BÜYÜMEYE ve BAŞARILI OLMAYA DEVAM ETMENİN 8 YOLU
02 Nisan 2019

Başarı, maddi düzeyde göründüğünden daha fazladır. Bu, hayatımıza anlam ve değer veren duygusal bir deneyimdir. İstediğimiz her hedef bize yeni bir şey öğretir ve kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olur. Karakterimizi geliştirir ve kendisinin daha anlamlı ve derin bir farkındalığa yol açar. Her ileri adımda, neler yapabileceğimize dair düşüncemizi değiştiririz. Yaşam sonuçlarımız, sahip olduğumuz inançlardan kaynaklanmaktadır. Düşüncenin yalnızca bir arzu olduğunu anlamalıyız ve üzerinde çalışmazsanız hiçbir şey elde edemezsiniz. Büyümeye ve başarılı olmaya nasıl devam edilir?

Düşüncelerini ve arzularını yaz!
Kafanda bir fikir varsa, ancak o zaman uygulayabilirsin. Fikri bir yere yazarsanız, o zaman gerçek olmaya başlayacaktır. Özlemlerimizi yazmanın değeri, yazının bizi doğru yönde ilerlememiz için motive etmesi gerektiğidir. Bir fikir yaratıp onu kağıda taşıdığımızda, fiziksel bir form veririz. Fiziksel formdaki her şey daha büyük formda kendini gösterebilir. Bundan sonra uygulamak çok daha kolay, fikir daha ulaşılabilir hale geliyor.

Araştırma yapmak.
Şimdi fikirsel bölümü açıkça tanımladığımıza göre, çevresindeki tüm bilinen ve bilinmeyen faktörleri keşfetmeye başlayabiliriz. Motivasyon için, bir fikri gerçekleştirmek için gerekli araştırmayı yapmaktan daha önemli bir şey yoktur. Çeşitli bilgilerin araştırmasını ve analizini yaparken, kendimizi problem çözme ve bunları etkin gelişim stratejilerine dönüştürmeye yönelik yöntemler oluşturmaya hazırlıyoruz. Engelleri ve olası sorunları beklemek doğru ve normaldir, ancak onlardan korkmayın. Araştırma yapabildiğimiz sürece herhangi bir soruna çözüm bulabiliriz. Şu anda çok çalışmak ve çok çalışmak, deneyim ve pratik kazanmak için hazırlıklı olmak çok önemlidir. Ve bunu yaparsanız, büyük bir başarıya ulaşabileceğiniz anlamına gelir.

Büyümek ve gelişmek.
Ne kadar çok araştırma yaparsak, seçilen yönde o kadar çok gelişiriz. Bu geliştikçe, zeka, stratejiler ve ayrıca en önemlisi kendilerine güven. Aynı zamanda sadece zihin üzerinde değil, karakter üzerinde de çalışıyoruz.

Kendin üzerinde çalışmaya devam et.
Başarılı olmak zaman alıyor. Sabırlı olun. Başarılı olmak için beklemeyi ve katlanmayı, dürtüsellikten kurtulmayı öğrenmeliyiz. Sabrınızı kaybettiğinizi ve hedeflerinizden şüphe duymaya başladığınızı hissettiğinizde çalışmaya devam etmeniz, sonuçları görselleştirmeniz ve zaferlerden zevk almanız gerekir. Unutmayın ki başarıya giden yol her zaman çok zor ve çok uzun sürebilir. Belirli bir sonuç bekliyorsanız, tezahür etmesi için ona alan vermelisiniz. Ancak, kendiniz üzerinde çalışmayı bırakmanız durumunda, derhal başarısız olursunuz.

Başarı hakkında konuşun.
Konuştuğumuz dil, yaşadığımız deneyimi büyük ölçüde belirler. Bir insanın hayatı boyunca uğraştığı en büyük sorun olumsuz düşünceler veya şüphelerdir. Duyduklarımızla yaşıyoruz. Söylediklerimizle yaşıyoruz. Başarılı olabilme yeteneğimize inanmayı zor bulursak, o zaman başarı dilini konuşmalıyız. Başarısızlık ve başarısızlık hakkında konuşmayı bırakmalıyız, çünkü tam anlamıyla kendimizi olumsuz düşünceye uyarlıyoruz. Her birimizin bir seçeneği vardır - sahip olduklarımıza veya sahip olmadığımız her şeye odaklanmak. Korku söz konusu olduğunda, bir seçeneğimiz de var: ondan kaçmak veya ondan öğrenmek.

Tek Lider.
Asla başkalarına ve başarılarına, yaptıkları ya da yapmadıkları şeylere odaklanmayın. Karşılaştırma tuzağına düştüğümüzde duygusal dengeyi kaybederiz. Kendi çalışmalarımıza odaklanmamız ve kendimiz için en iyi lider olmamız gerekiyor. İşinizde başarılı ve verimli kalmak için önünüzde doğru olana odaklanmalı ve dikkat dağıtıcılarla çalışmamalısınız. Çalışmanızı başkalarıyla karşılaştırmayın, çünkü yalnızca zarar verir.

Yaratıcı ol.
Sadece başarısızlık ve başarısızlıkla karşı karşıya olduğumuz için, onları kabul etmemiz gerektiği anlamına gelmez. Dikkat edilmesi gereken tek şey, olmak istediğimiz kişi olma arzumuzdur. Yaratıcı olmanız ve kutunun dışında düşünmeniz gerekir. Gelişmek istediğiniz ve hatta hiç olmadığınız yönde düşünün. Bu, “konfor bölgesinin” dışına çıkmanın bir yoludur. Aslında, herhangi bir hayali gerçekleştirmedeki en büyük sevinç, onun üzerindeki aktif çalışmadır.

Sorunu çözmeye odaklanın.
Sorunlarınıza odaklanırsanız daha da büyüdüklerini hissetmeye başlayacaksınız. Bu düşünce, sizi kolayca, kesin bir hedefin ulaşılamaz olduğuna ikna edecektir. Sonuçlara ihtiyacınız varsa, o zaman sorunlara değil çözümlere odaklanmanız gerekir. Dikkatinizi sadece ilerlemeye devam etmek için olumlu düşünmeye verin. Gelişim, ileriye doğru bir harekettir, bu nedenle, başarılı olmak için yalnızca buna odaklanmanız gerekir. Kendiniz üzerinde çalışın ve sorunlarınız üzerinde durmayın.

Kaynak: entrepreneur.com