yerine, tesis dışında bulunan ve altyapı yatırımınızı tamamen azaltan her şeye sahip olursunuz. Ayrıca BT kaynaklarına daha az yatırımınız olmuş olur. Buna ek olarak, birkaç bulut yedekleme sağlayıcısı arasında seçim yapmanın yararı vardır. Bütçenize ve depolama gereksinimlerinize en uygun sağlayıcıyı seçmekle kalmayıp, toplam yatırımın faydalarına da değer.

Hızlı Kurtarma Süresi: Değerli verilerinizi kaybederseniz veya dijital varlıklarınıza erişirseniz, yedeklenmiş veriler kısa sürede geri yüklenebilir.