Kobiler İçin Sosyal Medyada Pazarlama Verileri IV
25 Ocak 2019
/
Guru Akademi Araştırma Ekibi

Instagram Pazarlama İstatistikleri

Instagram hızla en popüler sosyal medya sitelerinden biri haline geliyor. Kullanıcı sayıları söz konusu olduğunda sadece Facebook’un gerisinde kaldığı görülüyor, ancak bu hızla değişiyor.
İşte Instagram'ı çevreleyen en ilginç sosyal medya pazarlama istatistiklerinden bazıları .
51) Kadın internet kullanıcılarının % 38 ile % 26 oranında erkeklerden daha fazla Instagram kullanması muhtemeldir.
52) Instagram hikayeleri her ay 200 milyondan fazla kişi tarafından yayınlanmakta ve böylece istediğiniz tüketiciye ulaşmanız için mükemmel bir yol olmaktadır.

53) Restoranlar şans eseridir, çünkü pizza (ve bifteğin yanı sıra suşi) en Instagrammed yiyecekleridir . Bir restorana sahipseniz, müşterilerinizi bulaşıklarınızın resimlerini hesaplarında paylaşmaları için teşvik etmek istersiniz.
54) Instagram kullanıcıları tarafından oldukça erişilebilir. Instagram kullananların% 51'i her gün platformda. Ayrıca,% 35'i beslemelerini günde birkaç kez kontrol ediyor.
55) En popüler hangi sosyal medya biçimi? Instagram bu yarışmada ikinci sırada geliyor, Facebook'un çok arkasında değil.
56) Instagram'daki en ilginç sosyal medya pazarlama istatistiklerinden biri, hesabı olan çok sayıda insanı içerir. Tüm dünyada yer alan kabaca bir milyar insan kayıt oldu.
57) Dünya çapında reklam gelirlerine bakarken, dikkatinizi Instagram'a odaklaman gerekiyor. Tüm kullanıcıların% 80'inden fazlası ABD dışında bulunduğundan, size küresel erişiminizi Japonya, Rusya, Endonezya, Brezilya, Hindistan ve Türkiye gibi ülkelere genişletme şansı veriyor.
58) Genç nesil Instagram'ı seviyor. Instagram kullanıcılarının % 59'u 30 yaşın altında.
59) 30 yaşın altındaki kullanıcıların konuşmalarında, 15-17 yaş arasındaki gençlerin % 78'i Instagram kullanır. Bunları% 63'ü hesabı olan 13 ila 14 yaşları arasındakiler takip ediyor.
60) Bununla birlikte, yetişkinler de göz ardı edilmemelidir. Sık sık çevrimiçi olan ve Instagram hesaplarına sahip yetişkinlerin% 35'inin dağılımı, satın alma güçleri olduğunu göstermektedir. Bu grubun yaklaşık % 42'si yılda 75.000 ABD dolarından fazla kazanıyor.
61) Akıllı telefon kullanıcıları, platformu kullanan yetişkinlerin iyi bir bölümünü oluşturur. Kabaca dördü biri beslemelerini günde en az bir kere kontrol etmeyi kabul ediyor.
62) Hikayeler özelliği Instagram kullanıcıları arasında çok popüler. En çok izlenen hikayelerin üçte biri tüketicilere ulaşmaya çalışan şirketler tarafından yaratıldı.
63) Haziran 2018'de Instagram hikayeleri her gün 400 milyonu üretilen yeni bir rekor kırdı . Platformda bu kadar çok kişi varsa, bir etki yaratabilmek için yaratıcı olmanız gerekir.
64) Instagram, satın alınabilir gönderi özelliğini ortaya çıkardığından beri, insanlar bundan faydalandı. Tüm platform kullanıcılarının % 72'sinden fazlası Instagram'da gördükleri bir şey satın aldığını itiraf etti.

65) 2017 Eylül ayından itibaren Instagram'da iki milyon reklam veren vardı . Bu, sosyal medya platformunda, içerik pazarlaması söz konusu olduğunda büyük bir değere sahip olduğunu göstermektedir.
66) Instagram'ın Facebook'taki % 22'den çok daha yüksek olan % 2.2'lik bir etkileşim oranı var.
67) Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm işletmelerin% 71'i Instagram kullanıyor.
68) Instagram'da 25 milyondan fazla işletme profili var.
69) Bu 25 milyon işletme, neredeyse her gün yaklaşık 200 milyon Instagram kullanıcısı tarafından ziyaret edilmektedir .
70) Instagram'daki kullanıcıların % 80'i en az bir şirketi takip ediyor.

Kaynak:
https://www.getambassador.com/blog/social-customer-service-infographic
https://coschedule.com/blog/social-media-statistics/
https://blog.hubspot.com/marketing/visual-content-marketing-strategy