KOBİLER İÇİN REKLAM METODLARI
02 Ağustos 2019

KOBİLER İÇİN REKLAM METODLARI

Günümüzün girişimcileri, küçük işletmeleri için reklam fikirleri söz konusu olduğunda her zamankinden daha fazla seçeneğe sahip. Bu nedenle, bu ayın Vogue'unda ulusal bir TV reklamı veya tam sayfa yayın yapamıyor olsanız bile, bütçenizi tamamen etkilemeden mesajınızı ilgili müşterilerin dikkatine sunabilirsiniz.

Küçük İşletmeler İçin Büyük Reklam Fikirlerinin Listesi

Bu bölümde aşağıdakiler de dahil olmak üzere küçük işletme reklam fikirlerini ele alıyoruz:

• Geleneksel Reklam Fikirleri
• Çevrimiçi Reklam Fikirleri
• Sosyal Medya Reklam Fikirleri
• Yerel Reklam Fikirleri
• Açık hava reklam fikirleri

GELENEKSEL REKLAM FİKİRLERİ

RADYO YARIŞMASI VEYA HEDİYE VERME SPONSORU

Mesajınızı radyo dinleyicilerine iletmenin bir yolu, bir yarışmaya sponsor olmaktır. Ürünlerinizden birini ödül olarak sunun ya da işinizi yapan istasyona takas yapmak için gemi gezisi gibi özel bir ödüle sponsor olun.

GAZETE REKLAMI İÇİN DOĞRU BİÇİMİ BULUN

Gazeteler yerel müşterilere ulaşmak için mükemmeldir. Restoranlar, barlar ve kafeler hafta sonu eğlence merkezini çekmeyi hedefleyebilir. Servis sağlayıcılar, özellikle uygun maliyetli olan sınıflandırılmış reklamlara odaklanabilir. Bazı gazeteler, işletmelerin bir çözüm hakkında eğitmek için yazılı içeriğe sponsor olmalarını sağlayan reklam seçenekleri sunmaktadır.

DERGİ REKLAMI YARATIN

Dergi reklamları, görsellere çok önem veren işletmeler için harika bir format sunar. Ticaret dergileri niş takiplere veya belirli sektörlere hitap eden işletmeler için değerlidir.

RADYO İSTASYONLARINI İŞLETMENİZDEN CANLI YAYINA ALIN

Radyo dinleyicileri, zaman zaman etkinliklere veya diğer özel promosyonlara ev sahipliği yapan yerel işletmelerde alışveriş yapmaktan hoşlanıyor. İşinize gelmelerini sağlayabiliyorsanız, müşterilerinizin sahip olduğu tüm eğlence hakkında konuşmasını sağlayabilirsiniz.

KABLO VEYA YEREL TV REKLAMLARI OLUŞTURUN

TV reklamları başka bir geleneksel reklam biçimi sunar. Ulusal ağları unutun. Küçük işletmeler için, yerel haber istasyonlarını veya kablo TV'yi bütçenize uygun şekilde hedefleyin.

YEREL SİNEMA SALONLARINDA REKLAM VERİN

Mesajınızı dikkat etmesi muhtemel olan yerel müşterilere iletin: sadece bir film başlamak üzereyken! Tiyatrolar, yerel işletmelere, film ön izlemesinden önce yayınlanmak için reklam seçenekleri sunar.

BİR FUAR VEYA ENDÜSTRİ ETKİNLİĞİNE SPONSOR OLUN

İşletmeniz coğrafi bir alandan ziyade belirli bir sektöre veya nişe odaklanıyorsa? Ticari fuarlara katılmak veya sektörel etkinliklere sponsor olmak sizin için özel olarak hazırlanmıştır.

ÇEVRİMİÇİ REKLAM FİKİRLERİ

GOOGLE İŞLETME SAYFANIZI KURUN

Google, yerel işletmelerle ilgili bilgileri doğrudan “Google İşletme” listelerinden alır. Buraya yasal temsilcilerin veri girişi ücretsizdir. Çevrimiçi bulunmayı kolaylaştırmak için şirket adınızı, web sitenizi ve saatlerinizi ekleyin. Tıklama ve katılım davet etmek için resimlerinizi cazip hale getirerek listenizi kandırabilirsiniz.

ARAMA AĞI REKLAMCILIĞI SATIN ALIN

Google AdWords veya Bing Ads, belirli öğeleri aktif olarak arayan müşterileri getirir. Bu reklamlar, kullanıcılar teklif verdiğiniz alakalı ifadeleri ararken, işletmelerinizin belirgin bir şekilde görünmesine yardımcı olur.

YENİDEN HEDEFLENMİŞ REKLAMLARI KULLAN

Yeniden hedefleme yoluyla anlaşma yakın oranınızı (dönüşüm oranı) artırın. Yeniden hedeflenen reklamlar, insanlar web sitenizi terk ettikten sonra görünür ve e-ticaret sitenize dönüp göz attıkları öğeyi satın almalarını söyler.

SPONSOR MAKALE İÇERİĞİ

Sektörünüzle ilgili sponsorlu içerik fırsatları yayınlamak için bloglarla veya çevrimiçi yayınlarla çalışarak düşünce liderliği içeriğini paylaşın.

YEREL VEYA SEKTÖREL WEB SİTESİNE BANNER REKLAMLARI YERLEŞTİRME

Afiş veya kenar çubuğu görüntülü reklamları gibi görsel olarak odaklanmış çevrimiçi reklamlar oluşturun ve ardından bunları işletmenizle alakalı sitelere yerleştirin. Bunlar, genellikle bin gösterim başına 10 ABD Doları gibi sabit bir ücret veya gösterim başına satılır.

İŞLETME GİRİŞLERİNİ UNUTMAYIN

İşletmenizin ilgili çevrimiçi dizinlerde listelenmesi büyük bir avantaj olabilir. Bazı dizinler ücretsizdir, ancak görünürlüğü artırmak için ücretli seçenekler de sunabilir.

E-TİCARET PLATFORMLARINDA SPONSOR ÜRÜNLER

Amazon, eBay veya Etsy gibi büyük e-ticaret platformlarında ürünler satıyorsanız, tekliflerin görünürlüğünü artırmak için ödeme yapabilirsiniz, böylece müşterilerin aramalarında görünmeleri daha olasıdır.

YEREL ÇEVRİMİÇİ REKLAMLARLA GEÇİN

Yerel çevrimiçi reklamlar, öne sürüldükleri web sitesinin diğer içeriğinin stiline ve işlevselliğine uyan reklamlardır. Örneğin, video içeriği sunan bir siteye reklam vermek istiyorsanız, sitenin tasarımına kusursuz bir şekilde uyan kısa bir video reklam oluşturabilirsiniz.

ÇEVRİMİÇİ YARIŞMA VEYA HEDİYE VERME SPONSORU OLUN

Bazı çevrimiçi yayınlar veya etkileyiciler, takipçilerine hediye veya benzer yarışmalar sunar. İşinize dikkat çekmek için ürün sunun veya en son sıcak akıllı telefon gibi özel bir ödüle katkıda bulunun. Maliyet birkaç yüz dolar kadar az olabilir.

DİĞER KÜÇÜK İŞLETMELERLE TİCARET WEB SİTESİ ALANI SUNUN

Çevrimiçi reklamlar için nakit para düşükse, belki de kendi web sitenizde veya e-posta bülteninizde, birbiriyle örtüşen hedef pazarına sahip başka bir işletmeyle biraz yer değiştirebilirsiniz.

E-POSTA BÜLTENİ BAŞLATIN

Müşterilere e-posta yoluyla promosyonlar gönderin. Müşterilerinize özel indirimler, erken erişim veya diğer teşvikler sunarak güncellemeler için kayıt olmalarını sağlayın.

SOSYAL MEDYA REKLAM FİKİRLERİ

FACEBOOK'TA REKLAM VERİN

Facebook, günlük 1,4 milyardan fazla kullanıcısı olan en popüler sosyal medya platformudur. Küçük işletmeler için reklamcılık seçenekleri, bir gönderiye erişimin artmasından ürününüzün reklamını yapan reklamların yerleştirilmesine- 10,00 doların altında başlar. Büyük sonuçlar için 10 dolardan fazla harcamanız gerekecek olsa da Facebook reklam kampanyalarının küçük bir bütçeye uygun olabileceği anlamına gelir.

MESSENGER REKLAMLARINI KULLAN

Müşterilerle sohbet etmeye başlamak istiyorsanız, Facebook Messenger platformu, müşterilerin size ulaşmalarını kolaylaştırmak için bir reklam seçeneği sunar.

YOUTUBE VİDEO REKLAMLARI OLUŞTUR

YouTube, sitede ve uygulamada videolardan önce oynatılan kısa video reklamlar için seçenekler sunar. Daha az pahalı olsa bile, mükemmel video içeriği oluşturun ve iyi bir şekilde optimize edin veya daha fazla görünürlük elde etmek için artırın. Bilgilendirme içeriği olan hizmet şirketleri için bu iyi bir seçenektir, çünkü “nasıl yapılır” videoları YouTube ‘da en çok izlenen ikinci kategoridir .

LİNKEDIN REKLAMLARINI KULLAN

Profesyonelleri veya diğer işletmeleri hedefleyen işletmeler için LinkedIn reklamlarına göz atın. Diğer sosyal platformlardan daha pahalı olsa da LinkedIn reklamları daha hedefli olabilir. B2B işletmeler için buna değer olabilir.

ORGANİK PAYLAŞIMI TEŞVİK ETMEK İÇİN SOSYAL GÖNDERİLERİ TEŞVİK EDİN

Twitter, Instagram ve Pinterest dahil olmak üzere sosyal medya platformlarının tümü, yayınların görünürlüğünü artırmak için reklamcılık seçenekleri sunuyor. Bu seçenekler, etkileşiminize atlayarak, içeriğinizin doğal olarak daha fazla paylaşılmasına yol açabilir.

SPONSORLU SNAPCHAT LENSİ VEYA FİLTRE OLUŞTURMA

İşiniz özellikle gençler ve reklamcılar arasında popülerse, işinizi tanıtan lenslere veya filtrelere sponsorluk da dahil olmak üzere bazı Snapchat'in reklam seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

BİR KAMPANYADA ETKİLEYENLERLE ÇALIŞMA

Belirli bir kampanya hakkında sözcüğü yaymak için hedef pazarınızla ilgili etkileyicilerle çalışın. Otantik bir takipçisi olan etkileyicileri bulun ve deneyimlerini ürünlerinizle paylaşmalarını sağlayın. Gerektiği gibi, FTC Kuralları uyarınca ifşa ettiğinizden emin olun.

PODCAST SPONSORU

Son yıllarda popülerlik kazanmış olan bir diğer ses formatı da ses podcast'leridir. Birçok podcast, sponsor olmaktan büyük heyecan duyacaktır. Ücret karşılığında işinizle ilgili kısa bir mesaj okuyacaklar. Bu en iyi ticari podcast listesine bakın.

BİR ORTAKLIK PROGRAMI OLUŞTUR

Bir ortaklık programı oluşturun. Bu tür bir programda, çevrimiçi yayıncıları veya etkileyicileri, web sitenize sundukları satışlar için oluşturdukları izleme bağlantılarına dayanarak telafi edersiniz.

YEREL REKLAM FİKİRLERİ

KARTVİZİTLERDEN YARARLANIN

Kartvizitler düşük bütçeli reklam hizmeti verebilir. Kartınızın arkasına bir indirim kodu ekleyin ve resepsiyon masasına ya da ödeme sayacına bir yığın koyun. Teşvik varsa insanlar onları yakalayacak. Veya her memnun müşteriye birkaç kartınızı verin (indirim koduyla veya indirim kodu olmadan), böylece onları komşulara ve arkadaşlara dağıtabilirler. Yönlendirmeleri teşvik etmenin iyi bir yolu.

YEREL ETKİNLİK SPONSORU

Yerel hayır kurumlarına veya topluluk etkinliklerine maddi olarak katkıda bulunun ya da aynı şekilde bağış yapın. Büyük olasılıkla tabela alırsınız veya işinizi katılımcıların önüne koyarsınız. Ve bir topluluk nedenini desteklemekten memnuniyet duyacaksınız.

GEÇİT TÖRENİ OLUŞTUR

Aziz Patrick Günü veya 4 Temmuz Geçit Törenine katılmayı unutmayın! Geçit töreninin sponsoru olarak hizmet vererek ve şovun bir parçası olan bir şamandıra veya grup rutini yaratarak, yerel topluluğunuzda değerli bir görünürlük elde edersiniz.

YEREL TİCARET ODASINA REKLAM VERİN

Bazı yerel ticaret odaları reklam ortaklıkları sunmaktadır . Bunlar, yerel oda etkinliklerinden web sitesine kadar çeşitli şekillerde mesajınızı iletmenize yardımcı olur. Bunlar özellikle B2B şirketler için iyidir (diğer bir deyişle ürün veya hizmet satanlar).

SARI SAYFALARDA İŞLETMENİZİ LİSTELEME

Basılı Sarı Sayfalar uzaklaşıyor olabilir, ancak gitmiyorlar. Online dünyaya geçiyorlar. Görünürlük kazanmak için ücretsiz bir giriş yapın ve daha büyük bir giriş alanı test etmeyi düşünün.

YEREL FIRSATLAR VEYA KUPONLAR TEKLİF EDİN

Groupon gibi “anlaşma” hizmetleri aracılığıyla sınırlı süreli bir promosyon kullanın. İşletmenizi keşfetmeleri ve ziyaret etmeleri için daha fazla müşteriye sahip olmak için bir indirim yapın. Bir değişiklik kuponları veya Clipper Magazine gibi yerel kupon kitaplarına veya ValPak gibi posta gönderenlere özel teklifleri dahil etmektir .

TOPLULUK REKLAM PANOLARINDA YAYINLA

Açık gönderiye izin veren bülten panolarına sahip işletmeleri veya önemli noktaları bulmak için yerel topluluğunuza göz atın. Ardından yırtma broşürleri veya işaretleri oluşturun. Bazı baskı işleri ve ofis renkli yazıcınız için küçük bir mürekkep ve kâğıt dışında, ücretsizdir.

DOĞRUDAN POSTA BROŞÜRLERİNİ GÖNDER

Yerel işletmeler için doğrudan posta uygulanabilir bir reklam stratejisi olmaya devam ediyor. Küçük bir broşür oluşturun veya satış alanınızı mektup biçiminde ekleyin ve geçmiş müşterilere veya belirli bir mahalledeki herkese postayla gönderin. ABD Posta Servisi'nin Her Kapı Direkt programı, uygun maliyetli ve kısmen otomatiktir ve zamandan tasarruf sağlar.

BROŞÜR OLUŞTURMA VE DAĞITMA

Fiziksel broşür veya kartpostal yığınlarını ziyaretçilerin merkezlerine veya izin veren kahvehaneler gibi yerel işletmelere dağıtın. Popüler noktalar bulun. Bu, rekabet arasında olmanın iyi olduğu bir zamandır. El ilanları veya kartlar ne kadar fazlaysa, tüketiciler oralarda aramaya katılırlar.

MIKNATISLARLA MÜŞTERİLERİ ÇEKİN

Müşterilerinize yerel etkinliklerde veya hizmet vermek için evlerini ziyaret ederken, ticari adınız, logonuz ve iletişim bilgilerinizle birlikte mıknatıs ve kalem gibi küçük öğeleri yazdırın. Birisi bir daha ürün veya hizmetinize ihtiyaç duyduğunda hatırlatıyorlar.

YEREL SPOR TAKIMINA SPONSOR OLUN

İşletmenizin adı ve logosu olan gömlekler karşılığında bağış yapın. Küçük bir lig, ortaokul veya başka bir gençlik spor takımı bulun. Bazı ekipler, yerel alanda işletmeniz için işaretlere izin verecektir.

TEŞEKKÜR KARTLARI GÖNDER
Bu tam bir reklam değil, ama değerli bir teknik. Bir müşteriyle iş yaptıktan sonra, bir el yazısı teşekkür notu gönderin. Çok basit görünüyor, ama şok edici bir şekilde çok az kişi bunu yapıyor. Göze çarpacaksınız.

ARKADAŞINA TAVSİYE ET PROMOSYONLARI OLUŞTUR

Müşterilere normal faturalar gönderirseniz, yeni müşterileri önerenlere bonus sunan küçük bir broşür veya kart ekleyin. Ayrıca, postaları ve haber bültenlerine veya web sitenize promosyonlar ekleyebilirsiniz.

YEREL BİR FESTİVALDE MAĞAZA KUR

Topluluğunuzda işletmelerin stant satın alabileceği yerel fuarlar veya festivaller varsa, orada alışveriş yapabilir ve yerel tüketicilerle buluşabilir, hatta ürün örnekleri sunabilirsiniz.

ŞİRKET TİŞÖRTLERİ YARATIN

Ayrıca şirket adınız ve logonuzla tişörtler ve hatta kısa bir etiket çizgisi oluşturabilirsiniz. Giyilebilir reklamlar olarak kullanılırlar. Onları yerel etkinliklerde giyin veya hatta müşterilere dağıtmalarını sağlayın.

HEDİYE KARTLARI "ARTI BİR BONUS"

Hediye kartı satın alan müşterilere ekstra değer elde etmek için bir seçenek sunun. Örneğin, 100 dolarlık bir hediye kartı satın aldıklarında onlara 10 dolarlık ücretsiz bir hediye bonusu verin. İşletmenizin çevresine işaretler koyun ve bu promosyona dikkat çeken sosyal medya sayfalarınızda yayınlayın. Word senin büyük anlaşma hakkında etrafında alacak.

AÇIK HAVA REKLAM FİKİRLERİ

KONUMUNUZA TABELA EKLEYİN

Mağazanızın veya işletmenizin hemen dışındaki alan çok değerlidir. Yerel imar kurallarına uyduğunuzdan emin olun ve ardından işletmenize olumlu bir şekilde reklam veren iyi aydınlatılmış ve görünür bir işaret ekleyin.

İNSAN BİLLBOARDLARINI KULLAN

İşinize sokak köşesinden dikkat çekmek için, bir insan reklam panosu veya AArrow Sign Spinners gibi bir tabela döndürme servisi kiralayın . İşaret iplikçiler köşede duran ve genellikle saatlik ücretle ödenen insanlardır. Neyin izin verildiğini görmek için yerel düzenlemeleri kontrol edin.

BİLLBOARD ALANINI SATIN ALIN

Mesajınızı yerel müşterilerin önünde almak için yerel bir ilan panosundan alan satın alabilirsiniz. Bu özellikle restoranlar veya marketler gibi arabayla geçen işletmeler için geçerlidir.

DİJİTAL AÇIK TABELA İLE REKLAM VERİN

Bazı şehirlerde veya popüler yer işaretlerinde döner dijital reklam mesajları bulunur. Hedef kitlenizi çeken kongre veya etkinliklerin yakınında reklam vererek hedefli yumruk ekleyin.

ARACINIZI SARIN

İşletmenizin, sizi sıhhi tesisat veya HVAC kamyonları gibi randevularınıza götürecek araçlara sahip olması durumunda, ulaşım tarzınızı mobil bir reklam haline dönüştüren araç kaplamaları satın alabilirsiniz. Daha da iyisi, sarılı aracınızı kullanılmadığı zamanlarda iş yerinizin önüne belirgin biçimde park edin.

GELENEKSEL OLMAYAN YERLERE REKLAM VERİN

Son olarak, hiçbir küçük işletme reklam fikri topluluğu, genellikle aklınıza gelmeyecek bir şey olmadan tamamlanamaz. Bu yüzden alışılmadık noktalardaki fiziksel reklamları göz önünde bulundurun. Bu, asansörlerin içindeki veya yürüyen merdivenlerin yakınındaki reklamları içerebilir. Topluluk marketten alışveriş sepetlerinde reklam bile alabilirsiniz.