Kobiler İçin Sosyal Medyada Pazarlama Verileri V
25 Ocak 2019
/
Guru Akademi Araştırma Ekibi

YouTube Pazarlama İstatistikleri

71) YouTube , dünya çapında tercih edilen sosyal medya pazarlaması biçimidir. Tüm tüketicilerin % 83'ü bunu tercih ediyor.
72) Video içeriği önemlidir. Tüm insanların% 54'ünden fazlası pazarlamacıların daha fazla video içeriği yayınlamasını istiyor ve burası başlamak için mükemmel bir yer.
73) Latin Amerika'daki bu video içeriğine en çok talep edilen dünyanın alanı . Bu, şirketlerin reklam alanlarını genişletebilmeleri için iyi bir yer olmasını sağlar.
74) Bir başka ilginç sosyal medya pazarlama istatistiği, dünya çapındaki tüketicilerin Youtube gibi. % 83'ünden fazlası video içeriğini izlemek için platformu tercih ediyor .
75) Potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmek için videoların eğlenceli olması gerekir. Dünya çapındaki tüketicilerin% 73'ü sıkıcı olmayan videolar görmek istiyor.
76) YouTube'un kablolu televizyondan daha popüler olduğunu biliyor muydunuz? Gerçekten, çünkü platform 18 ila 49 yaşları arasında geleneksel ABD televizyonundan daha fazla insana yayılan bir erişime sahip .
77) Genel olarak, YouTube'un 1,5 milyardan fazla kullanıcısı var ve bu da sosyal medya popülerliği yarışmasında ikinci oldu.
78) YouTube'un kullanıcı tabanının çoğu erkektir. Bu oran % 55 erkek ,% 45 kadındır.

79) Genç kuşak YouTube'u seviyor. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm gençlerin% 96'sı platformu kullanıyor. Bu, bazı şirketlerin ulaşabilmesi için pazarın iyi bir kesimidir.
80) 18 ila 34 yaşındaki demografik yapıdaki Millennials, YouTube'u izlemekten vazgeçmenin zor olacağını belirtiyor.

LinkedIn Pazarlama İstatistikleri

LinkedIn, insanların kariyer ağı için bağlanabilecekleri sanal bir özgeçmiş platformu olarak başladı. Hala bu görevi yerine getiriyor, ancak yavaş yavaş B2B pazarlama lideri oluyor.
İşte bilmeniz gereken LinkedIn pazarlama istatistikleri.
81) 17 Dakika . Bu, çoğu insanın LinkedIn'de her ay ne kadar zaman harcadığını gösteriyor.
82) LinkedIn'de 530 milyondan fazla kullanıcı profili var.
83) Kullanıcılardan dikkat çekmek istiyorsanız, güncellemenizle ilgili bir resim veya link vermeniz gerekir. Sosyal medya pazarlama istatistiklerine göre, resimli yayınlar diğerlerinden% 98 daha fazla yorum alıyor. Buna ek olarak, bağlantıları olan yazılar arasında % 200 katılım oranı var .
84) Reklam gelirlerinize yardımcı olmak için bazı uzun formlu içerik oluşturabilecek misiniz bir bakın. Haftada 160.000'den fazla uzun formlu makale yayınlanmaktadır, bunların tümü kullanıcılardan büyük ilgi görmektedir.
85) İşletmeler, kullanıcılarına kendi bilgilerine erişimlerini sağlayarak büyük ilgi görür. Üzeri Her şeyden% 46 şirket web sitelerine sosyal medya trafiği LinkedIn geliyor.

SONUÇ: Sosyal Medya Gerçekleri ve İstatistikleri
Bu sosyal medya pazarlama istatistiklerinden görebileceğiniz gibi, bu platformların tümü işletmelerin çeşitli demografik özelliklere ulaşmalarını sağlar. Hangisinin, ürününüzü veya hizmetinizi pazarlamak istediğiniz grupları içerdiğine karar vermelisiniz ve ardından en iyi planı oradan geliştirebilirsiniz.
Her sosyal medya ürününün boyutu büyürken, her birinin kendine özgü izleyicileri vardır. Her platform için benzersiz içerik geliştirin ve başarılı olacaksınız.

Kaynak:
https://www.getambassador.com/blog/social-customer-service-infographic
https://coschedule.com/blog/social-media-statistics/
https://blog.hubspot.com/marketing/visual-content-marketing-strategy