Kurtköy’de kurulan İzel Kimya, boya ve vernik sanayisinde yaygın olarak kullanılan sentetik reçine ihtiyacını karşılamak adına 1996 yılında faaliyetlerine başlamıştır.
Türkiye’de Sentetik reçine üreticisi konumunda olan kuruluşun Genel Müdürü Suat Çelik KOBİ Gurusu’nun sorularını şu şekilde cevapladı: Sizi ve İzel Kimya’yı kısaca tanıyabilir miyiz?
İşletme Fakültesi mezunuyum.


MoraLabs, 2013 yılında Ankara’da faaliyet göstermeye başlayan mobil oyun ve uygulama geliştiren bir firmadır. Moralabs Oyun Stüdyosu KOBİ Gurusu’nun sorularını şu şekilde cevapladı: -Girişimcilik motivasyonunuz (Neden girişimci oldunuz?)Ülkemizi refah seviyeye götürecek asıl yolun teknolojiden, bu alanda dünya kalitesinde ürünler geliştirmekten geçtiğinin farkındayım.


Mira Endüstriyel Eğitim Danışmanlık Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi 2013 yılının Aralık ayında kurulmuştur. Mira, iple erişimle yüksekte çalışma becerisini, mühendislik ve teknisyenlik eğitimiyle birleştirerek profesyonel çözümler sunan bir kuruluştur.


Girişimcimiz Ayşe Sine SERBES, 2000 Yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte Bölümünde denizcilik eğitimine başladı, 2002 yılında Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümüne yatay geçiş yaptı. 2003 yılında Gemi İnşaatı Mühendisliği bölümünde Çift Lisans Programına başladı ve her İki bölümden de mezun oldu.


Bahadır Tıbbi Aletler AŞ, 1983 yılında kurulmuş olup, kardeşler ve amca çocuklarından oluşan 9 ortaklı aile şirketidir. Tüm branşlar için cerrahi aletleri, steril konteyner sistemleri ve aksesuarları, steril edilebilir hastane terlikleri ve silikon tıbbi aksamlar üretmektedir.


Beta Transformatör Elektromekanik 2009 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi bölgesinde 3 ortaklı olarak kurulmuş bir aile şirketidir. Kuru ve yağlı tip güç ve dağıtım transformatörleri imalatı yapmakta ve satış sonrası mobil bakım, onarım hizmetleri vermektedir.


"Moz’da yaptığımız en büyük yanlışlardan biri, sürekli devasa büyüklükteki projeler üzerinde çalışmamızdı."

Moz CEO’su ve Inbound.


"Önce web sitesini yayına soktuk, daha sonra müşterilere sorduk."
Zipcar Kurucu Ortağı Robin Chase yaşadığı bir başarısızlığı şöyle anlatıyor; “Mümkün olduğunca çabuk müşterilerinize ulaşın ve ürününüzü geliştirmek için onlardan fikir alın.


"Hiç faaliyete geçmemiş bir şirket için 1 milyon dolar harcadık."

KISSmetrics Kurucu Ortağı Hiten Shah yaşadığı bir başarısızlığı şöyle anlatıyor; “Şirketimizin diğer kurucu ortağı ve ben, hiçbir zaman faaliyete geçirmediğimiz bir internet hosting şirketi için 1 milyon dolar harcadık.

Kategoriler

Kobi Gurusu Öner