Kobiler İçin Sosyal Medyada Pazarlama Verileri II
25 Ocak 2019
/
Guru Akademi Araştırma Ekibi

Twitter Sosyal Medya Kullanıcı İstatistikleri

7) 2018'de Twitter, dijital yayıncılık şirketlerinden biri olarak kabul edildi. Bu, pazardan büyük bir paya sahip olduğu ve çok sayıda potansiyel (ve mevcut) müşteriye ulaşmanıza izin verdiği anlamına gelir.
8) Twitter'da 335 milyondan fazla kullanıcı var.

9) Müşteri hizmetleri için anahtar bir kanal olarak kullanılabilir. Twitter'daki küçük ve orta ölçekli işletmelerin % 85'i bu hizmeti platformda sunma gereğini vurguluyor.
10) Video içerik oluşturmak ve Twitter’dan yayınlamak oldukça önemlidir. ABD’de, Twitter’ı kullanan pazarlamacıların% 72’si , müşterilerle bağlantı kurmak için videolar oluşturma yeteneklerinden eminler.
11) Twitter'daki insanlar diğer platformlardakilerden daha eğitimlidir. Tüm kullanıcıların % 29'u en az üniversite diplomasına sahiptir. Bu gerçeği, reklam harcamanızı buna göre ayarlamak için kullanabilirsiniz.
12) Büyük işletmeler Twitter'dan küçük işletmelerden daha fazla yararlanır. 100'den fazla çalışanı olan tüm şirketlerin % 88'i bu sosyal medya içerik pazarlaması biçimini kullanıyor.
13) Sosyal medya pazarlamacılığı istatistikleri, duyguları kapsar. Örneğin, bir şirkete Tweet gönderen ve yanıt alanların % 83'ü, şirket hakkında daha iyi hissetti ve onlarla iş yapması daha muhtemel hale geldi.
14) Twitter'ın hissedarının bilgisine göre, 2017 yılının üçüncü çeyreğinde Twitter, 830'dan fazla etkinliğin canlı yayınına ev sahipliği yaptı . Bu izleyicilerin % 75'i ABD dışındaydı. Bu, platformun küresel bir pazarlama erişimine sahip olduğunu kanıtlar.
15) Twitter'da bir markanın takip edilmesi kullanıcılar için anlamlıdır. Twitter'da marka izleyenlerin % 72'sinin takip ettikleri markadan ürün veya hizmet satın alması muhtemel.
16) Twitter erkek takipçileri çeker. Twitter hesabı olan tüm internet kullanıcılarının % 24'ünden fazlası erkektir.
17) Twitter kullanıcılarının neredeyse yarısı her gün hesaplarını kontrol ediyor .
18) Twitter için ideal yaş grubu 18 ve 29 yaşları arasındakilerden oluşuyor. Tüm kullanıcıların % 37'sini oluşturuyorlar .
19) 30 ila 49 yaş grubu ,% 25 ile hemen 18 29 yaş arası grubu takip ediyorlar.
20) ABD dışında, Twitter kullanıcılarının ilk üç ülkesi Brezilya (27.7 milyon hesap), Japonya (25.9 milyon hesap) ve Meksika (23.5 milyon hesap)

Facebook Pazarlama İstatistikleri

21) Erkeklerin % 75'inin kadınların ise %84 oranla platformda yer alması nedeniyle, Facebook'taki insanların cinsiyet oranı oldukça eşit.
22) Facebook, video içeriği için harika bir yerdir (YouTube’dan hemen sonra, iki numaradır). Her gün 100 milyon saatin üzerinde video içeriği izlenmektedir.
23) Facebook İş Sayfalarında, 50 milyondan fazla işletmenin hesabı bulunmaktadır.
24) Bu Facebook İşletme Sayfalarında, platformu reklam amaçlı kullanan sadece iki milyon KOBİ vardır. Tam da bu noktada doldurulmayı bekleyen bir niş var.
25) Her gün 35 dakika! İnsanların Facebook'ta hergün ortalama ne kadar zaman harcadıkları kimi pazarlamacılar için yetersiz kalsa da, bir etki yaratmak için yeterli olabilir.
26) Buna ek olarak, çoğu kişi Facebook'a günde yaklaşık sekiz kez erişmektedir . Bu, yukarıda belirtilen 35 dakikalık miktarın biraz parçalanması ve dikkatlerini çekmeniz için yalnızca birkaç dakikanızın kaldığı anlamına gelir.
27) Genel olarak, her dakika 400 yeni Facebook kullanıcısı, paylaşılan 54.000 bağlantı, 147.000 yeni yüklenen fotoğraf ve 317.000 durum güncellemesi bulunmaktadır. Kaç tanesi firmanıza aittir?
28) Birçok Facebook reklamı video içeriğini içerir. Tüm pazarlamacıların% 44'ü video içerik yayınlarını tanıtmak için ödeme yapmayı dahi göze alıyorlar.
29) Bazı sosyal medya istatistiklerine göre Facebook, pazarlamacılar arasında inanılmaz popüler. Tüm pazarlamacıların % 93'ünden fazlası, Facebook'un ayarlaması kolay reklamcılık seçeneklerinden yararlanmaktadır.
30) Görüntüler de önemlidir. Facebook reklamlarınız görüntü içeriyorsa, % 75 ile% 90 arasında daha etkili olurlar .
31) Facebook reklamları insanların dikkatini çok çabuk yakalamalıdır. Değerlerinin neredeyse yarısı, reklamın yayınlandığı ilk üç saniye içinde olumsuz olarak bildirilmektedir.
32) Tıklama Oranı (TO), çoğu insanın unutabilmek istediği pazarlama istatistiklerinden biridir. Sadece % 0.9, ancak en azından büyümesi için yeterli alan var. Bu aynı zamanda demografik yapıya göre de değişmektedir.

33) Facebook, sosyal medya reklam harcamalarına yol açıyor. Sosyal medya reklamverenlerinin% 93'ü Facebook reklamlarını düzenli olarak kullanıyor.
34) Facebook reklam yayınlarınızı hafta içi öğleden sonraları konuşlandırılacak şekilde ayarladığınızdan emin olun. İşte O zaman daha çok insana ulaşabileceksin.

Kaynak:
https://www.getambassador.com/blog/social-customer-service-infographic
https://coschedule.com/blog/social-media-statistics/
https://blog.hubspot.com/marketing/visual-content-marketing-strategy