FİNDEKS
25 Eylül 2017

Findeks, finans sektörünün seni nasıl gördüğünün bir aynasıdır. Findeks’i kullanarak finansal durumunu ve itibarını kontrol altında tutabilir ve daha iyi yönetebilirsin. Bankalar ve diğer finansal kurumlardaki kredi borç ve limitlerini, kredi notunu takip edebilir, finansal kontrolünü sağlayabilirsin.??Findeks, sahip olduğu dünyanın en gelişmiş kimlik doğrulama yapılarından biriyle benzersiz bir hizmet sunar. Kimlik bilgilerin, sadece senin bildiğin bilgiler ile teyit edilerek, bankalardaki kayıtlı cep telefonun üzerinden çift bileşenli doğrulama yöntemi ile doğrulanır.  Cobit4.1 ve ISO güvenlik standartlarına uygun hizmet altyapısıyla Findeks, üyelik ve ödeme yapmak için girdiğin bilgiler de dahil, tüm verilerini, BDDK ve bağımsız denetim şirketlerince denetlenen Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. veri merkezinde güvenle saklar.

FİNDEKS KREDİ NOTU NEDİR ?
Findeks kredi notu uzun yıllardır bankaların kredi vermek için baktıkları önemli bir referans notudur. Findeks kredi notu bireysel olarak kullanmış olduğunuz tüm kredi ve kredi kartlarının verileriyle oluşturulmaktadır. Bu notunuz yüksek ise daha kolay kredi kartı ve banka kredisi alırsınız, aynı şekilde düşük ise kredi kartı verilmesi ihtimaliniz de oldukça düşecektir. Bu nota bakılarak ileriki ödemelerini gerçekleştirecek düzende birisi olup olmadığı büyük ölçüde anlaşılır. O yüzden finans kuruluşları bu not üzerinden kişilere kredi veya kredi kartı vermektedirler. Sonuç olarak kimse ( finans kuruluşları da dahil) borcunu aksatan, ödemeyen, hacizli duruma düşmüş, geliri olmayan birisine borç vermek istemez.

FİNDEKS KREDİ NOTU NE İŞE YARAR?
Sadece finans kuruluşları değil işletme sahipleri de findeks kredi notuna bakarak karar verir hale geldi. Örneğin bir emlakçı ev satacağı kişinin notuna bakarak evi satıp satmayacağını ya da bir telefoncu satış yapmadan bu notu öğrenmek için talepte bulunur oldu. Halen çok yaygın olarak kullanılmasa da geçtiğimiz ay 500 Bin kişi findeks kredi notunu öğrenmek için talepte bulundu. İlerleyen senelerde her işletme ve satış yapacak her insan findeks kredi notuna göre karar verir hale gelecektir. Bu yüzden oldukça önemlidir.

Detaylı Bilgi İçin: https://www.findeks.com/

Kategoriler

Kobi Gurusu Öner