KOBİler İçin Twitterı Etkin Biçimde Kullanma Rehberi
12 Haziran 2019
/
Guru Akademi Araştırma Ekibi

Sosyal medya hesapları bireysel olarak kullanıldığı gibi firmalar tarafından da etkili olarak kullanılıyor. Popüler sosyal medya uygulamalarından biri de Twitter ’dır. Yazı, fotoğraf, video, gif paylaşıldığı gibi canlı yayın özelliği de bulunuyor. Firmalar da yaptıkları işleri ve hakkında bilgi vermek için Twitter hesabı açmak istiyor.

Twitter ile Türkiye ve yurtdışındaki birçok kişiyle iletişim kurabilirsiniz. Bir firma olarak Twitter hesabı açıp, etkili olmak istiyorsanız yapmanız gereken püf noktaları bulunuyor.

Güncel Olun

Firma için Twitter hesabı açtıysanız, her gün giriş yaparak paylaşım, mesaj, beğeni, yorum vs. takip etmelisiniz. Paylaşımları beğenebilirsiniz. Günde en az bir en fazla üç kere sektörünüze ait paylaşım yapınız.

Yorum Ve Mesajlara Cevap Verin

Sektörünüze ait yaptığınız paylaşımlar nedeniyle yorum veya mesaj gelebilir. Popüler bir firmaysanız gelen mesajlar çok olduğu için göz ardı edilerek unutulabilir. Yorum ve mesajlara elinizden geldiğince cevap verin.

Kişilerle İletişim Kurun

Sektörünüze ait konular hakkında araştırma yapın. Sizi ilgilendiren konular hakkında yapılan paylaşımlara yorum yapın, beğenin. Markanızı ön plana çıkarabilir, kişilerle iletişim kurabilirsiniz.

Tweet Sabitleme

Yaptığınız paylaşımların beğeni, yorum ve RTweet’ler yapılabilir. Popüler paylaşımlarınızı profil sayfanıza sabitleyebilirsiniz. Profilinizi ziyaret edip etkilenen kişiler sizi takip edebilirler.

Video Paylaşımı

Firmanızı ön planda tutmak istiyorsanız, sektörünüz hakkında video paylaşabilirsiniz. Fotoğraf ve yazıları bir araya getiren programları kullanarak video oluşturabilirsiniz. Daha profesyonel iş yaptırmak isterseniz bu işi yapan kişilerle iletişime geçmeniz gerekiyor.

Twitter Sohbeti

Hesabınıza gelen mesajlara mutlaka cevap vermeniz gerektiğini vurgulamıştık. Sektörünüzle ilgili Twitter sohbetlerine katılın. Yaptığınız sohbet firmanız ve sektörünüz hakkında bilgilerin dışına çıkıyorsa, sohbeti sonlandırmanızı öneririz.