Instagramda Çekiliş Düzenleyen KOBİlere Öneriler
28 Haziran 2019
/
Guru Akademi Araştırma Ekibi

Sosyal medya platformu olan Instagram hesabı olan KOBİ’ler büyümek ve takipçi arttırmak için çekiliş düzenlemek istiyor. Çekiliş sayesinde farklı kitlelere ulaşmak mümkün olacak. Diğer kişilerle rekabet etmiş olacaksınız. Sadece bir resim koyup, çekiliş var. Çekilişimize katılın. Bu veya buna bezer açıklamalar iyi bir sonuç vermez. Çekiliş düzenleyecekseniz, bu önerilere göz atmanızda fayda var.

Ödül Hakkında Bilgi

Çekiliş düzenliyorsunuz, vereceğiniz ödülü vurgulayarak ön plana çıkarın. Paylaşımınızı gören kişi, çekilişe neden katılayım? Sorusunu cevaplayabilmeli. Ödülü iyi anlatırsanız, çekilişe katılım oranı da o kadar yüksek olacak.

Sayfalara Reklam Verin

Çekilişe katılacak yeni kişileri bulmak için, diğer Instagram sayfalarına reklam verebilirsiniz. Örneğin, sayfanız moda sayfasıysa, sizde takipçisi yüksek olan moda sayfasına reklam verin.

Takipçisi Yüksek Olan Kullanıcılarla İletişim Kurun

Sayfanız dizi film hakkındaysa, takipçisi yüksek olan bireysel kullanıcılar olabilir. Onlarla iletişim kurun. Çekiliş paylaşımını onlarda paylaşarak size destek olabilir.

Slogan ile Çekilişe Yüksek Oranda Katılım Sağlamak

Çekiliş için oluşturduğunuz resmin üstüne ya da bağlantının altına bir slogan yazabilirsiniz. Yazacağınız her kelime diğer kullanıcıları etkileyebilir. Örneğin: En iyi resmi yap, ödülü kap

Çekiliş Gönderisini Paylaştırın

Instagram hesaplarında görüyoruz. Çekilişe katılmak için; gönderiyi beğen, üç arkadaş etiketle vs. gibi şartlar oluyor. Paylaşımı inceleyen kişiler bu şartları gördüğünde çekilişe katılmaktan vazgeçebiliyor. Siz çekiliş yapmak istiyorsanız, daha farklı fikir ve düşüncelerinizi ortaya koyun.
Arkadaş çevreniz genişse, çekilişin gönderisini paylaştırabilirsiniz. Kendiniz reklam verebilirsiniz. Sadece gönderiyi beğenin, katılmak istediğinizi yazın gibi şartlar koyabilirsiniz.