Kobiler İçin Sosyal Medyada Pazarlama Verileri III
25 Ocak 2019
/
Guru Akademi Araştırma Ekibi

Pinterest Pazarlama İstatistikleri

Pinterest göz ardı edilme eğiliminde olan platformlardan biri. Pazarlamacılar, panoların çok fazla anlamı olmayan rastgele imgelerle dolu olduğunu düşünüyorlar. Aşağıdaki sosyal medya pazarlama istatistiklerinin kanıtlayacağı gibi, bu düşünce dizisi tamamen yanlıştır .
35) Perakende satış web sitelerine giden tüm yönlendiren trafiğin % 25'i Pinterest'ten geliyor.
36) Pinterest sitesinde 146 milyon moda içeriği bulundu. İkinci en yüksek sayı 100 milyon yemek içeriği. Restoranlar bundan faydalanmalı!
37) Tüm Pinterest kullanıcılarının % 67'si imrenilen 40 yaş altı grupta.
38) Pinterest kullananların maaşları ortalamanın üzerindedir. Bunların % 40'ından fazlası, yıllık olarak 100.000 dolarlık bir hane halkı gelirine sahipken, geri kalan kullanıcıların çoğu (% 50'si) yıllık 50.000 ABD Doları'nın üzerindedir.
39) Pinterest , sosyal medya kullanıcıları arasında popülerlikte dördüncü sırada ve bu rakam yavaş yavaş artıyor.
40) Büyümeden bahsetmişken, Pinterest'e kaydolan insanların yarısından fazlası erkektir. Artık, sadece kadınlar için bir yer değil.
41) İnsanlar, satın alacaklarını planlamak için Pinterest'i kullanıyor. Tüm kullanıcıların % 93’ü son ankette bu belirtti. Küçük işletme sahipleri bunu tamamen yeni bir müşteri tabanı kazanmak için kullanmalıdır.
42) Terfi pimleri satışlara yol açabilir. Aşırı tüm insanların% 50'si ankete onlar birinin kapalı bir şey satın itiraf etti.
43) Mobil cihazlar, Pinterest kullanıcıları arasında popülerdir. Ev eşyaları ve yemek tarifleri gibi konulara yönelik aramaların% 85'i Pinterest uygulaması üzerinden yapılıyor.

44) Pinlerinizin popülaritesi, kategorisine bağlıdır. İşletmeniz aşağıdaki kategorilere girerse, şansınız yaver gider: hediyeler, içecekler, yiyecekler, çiçekler, hobiler, sanat malzemeleri ve sanat. Bunlar, tüm kullanıcıların % 47'sinin aradığı ve paylaştığı pimlerdir.
45) Pinners (Pinterest kullananlar) platformda daha fazla marka içeriği görmek istiyor . % 78'i markaları keşfettiklerini belirtti ve% 66'sı bu pinlerden alışveriş yapacaklarını söyledi.
46) Pinterest'in sosyal medya reklam platformu kullanan işletmeler, harcanan her 1 ABD Doları için 2 dolar kâr elde ettiğini bildirmektedir . Bu geri dönüş oranını yenemezsin!
47) İşletmeniz tatil veya özel günlerde uzmanlaşmış ise, bu gerçeği seveceksiniz. Pinterest'i kullanan insanlar, planlama sürecine herkesin iki katı erken başlar . Sosyal medya reklamlarınızı uygun şekilde ayarlayarak bundan yararlanabilirsiniz.
48) Sık seyahat edenler, Pinterest'te popüler olan başka bir demografik türdür. Platformu kullanarak seyahatlerini planlayan her dört kişiden üçü , markaların ürettiği pimlerin faydalı olduğunu düşünüyor.
49) Eşsiz kurulum, kullanıcılara panolarına yerleştirdikleri iğnelerle etkileşime girme yolu sağlar. Tüm kullanıcıların % 70'i belirli bir pinleri tıkladıklarını, kaydettiklerini ve hatta aradıklarını söylüyor. Bu, içeriğinizle etkileşime girdikleri anlamına gelir.
50) Pinterest kullanıcıları çok fazla içerik oluşturur. Aslında, günlük 14 milyondan fazla makale platforma sabitlendi.

Kaynak:
https://www.getambassador.com/blog/social-customer-service-infographic
https://coschedule.com/blog/social-media-statistics/
https://blog.hubspot.com/marketing/visual-content-marketing-strategy