Fuar Adı: ENERJİSİNİ ÜRETEN FABRİKALAR ZİRVESİ VE SERGİSİ
Konusu: ENERJİSİNİ ÜRETEN FABRİKALARA SUNULAN ÜRÜNLER VE HİZMETLER
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 22.10.
17 Ekim 2019
Export Mongolia 2019 etkinliği 28 – 30 Ekim 2019 tarihleri arasında Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da düzenlenecektir. Etkinliğe ABD, Çin, İtalya, Japonya, Kanada, Kore Cumhuriyeti, Rusya ve Türkiye temsilcilerinin katılım öngörülmektedir.
Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için: https://www.exportmongolia.org/en/
İlgililere duyurulur.Kaynak: KOSGEB
Yazar: Guru Akademi Araştırma Ekibi.
17 Ekim 2019
İşte Kadın Derneği (BİŞKAD) “İŞ BİLEN KADINLAR GELİYOR” projesi kapsamında kurduğu ‘Kadın Bilgi Merkezi´nde “Girişimciler İçin İş Hukuku Esasları” eğitimi düzenleniyor.
Av.
17 Ekim 2019
İşte Kadın Derneği (BİŞKAD) “İŞ BİLEN KADINLAR GELİYOR” projesi kapsamında kurduğu ‘Kadın Bilgi Merkezi´nde Gold Patent Müşavirlik iş birliğiyle “Patron Kim? 2” Uygulamalı Satış Pazarlama Eğitimi düzenleniyor.Eğitimi başarıyla tamamlayanlara sertifika verilecek, iş sahibi olma fırsatı sunulacaktır.
17 Ekim 2019
ŞEHİR Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı Başvuruları Başladı
PROGRAMI BİRİNCİLİKLE TAMAMLAYAN EKİBE MÜNİH’TE OFİS İMKÂNI SUNULACAK
ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi’nin 2015 yılından bu yana gerçekleştirdiği Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı’nın 2019 yılı başvuruları açıldı. Almanya Münih’te faaliyet gösteren Maven Müşavirlik firması iş birliği ile hayata geçirilen program kapsamında seçilen teknoloji girişimlerine eğitim, mentörlük ve danışmanlık imkanları sunulacak.
17 Ekim 2019
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına; eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama gibi konularda destek sağlamak amacıyla 2019 Teknik Destek Programını ilan etti. Toplam bütçesi 1.
10 Ekim 2019
2223-D İş birliği ve Öncelikli Alanlarla İlgili Etkinlik Düzenleme Desteği Programı 2019 yılı 2. dönem başvuruları 31 Ekim 2019 tarihine kadar alınacaktır.
10 Ekim 2019
TOBB, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerine ulusal ve uluslararası düzeyde görünürlük kazandırarak, bağlantılarını kuvvetlendirmek için harekete geçti. Türkiye 100 programı ile en hızlı büyüyen firmalar belirlenecek.
10 Ekim 2019
Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan, Ankara Üniversitesi Gölbaşı Teknokent’de yer alan Prototip Lab kullanıma açıldı. Atölye Türkiye’deki tüm yaratıcı zihinlerin, firmaların, iş fikri sahiplerinin kullanımına açık olup Mart 2020 tarihine kadar sadece sarf malzemeleri getirilerek ücretsiz kullanılabilecek.
10 Ekim 2019
Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen ihracata yönelik devlet yardımları ile ilgili bilgilendirme toplantımız Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri yetkilileri tarafından Ankara Üniversitesi Teknokent’te gerçekleştirilecektir. Bilgilendirme toplantısına tüm teknokent firmaları katılım sağlayabilir.
10 Ekim 2019
EKİM
04.10.
10 Ekim 2019
BİRİNCİ BÖLÜM
AMAÇ, KAPSAM, DAYANAK VE TANIMLARAmaç
MADDE 1 – (Değişik: RG-17/1/2015-29239)
(1) Bu Tebliğin amacı, Türkiye’de sınai ve/veya ticari faaliyette bulunan şirketler ile işbirliği kuruluşlarının pazar araştırması ve pazara giriş faaliyetlerine ilişkin giderlerinin Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonundan (DFİF) karşılanmasıdır.Kapsam
MADDE 2 – (Değişik: RG-17/1/2015-29239)
(1) Bu Tebliğ, Türkiye’de sınai ve/veya ticari faaliyette bulunan şirketler ile işbirliği kuruluşlarına pazar araştırması ve pazara giriş faaliyetlerine ilişkin olarak verilen destekleri kapsar.
10 Ekim 2019
"Yükümlü Geri Bildirim Sistemi" kapatılmış olup artık her türlü bilgiye GET-APP üzerinden erişilecektir
İthalat ve ihracat işlemlerinin anlık takibini mümkün kılan Gümrük Eşya Takip ve Analitik Performans Programı (GET-APP) uygulaması 2017 yılı Kasım ayından itibaren kullanılmaya başlanmıştır. İhracatçı ve ithalatçılar yanında taşıyıcılar ile dolaylı temsilcilerin GET-APP uygulamasından faydalanmak yönündeki talepleri de göz önüne alınarak program güncellenmiştir.
10 Ekim 2019
Programın Amacı• KOBİ’lerin yurt dışı pazarlara açılabilme beceri ve kabiliyetlerini geliştirmek,
• KOBİ’lerin yurt dışı pazar paylarını arttırmak,
• KOBİ’leri, uluslararası rekabetin aktörleri haline getirmek,
• İhracata başlayan KOBİ sayısını arttırmak,
• E-ticarete başlayan KOBİ sayısını arttırmaktır.Destek UnsurlarıProje Süresi: En az 6 ay, en fazla 24 ayDestek Üst Limiti: 300.
10 Ekim 2019
Avrupa Birliği’nin, EU2020 adını verdiği 2020 yılına yönelik stratejisini tanımlayan ana politikalardan biri ”Küreselleşen Çağ için Sanayi Politikası” olarak belirlenmiştir. Bu süreçte, AB ülkelerinde ekonomik faaliyette bulunan işletmelerin %90’ından fazlasını temsil eden KOBİ’lere özel önem atfedilmektedir.
07 Ekim 2019
Habitat Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Facebook ortaklığında başlatılan ”Sınırları Aşan Türkiye” projesi kapsamında yürütülen Sınırları Aşan KOBİ'ler eğitim programı; KOBİ’lerimizin çağın gerektirdiği dijitalleşme seviyesine ulaşması ve yurtdışına açılarak, ithalat içerisini payını artırabilmesi için gerekli iş yönetimi ve kişisel girişimcilik becerilerini geliştirmeyi hedefleyen eğitim programını hayata geçiriyor. Zengin eğitim içeriklerinin yanı sıra alanında uzman kişilerin katılımıyla gerçekleşecek çalıştaylar ile siz de KOBİ’nizi bir adım öteye taşımak istiyorsanız, Sınırları Aşan KOBİ'ler programı tam da size göre!
Sınırları Aşan KOBİ’ler Eğitim Programı’nın ikinci dönemi, 18 Kasım - 10 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
07 Ekim 2019
“Robotex Turkey 2019” 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası destekleriyle Antalya’da gerçekleştirilecektir.
Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek olan Robotex Turkey festivali, dünyanın en büyük Robotik/Maker organizasyonlarındandır ve Türkiye Robotex International'ın ortağı olup, festival kapsamında robotik yarışmaları; teknoloji, fütürizm, eğitim, inovasyon konularında çeşitli workshop ve seminerler organize edilecektir.
01 Ekim 2019
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB ANKARA ÇANKAYA MÜDÜRLÜĞÜ
Sorumlu Personel: MÜGE KOÇ
İş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: POLATLI BELEDİYESİ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: ANKARA
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: POLATLI
Adres: POLATLI BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM SALONU POLATLI/ANKARA
Başlangıç Tarihi: 07.10.
01 Ekim 2019
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB İZMİR KUZEY MÜDÜRLÜĞÜ
Sorumlu Personel: FATİH KAYI
İş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: İZMİR
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: BAYRAKLI
Adres: BAYRAKLI HALK EĞİTİM MERKEZİ (OSMANGAZİ MAH YAVUZ CAD. NO: 305 BAYRAKLI)
Başlangıç Tarihi: 07.
01 Ekim 2019
TechAnkara Nedir?
Ankara Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Mali Destek Programları kapsamında desteklenen, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın yararlanıcı olup Ankara’daki teknoloji geliştirme bölgelerinin ve ASO’nun ortak olduğu bir proje dahilinde ortaya çıkan TechAnkara markası; 2014 yılından itibaren Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve uhdesinde kullanılan çatı markadır.
TechAnkara markası altında aşağıdaki modüller bulunmaktadır:
• TechAnkara Proje Pazarı
• TechAnkara Maker
• Mentorluk Programları
• Hızlandırıcı Programı
• Yerli Tedarik ve İşbirliği Buluşmaları
• Genç Girişimci Geliştirme Programı
• Teknoloji Ticarileştirme Programı
TechAnkara Proje Pazarı
TechAnkara Proje Pazarı’nın amacı, girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi, yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesi ve ticarileştirilmesinin sağlanması ile etkinliğe dahil edilen projelerin hem yerel hem de uluslararası boyutta yer edinmesini sağlamaktır.
01 Ekim 2019
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi Teknolojileri Üniversitesi (TOBB ETÜ) iş birliğinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerini belirlemek üzere, 2011 yılından beri TOBB Türkiye 100 yarışması düzenlenmektedir.
TOBB Türkiye 100 yarışmasına başvuracak şirketlerin 2016-2018 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin büyüme hızı dikkate alınacak olup, başvuru kriterlerini sağlayan şirketler büyüme hızlarına göre sıralanacak ve en hızlı büyüyen şirket birinciliği alacaktır.
26 Eylül 2019
KOSGEB Denizli Müdürlüğümüzce, Yurt Dışı Pazar Destek Programı kapsamında KOBİ’lerin, uluslararası pazara açılmalarına ve ihracat kapasitelerinin geliştirilmesine katkı sağlanması amacıyla hazırlanan programa yönelik bilgilendirme ve proje hazırlama seminerleri düzenlenecektir.
Seminere katılım herkese açık ve ücretsiz olup, katılımcıların seminer günü ve saatinde Müdürlüğümüzde bulunmaları yeterli olacaktır.
26 Eylül 2019
2591 – TÜBİTAK – BIF Ortak Proje ÇağrısıTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Belarus İnovasyon Kurumu (Belarusian Innovative Foundation – BIF) arasında mevcut 14 Şubat 2018 tarihli İş birliği Protokolü çerçevesinde yenilik projeleri sürekli açık olacak çağrı esaslarına göre desteklenecektir.
Her iki ülkeden en az bir sanayi kuruluşunun yer almasının zorunlu olduğu projelere, Türkiye tarafında sanayiye ek olarak akademik kurumlar da katılabilecektir.
25 Eylül 2019
Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2019-2020 Sosyal Destek Programı Güdümlü Proje Desteği
Bölgede yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmak amacıyla Sosyal Destek Programı ilan edilmiştir.
‘İstihdam Edilebilirliği Artırmak’, ‘Sosyal Girişimcilik ve Yenilikçilik’, ‘Sosyal Sorumluluk’ ve ‘Sosyal İçerme’ konuları doğrultusunda projelerin geliştirilmesi ve Bölgedeki temel sosyal sorunların çözümüne katkı sunulması beklenmektedir.
25 Eylül 2019
Gaziantep’te AB Hibe Programlarına Proje Hazırlama EğitimiTürkiye’nin Avrupa Birliği Projeleri alanında lider eğitim kurumu olan bir kurumca, Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi 19-20 Ocak 2019 tarihleri arasında Holiday Inn Gaziantep ‘te gerçekleştirilecek. Proje geliştirme, hazırlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerinde uzman, alanın en yetkin uzmanları ile AB Programlarını ve uygulamaları ile proje hazırlamayı öğreneceksiniz.
25 Eylül 2019
AB Hibe Programlarına Yönelik Proje Hazırlama Eğitimi / 19-20 Ekim 2019 / Ankara
Türkiye’nin Avrupa Birliği Projeleri alanında lider eğitim kurumu olan AB-ilan.com / AB Akademi, Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.
25 Eylül 2019
Ufuk2020 Programı Enerji Çağrıları AçıldıUfuk2020 Enerji Alanı Çalışma Programı altında yer alan 15 enerji başlığı, 3 Eylül 2019 tarihi itibari ile başvurulara açılmıştır. Bu başlıklar altında toplamda 297 Milyon Avro’luk projeler desteklenecektir.
25 Eylül 2019
Türkiye Materials Marketplace (TMM) Teknik Destek ÇağrısıAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası, TMM üyelerinin atık ve yan ürün transferlerini kolaylaştırmak için ‘Circular Vouchers’ adlı teknik destek paketini faaliyete geçirdi.The Circular Vouchers Türkiye’de enerji ve kaynak verimliliğini desteklemek için, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı 2013 ile fonlanmaktadır.
25 Eylül 2019
AB FRiT1 Girişimcilik Programı Proje Teklif Çağrısı
Amacı
“Geçici Koruma Sağlanan Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İşletmelerin ve Girişimciliğin
Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Gaziantep İlinde Geçici Koruma Sağlanan Suriyeli (GKSS)
girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve becerilerini geliştirmek, iyi iş modellerinin oluşturulmasını sağlamak, başarılı işletmelerin kurulmasını ve sürdürülebilirliğini sağlamak, girişimcilik potansiyelini geliştirerek sosyoekonomik entegrasyona ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktır.
Başlangıç Tarihi: 27 Ağustos 2019 Salı – Bitiş Tarihi: 31 Aralık 2020 Perşembe
Girişimcilik Programı Proje Teklif Çağrısı kapsamındaki dokümanlar aşağıda yer almaktadır.
25 Eylül 2019

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin uluslararası pazara açılmalarına ve ihracat kapasitelerinin geliştirilmesine katkı sağlanması amacı ile Yurtdışı Destek Programı yürürlüğe girdi ve başvurular alınmaya başlandı.
PROGRAMIN AMACI
• KOBİ’lerin yurt dışı pazarlara açılabilme beceri ve kabiliyetlerini geliştirmek,
• KOBİ’lerin yurt dışı pazar paylarını arttırmak,
• KOBİ’leri, uluslararası rekabetin aktörleri haline getirmek,
• İhracata başlayan KOBİ sayısını arttırmak,
• E-ticarete başlayan KOBİ sayısını arttırmak.
18 Eylül 2019
Amaç ve Kapsam
İşletmelerin; genel yönetim, pazarlama yönetimi, üretim yönetimi, insan kaynakları yönetimi, mali işler ve finansman yönetimi, dış ticaret ve uluslararası mevzuat, bilgisayar ve bilgi teknolojileri vb. konu başlıklarında bilgi ve beceri düzeylerini yükseltmek.
13 Eylül 2019
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye İhracatçılar Meclisi, Bahreyn'in başkenti Manama şehrine geniş katılımlı bir Ticaret Heyeti düzenliyor.
Pazar payının artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyete başta Mücevher, gıda, mobilya, inşaat malzemeleri, otomobil yedek parçaları, elektrikli ve elektronik makineler, beyaz eşya, tekstil, hazır giyim ve yazılım sektörlerinde faaliyet gösteren, uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden işletmeler katılım sağlaması beklenmektedir.
13 Eylül 2019
Amaç ve Kapsam
TTGV’nin öncelikli olarak belirlediği alanlar odağında, geçerli bir iş planı olan nitelikli girişimlerin ilk pazara girme süreçlerini hızlandırmak üzere girişim bazında 1 yıl süreyle ve 50.000 ABD Doları bütçe içerisinde sağlayacağı iş geliştirme faaliyetlerinden oluşmaktadır.
13 Eylül 2019
Amaç ve Kapsam
Özel sektörün rekabet yaratacak inovasyon süreçleri için teknoloji, ürün yönetimi ve inovasyon alanında iyi uygulamaların yaygınlaştırılmasını ve bu alanda insan kaynağının yetiştirilmesini amaçlar.Destek Kalemleri
a) Xnovate İnovasyon Liderliği Fellowship Programı
b) İnovasyon profesyonellerine en yeni pratiklerin sunulacağı, konuşulacağı ve uygulanacağı yaratıcı ortamlar
c) Atölye çalışmaları, toplantılar, seminerler, uygulamalar, yayınlarKimler Başvurabilir?
Girişimciler
Ekipler
İşletmelerDestek Özellikleri
Destek Türü   Danışmanlık*
Destek Miktarı Mali program değildir.
13 Eylül 2019
Amaç ve Kapsam
İşletmelerin, üretim, yönetim, pazarlama, insan kaynakları ve finans alanlarında ihtiyaç duydukları uzmanlık konularında bilgi ve beceri düzeylerini yükseltmek.Destek Kalemleri
a) Konaklama giderleri,
b) Ulaşım giderleri.
13 Eylül 2019
Avrupa Patent Ofisi tarafından gerçekleştirilen ve son yıllarda buluşçular için en prestijli yarışmalardan biri olan Avrupa Buluşçu Ödülleri için başvurular devam ediyor..
11 Eylül 2019
2016 yılından bu yana ülkemizde düzenlenen ilk ve tek Buluş Fuarı olan İstanbul Uluslararası Buluş Fuarının (ISIF) dördüncüsü Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Atatürk havalimanında gerçekleştirilecektir.
Çok yönlü ve farklı uygulamaların yer alacağı Kurumumuz standında; buluş sahipleri ile Kurumumuz uzmanlarının 30 dakika süre ile yüz yüze görüşme olanağı sağlanacağı “Patent Randevu Sistemi” uygulanacaktır.
11 Eylül 2019
Tech- InvesTR Girişim Sermayesi Destekleme Programı ülke ekonomisine katma değer sağlayabilecek nitelikte KOBİ ölçeğindeki erken aşama teknoloji tabanlı şirketlerin Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan ürün ve teknolojilerini ticarileştirme süreçlerinde ihtiyaç duyacakları sermayenin girişim sermayesi fonları aracılığıyla karşılanması amacıyla hazırlanmıştır.
Hazine Müsteşarlığı ile TÜBİTAK’ın ortak yürüteceği Tech- InvesTR Girişim Sermayesi Destekleme Programı ile;• Erken aşama teknoloji tabanlı girişim şirketlerinin desteklenerek, ülkemizdeki bu şirketlerin sermaye ihtiyaçlarının giderilmesine katkı sağlanması,
• Erken aşama teknoloji tabanlı girişimlerde Ar-Ge ve yenilik sonuçlarının ticarileştirilmesi yoluyla yüksek katma değerli üretim ortamının oluşturulması,
• Girişim şirketlerine sermaye sağlayacak yeni fonların kurulmasının teşvik edilerek girişim sermayesi ekosisteminin oluşturulmasına katkı sağlanması,
• Oluşturulan ekosistemin sürekliliğini sağlamak amacıyla, girişim şirketlerinin yaşam döngüsünün her evresine özgü finansal desteklerin zenginleştirilmesi,
• Girişim sermayesi ekosisteminde yer alan yatırımcı sayısının artırılması,
• Erken aşama teknoloji tabanlı girişimlerin desteklenmesine yönelik sürdürülebilir bir girişim sermayesi ekosisteminin oluşturulması,
• Teknoloji Transfer Ofisleri, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve yeterlik almış Araştırma Altyapılarında girişim sermayesi konusunda tecrübe ve kaynak birikiminin sağlanması,
hedeflenmektedir.
11 Eylül 2019
Ülkemizde “Ar-Ge İndirimi”ne ilişkin;
1. 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nda,
2.
11 Eylül 2019
T.C.
05 Eylül 2019
Rus Birleşik Tahıl Şirketi (OZK), Türkiye’ye ilk defa Rus ulusal para birimi ruble ile tahıl satacaklarını kaydetti. OZK şirketi basın bürosundan Ria Novosti ajansına yapılan açıklamada, şirkete bağlı İsviçreli Grain Export SA’nın Türkiye’ye 60 bin ton tahıl sevkiyatı ihalesini kazandığı ve Türk tarafının ruble ile işlem yapacağı ilk uygulama olduğu da belirtildi.
05 Eylül 2019
KOBİ’ler için sağlanan 2019 senesine ait güncel başlıca teşvikleri sizler için derledik. 1.
05 Eylül 2019
10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Mogilev Serbest Ekonomi Bölgesi, Belarus Milli Bilim Akademisi Metal Teknolojileri Enstitüsü ve Belarus – Rus Üniversitesi tarafından Mogilev ve Bobruisk’ta düzenlenecek olan konferans kapsamında tematik oturumlar ve ikili iş görüşmeleri düzenlenecektir.
Etkinliğe Belarus’tan kamu görevlileri ile Sanayi, Eğitim ve Ekonomi Bakanlıklarının temsilcileri, ayrıca uzman, iş insanı, bilim insanı ve sanayi üreticilerinden oluşan heyetler katılacaktır.
05 Eylül 2019
20.09.
05 Eylül 2019
1- Genel Açıklama
Bilindiği üzere, 18/5/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 22’nci maddesi ile; 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 81 inci maddesinin birinci fıkrasına eklenen (k) bendinde;
“31/12/1960 tarihli ve 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun mükerrer 20‘nci maddesi kapsamında genç girişimcilerde kazanç istisnasından faydalanan ve mükellefiyet başlangıç tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 29 yaşını doldurmamış olanlardan, bu Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin (1) numaralı alt bendi kapsamında 1/6/2018 tarihinden itibaren ilk defa sigortalı sayılan gerçek kişilerin primleri, 1 yıl süreyle 82’nci madde uyarınca belirlenen prime esas kazanç alt sınır üzerinden Hazinece karşılanır. Adi ortaklıklar ve şahıs şirket ortaklıklarında sadece bir ortak bu fıkra hükmünden yararlandırılır.
05 Eylül 2019

17 Eylül 2019 tarihinde Uluslararası Teknoloji ve İnovasyon Fuarı TechInnoProm ve Belarus Sanayi ve Yatırım Forumu çerçevesinde Belarus’un Minsk kentinde (Pobediteley Bulvarı, 20/2, Futbol Sahası) 9.’su düzenlenecek olan “Exchange of Subcontracts in Industry” etkinliğine tüm KOBİ’lerimiz davetlidir.
02 Eylül 2019
Fuar Adı: YOZGAT 10. TARIM, GIDA VE HAYVANCILIK FUARI
Konusu: TARIM, GIDA VE HAYVANCILIK
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 05.
02 Eylül 2019
Fuar Adı: Sivas 6.Tarım ve Hayvancılık ve Gıda Fuarı
Konusu: Tarım, Gıda, Hayvancılık Teknolojileri ve Endüstrileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 05.
02 Eylül 2019
Fuar Adı: UŞAK 5. EGE TARIM VE HAYVANCILIK SÜT TEKNOLOJİLERİ ÇİFTLİK EKİPMANLARI TARIM MAKİNELERİ SERA TEKNOLOJİLERİ FUARI
Konusu: TARIM HAYVANCILIK MAKİNELERİ TEKNOLOJİLERİ
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 05.
02 Eylül 2019
Fuar Adı: ESKİŞEHİR TARIM FUARI 2019
Konusu: Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri, Tarımsal Mekanizasyon
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 04.09.
02 Eylül 2019
Fuar Adı: DLG Tarım ve Teknoloji Günleri 2019
Konusu: Uygulamalı Tarım ve Hayvancılık Fuarı
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 04.09.
02 Eylül 2019
Fuar Adı: Türk Diş Hekimleri Birliği Expodental 2019
Konusu: Diş Hekimliği ve Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 04.09.
02 Eylül 2019
Fuar Adı: Food İstanbul 2019
Konusu: Gıda Ürünleri ve Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 04.09.
02 Eylül 2019
Fuar Adı: ANFAŞ SPORTURKEY
Konusu: SPOR EKİPMANLARI, TAKVİYE ÜRÜNLERİ & AKTİVİTELERİ FUARI
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 04.09.
02 Eylül 2019
AB FRiT1 “Geçici Koruma Sağlanan Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İşletmelerin ve Girişimciliğin Geliştirilmesi Projesi“ kapsamında Girişimcilik Programı Proje Teklif Çağrısının İlanı
Proje Teklif Çağrısının Adı: Girişimcilik Programı 1. Proje Teklif Çağrısı
Amacı: “Geçici Koruma Sağlanan Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İşletmelerin ve Girişimciliğin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Gaziantep İlinde Geçici Koruma Sağlanan Suriyeli (GKSS) girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve becerilerini geliştirmek, iyi iş modellerinin oluşturulmasını sağlamak, başarılı işletmelerin kurulmasını ve sürdürülebilirliğini sağlamak, girişimcilik potansiyelini geliştirerek sosyoekonomik entegrasyona ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktır.
02 Eylül 2019
..
28 Ağustos 2019
..
28 Ağustos 2019
Amaç ve Kapsam
Tasarımcı şirketleri/tasarım ofisleri ve iş birliği kuruluşlarının gerçekleştireceği tanıtım, reklam, pazarlama, istihdam, danışmanlık harcamaları, yurt dışında açacakları birimlere ilişkin giderlerini destekleyerek, Türkiye’de tasarım ve inovasyon kültürünü oluşturmak ve yaygınlaştırılmasını sağlamak.
Destek Kalemleri
a) Marka patent tescil giderleri,
b) Personel giderleri,
c) Tanıtım, reklam, pazarlama giderleri,
d) Danışmanlık giderleri,
e) Kira-dekorasyon giderleri.
23 Ağustos 2019
AĞUSTOS
23.08.
23 Ağustos 2019
Amaç ve Kapsam
Tasarımcı şirketlerinin tasarım ve ürün geliştirme projelerini destekleyerek, Türkiye’de tasarım ve inovasyon kültürünü oluşturmak ve yaygınlaştırılmasını sağlamak.
Destek Kalemleri
a) Personel giderleri*,
b) Seyahat, web sitesi üyeliği giderleri,
c) Alet, teçhizat, malzeme ve yazılım giderleri.
23 Ağustos 2019
• Âtıl durumdaki makineler işlerlik kazanacak
• İstihdam hızı artacak
• Tesisler yenilenecek
• Yeni pazarlara ulaşılacak
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, tekstil sektöründeki mevcut makine kapasitesinin daha verimli kullanılması amacıyla önemli bir adım attı. Sektörde halihazırda âtıl durumda bulunan makinelerin işlerlik kazanması amacıyla Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar’da değişikliğe gidildi.
23 Ağustos 2019
Amaç ve Kapsam
Proje bazlı olarak firmaların ihtiyacı olan; yazılım alımı, eğitim/ danışmanlık, müşteri ziyaretleri, sertifikasyon, ürün geliştirmeye dönük makine ekipman alımı ve yurt dışı ofis depo kiralama giderlerini destekleyerek, Küresel tedarik zincirinde yer alma potansiyeline haiz firmaların tedarik zincirine eklemlenmesini sağlamak.
Kimler Başvurabilir?
Büyük İşletme
KOBİ
Destek Kalemleri
a) Yazılım alım giderleri,
b) Eğitim, danışmanlık ve müşteri ziyaretleri giderleri,
c) Sertifikasyon, test/analiz ve ürün doğrulama giderleri,
d) Makine, ekipman ve donanım alımı giderleri,              
e) Yurt dışı ofis depo harcamaları giderleri.
23 Ağustos 2019
Amaç ve Kapsam
İşletmelerin uluslararası pazarlara girişini kolaylaştırmak amacıyla teknik, yönetimsel, hukuki ve hedef ülkede satış imkanları sağlayacak profesyonel ağlara erişim hizmetleri sunmak.
Kimler Başvurabilir?
Organizasyonel Uluslararası Hızlandırıcı Programı
İşletmelerin KOSGEB birimleri, üniversiteler, teknoloji geliştirme bölgesi yönetici şirketleri, teknoloji transfer ofisleri ve özel kuluçka merkezleri/hızlandırıcılar tarafından münferiden veya birlikte.
23 Ağustos 2019
Amaç ve Kapsam
İhtiyaç sahipleri ile kaynak sahiplerini buluşturmayı hedefleyen bir kitlesel kaynak oluşturma platformu olup, fikir aşamasından projeye dönüşebilecek teknoloji tabanlı erken aşama yeni ürün fikirleri ile akademik araştırma projelerine doğru görünürlüğü sağlamak.
Destek Kalemleri
a) Kitlesel fonlama imkânı sağlanması,
b) Ekosistem içinde ihtiyaçları olan diğer kaynaklara (bilgi, network, danışmanlık, ayni destekler vb.
23 Ağustos 2019
Amaç ve Kapsam
Türkiye’de sınai ve/veya ticari faaliyette bulunan şirketlerin pazar araştırması ve pazara giriş faaliyetlerinin etkinliğini ve seviyesini yükseltmek.
Destek Kalemleri
a) Ulaşım giderleri.
08 Ağustos 2019
Amaç ve Kapsam
İhracatçıların; Körfez Ülkeleri, Türki Cumhuriyeti, Afrika Ülkeleri ve diğer ülkelere, gemi, tır ve uçak ile yapılan ihracatlarında, navlun giderleri desteklenerek hem işletmelerin ihracat düzeylerini hem de belirlenen ülkelere yapılan ihracat düzeyini artırmak hedeflenmekte, destek 2017 yılı için uygulanmıştır. 2018’de devam etmesi beklenmektedir.
08 Ağustos 2019
Amaç ve Kapsam
Ortak sorun, ortak fırsat, ortak vizyon anlayışı içerisinde, plan ve program yaparak ihracat stratejileri geliştirmek.
Destek Kalemleri
Küme ile-ortaklı;
a) İhtiyaç analizi giderleri,
b) Eğitim ve danışmanlık hizmeti giderleri,
c) Küme tanıtım faaliyetleri giderleri,
d) Personel giderleri.
08 Ağustos 2019
Amaç ve Kapsam
İhracat yapan veya yapma potansiyeli olan işletmelerin Eşleştirme Merkezlerinden alacakları hizmetlerle yurt dışı pazarlara açılmaları, pazar paylarının arttırılmasını sağlamak.
Destek Kalemleri
a) Danışmanlık: Pazar araştırması, işletme araştırması, fuar araştırması, makine-teçhizat ve teknoloji araştırması vb.
08 Ağustos 2019
AMAÇ VE KAPSAM
Ülkemizin rekabet gücünü artıracak yeni ürün/üretim yöntemi geliştirilmesi ve mevcut üründe/üretim yönteminde yenilik yapılmasına yönelik sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda yüksek lisans / doktora tez çalışmalarını içeren projeleri desteklemek. Üniversite-sanayi iş birliğinin kurumsallaştırılmasını sağlamak.
07 Ağustos 2019
AMAÇ VE KAPSAM
Yenilik ve teknolojik girişimcilik alanlarında gerçek ve tüzel kişilere yönelik farkındalık oluşturma ve kapasite artırımını sağlayacak mekanizmaları (örn: eğitim, mentörlük, nitelikli personel desteği, işbirliği ağları, kümelenme, proje ve teknoloji yönetimi, proje pazarı, yatırımcı pazarı vb.) desteklemek.
07 Ağustos 2019
AMAÇ VE KAPSAM
Yeni bir ürün üretilmesi, mevcut bir ürünün geliştirilmesi, iyileştirilmesi, ürün kalitesi veya standardının yükseltilmesi veya maliyet düşürücü nitelikte yeni tekniklerin, yeni üretim teknolojilerinin geliştirilmesi konularında yürütülen Ar-Ge nitelikli sanayi projelerini desteklemek.
DESTEK KALEMLERİ
a) Personel giderleri,
b) Proje personeline ait proje kapsamındaki seyahat giderleri,
c) Alet, teçhizat, yazılım ve yayın alım giderleri,
d) Malzeme ve sarf giderleri,
e) Yurt içi ve yurt dışı danışmanlık hizmeti ve diğer hizmet alım giderleri,
f) Ar-Ge kurum ve kuruluşlarına yaptırılan Ar-Ge hizmet giderleri,
g) Yeminli Mali Müşavirlik giderleri,
h) Teşvik Ödülü (KOBİ ise).
07 Ağustos 2019
AMAÇ VE KAPSAM
Kamu Kurumlarının, teknolojik nitelikli ürün/sistem tedariğinin ulusal kaynaklardan Ar-Ge çalışmaları yoluyla sağlanması ve teknolojik nitelikli ürün/sistem ithalatı için yurt dışına aktarılan kaynakların daha az maliyetle yurt içi üretimine aktarması amacıyla proje çıktılarına göre üç farklı nitelikte olan prototip/sistem/pilot tesis, model/yöntem/süreç ve teknoloji birikim projelerini desteklemek.
DESTEK KALEMLERİ
a) Alet, teçhizat, yazılım ve yayın alım giderleri,
b) Malzeme ve sarf malzemesi alım giderleri,
c) Danışmanlık ve hizmet alımı giderleri,
d) Proje kapsamında kullanılan cihazların bakım ve onarım giderleri,
e) Yurt içi ve yurt dışı seyahat giderleri,
f) Posta ve nakliye giderleri,
g) Proje ekibi giderleri,
h) Proje destekleme sözleşmesi ile kabul edilmiş diğer giderler,
i) Proje ile doğrudan ilgisi olan diğer giderler.
07 Ağustos 2019
AMAÇ VE KAPSAM
Ülkemiz kaynaklı ulusal ve uluslararası patent başvuru sayısının artırılmasını, gerçek ve tüzel kişilerin patent başvurusu yapmaya teşvik edilmesini ve ülkemizdeki patent sayısının artırılmasını sağlamak.DESTEK KALEMLERİ
TPE ulusal patent başvurularında:
a) Araştırma Raporu desteği, İnceleme Raporu desteği,
b) Vekil kullanılan başvurulara vekil desteği,
c) Patent alınması durumda ise patent sahibine ve başvuru süreçlerin patent vekillerine Patent Tescil Ödülü.
07 Ağustos 2019
AMAÇ VE KAPSAM
Alanında öncül bilimsel ve teknolojik bilgi üreten yurt dışında yerleşik kuruluşların ülkemize çekilerek Türk bilim insanlarının araştırma niteliklerinin yükseltilmesini ve ülkemizin belirli bilim ve teknoloji alanlarında küresel çekim merkezi olmasını sağlamak.
DESTEK KALEMLERİ
a) Personel giderleri,
b) Danışmanlık giderleri,
c) Genel giderler,
d) Başvuru öncesi destek.
07 Ağustos 2019
Eğitimin Amacı ve GerekçesiGirişimcilik Programının AmacıGirişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve becerilerini geliştirmek, başarılı iş planlarını/iş modellerini ödüllendirmek, girişimcilik ekosisteminde yer alan aktörler arası iş birliğini arttırmak, yeni kurulan işletmelerin en kırılgan oldukları dönemde hayatta kalma oranının arttırılmasına katkı sağlayacak yapıların ve ulusal plan ve programlar doğrultusunda yeni işletmelerin kurulmasını ve sürdürülmesini sağlamaktır.
“Yeni Girişimci Programı; Geleneksel Girişimci ve İleri Girişimci olmak üzere iki alt programdan oluşuyor.
02 Ağustos 2019
AMAÇ: Proje ve kümelenme yaklaşımını esas alarak şirketlerin uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesine yönelik yerel dinamiklerin harekete geçirilmesine olanak sağlayarak, iş birliği kuruluşlarının önderliğinde ihracat alışkanlığı edinmelerini amaçlamaktadır.
KAPSAM: UR-GE projeleri, firmaların iş birliği yaparken aynı zamanda rekabet etmeyi öğrendikleri bir destek sistemidir.
26 Temmuz 2019
Afrika Kıtası en büyük ticari fuarı olması planlanan Pan-African Trade and Investment Expo, Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da 19 – 22 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecektir.
Fuarın düzenleniş amacı; Afrika ülkelerinin kendi aralarında ve diğer gelişmiş ülkeler ile yaptıkları ticari ilişkilerinin iyileştirilerek Afrika pazarındaki serbest ticaret hacmini arttırmaktadır.
26 Temmuz 2019
..
24 Temmuz 2019
..
24 Temmuz 2019
YER: KOSGEB Antalya Müdürlüğü Eğitim SalonuTEMMUZ
05.07.
04 Temmuz 2019
Gelir veya Kurumlar Vergisi Beyannamesi Tam Tasdik Raporları ekranına giriş yapılabilmesi için aşağıdaki hususların dikkate alınması gerekmektedir.
e-YMM Tasdik Raporları giriş ekranına İnternet Vergi Dairesi/e-YMM Tasdik Raporu İşlemleri/e-YMM Tasdik Raporu menüsünden 2 ayrı şekilde erişim sağlanabilecektir.
04 Temmuz 2019
..
29 Mayıs 2019
..
29 Mayıs 2019
..
29 Mayıs 2019
Ticaret Bakanlığı ihracatçı sayısının artırılması ve mevcut ihracatçıların bilgilendirilmesini teminen İhracat Destek Ofislerinde görev yapan personelle sürekli ve düzenli iletişim halinde olmaya önem veriyor. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile Ankara’da TOBB ev sahipliğinde İhracat Destek Ofislerinde görevli personelin Ticaret Bakanlığı tarafından ihracatta sağlanan Devlet Destekleri ve uygulamalarına ilişkin olarak bilgilendirilmeleri ve bu konularda görev yerlerindeki firmaların uygulamalarda karşılaştıkları soru ve sorunların doğrudan cevaplanması amacıyla İhracat Destek Ofisleri çalışanlarına Ticaret Bakanlığı uzmanlarıyla birebir görüşme imkânı tanınacağı “İhracat Destek Ofisleri –Bakanlık Uzmanları İkili Görüşme Programı” düzenlenecektir.
16 Mayıs 2019
24/12/2018 tarihli ve 30635 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinin 2 nci maddesi değiştirilmiştir.

“MADDE 2 – (1) Alacak sigortası, 19/10/2005 tarihli ve 2005/9617 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelikte yer alan yıllık net satış hasılatı rakamı dikkate alınarak belirlenecek mikro ve küçük işletmelerden aşağıda belirtilen koşulları sağlayanlara sunulur:
a) Başvuru tarihinden itibaren en az iki yıl önce kurulması.
25 Nisan 2019
Öncelikle hedefi, yeni girişimcilerin işlerini kurduktan sonra yaşadıkları sorunların çözümü noktasında destek vermek olan İŞGEM (İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ) destekleri KOSGEB tarafından yeniden sağlanmaya başlandı.
Bu bağlamda, KOSGEB, yurt dışından ithal edilen ürünleri Türkiye’de yerli ve milli imkânlarla üretecek olan KOBİ’lere 5 milyon liraya kadar destek verecek.
18 Nisan 2019
EUREKA Sekretaryasının INNOWWIDE Programı kapsamında Avrupa dışındaki KOBİ’leri hedefleyen Uygunluk Değerlendirme Projelerini desteklemeye yönelik bir çağrı yayınlandı.
1 Nisan ‘da açılan çağrı 31 Mayıs’ta sona erecek.
11 Nisan 2019
Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Proje Teklif Çağrısı kapsamında Kar Amacı Güden İşletmelere Yönelik Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim Mali Destek Programlarını ilan edilmiştir. Program kapsamında toplam 30 milyon TL kaynak kullandırılması planlanmaktadır.
11 Nisan 2019
2019-01 Proje Teklif Çağrısı: İmalat Sanayi Sektöründe Dijitalleşme Sürecine Katkı Sağlayabilecek Yerli Teknoloji Geliştiricisi KOBİ’lerin Desteklenmesi
İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin dijital teknolojilerden yararlanmasını hedefleyen bu çağrıda uygulanabilirliği olmayan teknolojilerle ilgili projeler çağrının kapsamı dışındadır.
Proje Başvuru Tarihleri
04 Mart – 02 Mayıs 2019
Başvuru sistemi 02 Mayıs 2019 günü saat 23:59’da başvuruya kapatılacaktır.
11 Nisan 2019
Konusu: Analiz ve Laboratuvar Teknolojileri, Kimyasallar, Kalite Kontrol Ölçümleme
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 17.04.
09 Nisan 2019
Konusu: Kömür üreticileri ve Kömüre dayalı Enerji Üreticileri Ekonomisi
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 18.04.2019
Bitiş Tarihi: 19.04.2019
Yeri: Pullman Airport Hotel Convention Center
Organizatör Kuruluş: Fci Fuarcılık Anonim Şirketi
Organizatör Telefon No: 312 424 0019
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 12.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 432.
09 Nisan 2019
Konusu: Yapı, Konut Dekorasyon, Mobilya, Çevre Düzenlemesi, Elektrik
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 13.04.2019
Bitiş Tarihi: 16.04.2019
Yeri: Milas Tariş Fuar Merkezi Muğla
Organizatör Kuruluş: Expolife Fuarcılık Tic. A.Ş.
Organizatör Telefon No: 312 315 2828
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 09.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 2250
.
09 Nisan 2019
Konusu: Gıda ve Gıda Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 24.04.2019
Bitiş Tarihi: 26.04.2019
Yeri: Pullman Airport Hotel Convention Center
Organizatör Kuruluş: Turab Fuarcılık Reklam Organizasyon Hizmetleri Anonim Şirketi
Organizatör Kuruluş Telefon No: 232 281 3909
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 18.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1000.
09 Nisan 2019
Konusu: Biyoproses, Biyoanalitik, Biyoenformasyon, Endüstriyel Biyoteknoloji, AR-GE
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 17.04.
09 Nisan 2019
Konusu: Akıllı Şebekeler, Akıllı Şehirler, Enerji, IT, Akıllı Sayaçlar, Çevre Teknolojileri
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.
09 Nisan 2019
Konusu: Hayvancılık ekipmanları, tarım, gıda, süt teknolojileri, kümes hayvanları, üretim mekanizasyon, hayvan barınakları, iklimlendirme
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 24.04.
09 Nisan 2019
Konusu: Tarım, Hayvancılık, Seracılık, Organik Gıda, Sulama
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.04.2019
Bitiş Tarihi: 14.04.2019
Yeri: Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi
Organizatör Kuruluş: Ajans Asya Fuarcılık Organizasyon San. Tic. Ltd. Şti.
Organizatör Telefon No: 432 215 8180
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 05.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 5100.
09 Nisan 2019
Konusu: Yapı, Konut, Dekorasyon, Elektrik, Mobilya, Ev Tekstili
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.2019
Bitiş Tarihi: 28.04.2019
Yeri: Kalıcı Konutlar Çok Amaçlı Teşhir Alanı
Organizatör Kuruluş: Expolife Fuarcılık Ticaret Anonim Şirketi
Organizatör Kuruluş Telefon No: 312 3152828
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 19.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1250
.
09 Nisan 2019
Konusu: Yapı ve İnşaat Malzemeleri, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Dekorasyon ve Aksesuarları
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 18.04.
09 Nisan 2019
Konusu: Tarım Makineleri, Hayvan Yetiştiriciliği Makine Ekipman ve Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.2019
Bitiş Tarihi: 28.04.2019
Yeri: Kalıcı Konutlar Çok Amaçlı Teşhir Alanı
Organizatör Kuruluş: EXPOLİFE FUARCILIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Organizatör Kuruluş Telefon No: 312 3152828
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 19.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1250.
09 Nisan 2019
Konusu: Kitap ve Süreli Yayınlar
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 27.04.2019
Bitiş Tarihi: 05.05.2019
Yeri: Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi Erzurum
Organizatör Kuruluş: Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.
Organizatör Kuruluş Telefon No: 212 687 1100
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 22.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1787.
09 Nisan 2019
Konusu: Gayrimenkul Yatırımları, Finansman ve Danışmanlık
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.04.2019
Bitiş Tarihi: 11.04.2019
Yeri: Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi Erzurum
Organizatör Kuruluş: TÜYAP Anadolu Fuarlar A.Ş.
Organizatör Telefon No: 212 687 1100
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 05.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 625.
09 Nisan 2019
Konusu: Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Unlu Mamuller, Soğutucular, Depolama, Paketleme ve Mağaza Market Ekipmanları
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 18.04.
09 Nisan 2019
Konusu: Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojiler
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.04.2019
Bitiş Tarihi: 13.04.2019
Yeri: Hilton Kongre ve Sergi Merkezi-İstanbul
Organizatör Kuruluş: TG EKSPO Uluslararası Fuarcılık A.Ş.
Organizatör Telefon No: 216 338 4525
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 05.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 694.
09 Nisan 2019
Konusu: Ev Tekstili
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 23.04.2019
Bitiş Tarihi: 27.04.2019
Yeri: İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy İstanbul
Organizatör Kuruluş: İstanbul Fuarcılık Anonim Şirketi
Organizatör Kuruluş Telefon No: 212 465 6441
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 17.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 100
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 30993.
09 Nisan 2019
Konusu: Mobilya, İç Mimari, Dekorasyon, Beyaz Eşya, Ev Tekstili, Zücaciye, Ev Elektroniği ve Gereçleri (Mutfak, Banyo ve Seramik Özel Bölümü)
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.
09 Nisan 2019
Konusu: Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri, Doğalgaz, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, İş ve İnşaat Makineleri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.
09 Nisan 2019
Konusu: Eğitim, Eğitim Kurumları, Eğitim Ekipmanları ve Teknolojileri, Kitap, Kırtasiye, Süreli Yayın
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.
09 Nisan 2019
Konusu: Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Aksesuar, Otomotiv Yan Sanayi, Garaj Ekipmanları, Akaryakıt Bayi
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.04.
09 Nisan 2019
Konusu: Konut, İşyeri, Arsa, Yatırım, Finansman
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 18.04.2019
Bitiş Tarihi: 21.04.2019
Yeri: Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi Bursa
Organizatör Kuruluş: Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi
Organizatör Telefon No: 224 211 50 81
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 12.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1870
.
09 Nisan 2019
Konusu: Van Eğitim Kariyer ve İnovasyon
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.2019
Bitiş Tarihi: 28.04.2019
Yeri: Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi
Organizatör Kuruluş: Ajans Asya Fuarcılık Organizasyon San. Tic. Ltd. Şti.
Organizatör Kuruluş Telefon No: 432 215 8180
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 19.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1250.
09 Nisan 2019
Konusu: Doğalgaz, Isıtma, Soğutma, Klima, Pompa, Vana
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 17.04.2019
Bitiş Tarihi: 20.04.2019
Yeri: Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi İzmir
Organizatör Kuruluş: Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş.
Organizatör Telefon No: 212 334 6900
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 11.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 880.
05 Nisan 2019
Konusu: Tarım Hayvancılık Makineleri Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.2019
Bitiş Tarihi: 28.04.2019
Yeri: Burdur Çok Amaçlı Kullanımlı Fuar Alanı
Organizatör Kuruluş: Gl Platform Fuar Hizmetleri Limited Şirketi
Organizatör Kuruluş Telefon No: 232 3478033
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 19.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 8500.
05 Nisan 2019
Konusu: Tel, Kablo, Çivi Üretimi ve Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 17.04.2019
Bitiş Tarihi: 20.04.2019
Yeri: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul
Organizatör Kuruluş: TÜYAP Tüm Fuaryapımcılık A.Ş.
Organizatör Telefon No: 212 867 1110
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 11.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1250.
05 Nisan 2019
Konusu: Boru, Profil, Tel Çelik Üretimi ve Teknolojisi
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 17.04.2019
Bitiş Tarihi: 20.04.2019
Yeri: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
Organizatör Kuruluş: TÜYAP Tüm Fuarcılıkyapım A.Ş.
Organizatör Telefon No: 212 867 1110
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 11.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1250.
05 Nisan 2019
Konusu: Tarım Hayvancılık Makineleri Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.2019
Bitiş Tarihi: 28.04.2019
Yeri: Burdur Çok Amaçlı Kullanımlı Fuar Alanı
Organizatör Kuruluş: Gl Platform Fuar Hizmetleri Limited Şirketi
Organizatör Kuruluş Telefon No: 232 3478033
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 19.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 8500.
05 Nisan 2019
Konusu: Ayakkabı ve Çanta
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 24.04.2019
Bitiş Tarihi: 26.04.2019
Yeri: Fuar İzmir Alanı Gaziemir
Organizatör Kuruluş: İzfaş İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret Anonim Şirketi.
Organizatör Kuruluş Telefon No: 232 249 7100
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 18.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 3349.
05 Nisan 2019
Konusu: Özel Hastanelere Yönelik Ürün, Hizmet ve Teknolojiler
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 17.04.2019
Bitiş Tarihi: 21.04.2019
Yeri: Kaya Palazzo Golf Resort Hotel Belek
Organizatör Kuruluş: Ekspoturk Fuarcılık Anonim Şirketi
Organizatör Telefon No: 212 216 0831
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 11.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1500.
05 Nisan 2019
Konusu: Tarım, hayvancılık, seracılık ve süt endüstrisi
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.2019
Bitiş Tarihi: 28.04.2019
Yeri: Kütahya Belediyesi Fuar Alanı Kütahya
Organizatör Kuruluş: Frig Fuarcılık ve Organizasyon Hizmet San. Ve Tic. Ltd. Şti.
Organizatör Kuruluş Telefon No: 274 2251418
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 19.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 3600.
05 Nisan 2019
Konusu: Yerel Yönetim İhtiyaçları, Kent Mobilyaları, Park Bahçe Düzenlemeleri, İtfaiye Araçları ve Yangın Güvenliği
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.
05 Nisan 2019
Konusu: Konut, İşyeri, Arsa, Yatırım, Finansman
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.2019
Bitiş Tarihi: 28.04.2019
Yeri: Kto Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi Konya
Organizatör Kuruluş: Tüyap Konya Fuarcılık Anonim Şirketi
Organizatör Kuruluş Telefon No: 332 346 2930
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 19.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 2965.
04 Nisan 2019
Konusu: Gıda, İçecek Ürünleri, Yöresel Ürünler, Gıda İşleme, Unlu Mamuller Teknolojileri, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Mağaza, Market Ekipmanlar
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.04.
04 Nisan 2019
Konusu: Kitap ve Süreli Yayınlar
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 20.04.2019
Bitiş Tarihi: 28.04.2019
Yeri: Hatay Fuar Alanı
Organizatör Kuruluş: Elka Fuarcılık Limited Şirketi
Organizatör Kuruluş Telefon No: 322 459 0606
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 16.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1600.
04 Nisan 2019
Konusu: Yer Döşemeleri, Halı ve Dokuma Makina ve Teknolojileri Fuarı
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 27.04.2019
Bitiş Tarihi: 30.04.2019
Yeri: Ofm Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep
Organizatör Kuruluş: Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Aş.
Organizatör Kuruluş Telefon No: 212 334 6900
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 22.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 11087
.
04 Nisan 2019
Konusu: Yapı Malzemeleri, İş ve İnşaat Makineleri, Altyapı, Müteahhitlik Hizmetleri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.04.2019
Bitiş Tarihi: 14.04.2019
Yeri: Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi Erzurum
Organizatör Kuruluş: TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş.
Organizatör Telefon No: 212 687 1100
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 05.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1250.
04 Nisan 2019
Konusu: Halı, Mobilya, Ev Tekstili, Dayanıklı Tüketim Malları, Aksesuar, Mutfak Malzemeleri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 20.04.2019
Bitiş Tarihi: 28.04.2019
Yeri: YENİŞEHİR FUAR MERKEZİ MERSİN
Organizatör Kuruluş: İSTANBUL FUARCILIK ANONİM ŞİRKETİ
Organizatör Kuruluş Telefon No: 212 465 6441
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 16.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1487.
04 Nisan 2019
Konusu: Gıda, Tarım Ve Hayvancılık
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 17.04.2019
Bitiş Tarihi: 21.04.2019
Yeri: Adıyaman Fuar ve Kongre Merkezi
Organizatör Kuruluş: Medya Trend Fuarcılık Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti
Organizatör Telefon No: 416 214 0777
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 11.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1200
.
04 Nisan 2019
Konusu: Market Donanımları ve Zincir Marketlerde Satılan Ürünler
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 17.04.2019
Bitiş Tarihi: 18.04.2019
Yeri: Haliç Kongre Merkezi İstanbul
Organizatör Kuruluş: Focus Fuar ve Kongre Yönetimi A.Ş.
Organizatör Telefon No: 212 322 8100
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 11.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 935
.
04 Nisan 2019
Konusu: Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet, Modifiye, Aksesuarları
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 24.04.2019
Bitiş Tarihi: 28.04.2019
Yeri: Lüleburgaz Semt ve Fuar Merkezi
Organizatör Kuruluş: RENKLİ FUARCILIK LİMİTED ŞİRKETİ
Organizatör Kuruluş Telefon No: 282 653 5090
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 17.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 7500.
04 Nisan 2019
Konusu: Kitap, Süreli ve Süresiz Yayınlar
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 27.04.2019
Bitiş Tarihi: 05.05.2019
Yeri: Mişmiş Park Fuar Alanı Malatya
Organizatör Kuruluş: Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri ve Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş.
Organizatör Kuruluş Telefon No: 422 336 4412
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 22.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 2002.
04 Nisan 2019
Konusu: Tarım ve Tarım Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 24.04.2019
Bitiş Tarihi: 26.04.2019
Yeri: Pullman Airport Hotel Convention Center
Organizatör Kuruluş: Turab Fuarcılık Reklam Organizasyon Hizmetleri Anonim Şirketi
Organizatör Kuruluş Telefon No: (232) 281-3909
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 17.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 750.
04 Nisan 2019
Konusu: Tarım Gıda Hayvancılık Endüstrisi ve Teknolojileri
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.04.2019
Bitiş Tarihi: 14.04.2019
Yeri: Mardin Fuar Alanı
Organizatör Kuruluş: Zümrüt Fuarcılık Tanıtım Organizasyon San. Ve Tic. Ltd. Şti.
Organizatör Telefon No: 312 485 4116
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 05.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 7100.
04 Nisan 2019
Konusu: Kitap ve Süreli Yayınlar
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 12.04.2019
Bitiş Tarihi: 21.04.2019
Yeri: Kültür Park Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar
Organizatör Kuruluş: As Fuarcılık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.
Organizatör Telefon No: 272 216 71 88
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 08.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 500.
04 Nisan 2019
Konusu: Temiz Oda Teknolojisi, Bakımı ve Donanımları
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 17.04.2019
Bitiş Tarihi: 19.04.2019
Yeri: Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı İstanbul
Organizatör Kuruluş: Akdeniz Reklamcılık Tanıtım Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.
Organizatör Telefon No: 242 316 4600
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 11.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1041.
04 Nisan 2019
Konusu: Otel, kafe, pastane ekipmanları ağırlama, konaklama teknolojileri ve ev dışı tüketim
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 24.04.
04 Nisan 2019
Konusu: İlaç, İlaç Bileşenleri, Paketleme ve Üretim Ekipmanları, Kontrat Hizmetleri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 17.04.
04 Nisan 2019
Konusu: Demiryolu Araç Gereçleri, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 10.04.2019
Bitiş Tarihi: 12.04.2019
Yeri: Fuar İzmir Alanı – Gaziemir
Organizatör Kuruluş: E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri A.Ş.
Organizatör Telefon No: 212 2918310
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 04.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 100
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 4213.
02 Nisan 2019

Konusu: Endüstriyel Temizlik Ürün Teknolojileri ve Hizmetleri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 10.04.2019
Bitiş Tarihi: 12.04.2019
Yeri: İstanbul Kongre Merkezi
Organizatör Kuruluş: UBM NTSR Fuar ve Gösteri Hizmetleri A.Ş.
Organizatör Telefon No: 216 425 6300
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 04.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1013.
02 Nisan 2019
Konusu: İş sağlığı ve iş güvenliği
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.04.2019
Bitiş Tarihi: 14.04.2019
Yeri: İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy
Organizatör Kuruluş: Pozitif Fuarcılık A.Ş.
Organizatör Telefon No: 212 465 6441
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 05.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1250
.
02 Nisan 2019
Konusu: Yapı Malzemeleri, Dekorasyon, Gayrimenkul, Belediye İhtiyaçları ve Çevre Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 10.04.2019
Bitiş Tarihi: 14.04.2019
Yeri: Hatay Fuar Alanı
Organizatör Kuruluş: Elka Fuarcılık Ltd. Şti.
Organizatör Telefon No: 322 459 0606
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 04.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 2650
.
02 Nisan 2019
Konusu: Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Döşemelik Kumaşlar, Kapı, Pencere ve Ahşap Teknolojisi ve Orman Ürünleri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 10.04.
02 Nisan 2019
Konusu: Altyapı, Trafik İşletmeciliği, Güvenlik ve Park Sistemleri
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 10.04.2019
Bitiş Tarihi: 12.04.2019
Yeri: İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy
Organizatör Kuruluş: UBM NTSR Fuar ve Gösteri Hizmetleri A.Ş.
Organizatör Telefon No: 216 425 6300
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 04.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 3026
.
02 Nisan 2019
Konusu: Takım Tezgâhları, Metal-Sac İşleme Makineleri, Tutucular – Kesici Takımlar, Kalite Kontrol – Ölçüm Sistemleri, CAD, CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 10.04.
02 Nisan 2019

Konusu: Kitap ve Süreli Yayınlar
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 06.04.2019
Bitiş Tarihi: 14.04.2019
Yeri: Kültür Park Uluslararası Fuar Alanı
Organizatör Kuruluş: TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.
Organizatör Telefon No: 212 867 1110
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 02.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 3592.
02 Nisan 2019
Konusu: Ağız ve Diş Sağlığı Konusundaki Teknoloji ve Yenilikler
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.04.2019
Bitiş Tarihi: 14.04.2019
Yeri: İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy
Organizatör Kuruluş: Pozitif Fuarcılık A.Ş.
Organizatör Telefon No: 212 465 6441
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 05.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 5274.
02 Nisan 2019
Konusu: ISPARTA SANTEK-YAPI DEKORASYON, MOBİLYA VE EV TEKSTİLİ FUARI
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 10.04.2019
Bitiş Tarihi: 14.04.2019
Yeri: Gökkubbe Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi Isparta
Organizatör Kuruluş: Detay Fuarcılık Organizasyon ve Tanıtım Hiz. Ltd. Şti.
Organizatör Telefon No: 242 321 3433
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 04.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 2800.
02 Nisan 2019
Konusu: Ahşap İşleme Makineleri, Kesici-Delici Takımlar, Presler ve El Aletleri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 10.04.2019
Bitiş Tarihi: 14.04.2019
Yeri: TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi
Organizatör Kuruluş: TÜYAP Adana Fuarcılık Anonim Şirketi
Organizatör Telefon No: 322 256 90 90
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 04.04.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (m2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stant Alanı (m2): 1503.
02 Nisan 2019
Konusu: Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Ekipmanları
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 10.04.
02 Nisan 2019
Konusu: Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Döşemelik Kumaşlar, Kapı, Pencere ve Ahşap Teknolojisi ve Orman Ürünleri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 10.04.
02 Nisan 2019
Fuar Adı: 5. Securitex Eurasia 2019
Konusu: Ankara Güvenlik Teknolojileri, Yangın Koruma, İş Güvenliği ve Sağlığı, Bilişim Güvenliği, Bina Otomasyonu
Fuar Türü: İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.
02 Nisan 2019
“ANKARA’NIN İLK VE TEK TEKNOLOJİ VE OYUN FESTİVALİ”
Ankara’nın Tek Teknoloji ve Oyun Festivalinde yaklaşık 7815 metrekarelik alanda son teknolojik ürünler son kullanıcı ile buluşacak.
Katılımcılar ve ziyaretçiler, dev teknoloji markalarının bulunduğu festival alanında ziyaretçiler son trendleri takip edebilecek, alışveriş yapabilecekler.
02 Nisan 2019
IDEF’ 19, 14'üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihlerinde, T.C.
02 Nisan 2019
11-12 Nisan 2019 tarihlerinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'nın amacı, enerji verimliliği bilincini geliştirmek ve bu alandaki uzmanların profesyonel deneyimleriyle de birlikte enerji verimliliği alanında gelişmeler sağlamaktır.
EVF kapsamında düzenlenecek olan panel ve oturumlar ile enerji verimliliğini içeren tüm konular, politikalar ve stratejiler, uluslararası enerji alanında/sektöründe araştırma yapan akademisyenler, kurumlar, şirketler ve Türkiye'nin önde gelen isimleri ile değerlendirilecektir.
19 Mart 2019
Programın AmacıKüçük ve orta ölçekli işletmelerin birbirleriyle veya büyük işletmelerle ortak çalışma kültürünün geliştirilmesine ve karşılıklı fayda ve rekabet avantajı sağlayıcı nitelikteki işbirlikleri tesis etmelerine katkı sağlanmasıdır.

İş Birliği Ortaklık Modelleri
1.
27 Şubat 2019
1- EN AZ 25 DEKARLIK ARAZİDE MİNİMUM 5 MİLYON TL’LİK YATIRIM ÖNCELİKLİ TEŞVİK ALACAK2- GELİŞMİŞ BÖLGELERDE SERA YATIRIMI İÇİN ASGARİ ARAZİ BÜYÜKLÜĞÜ 40 DEKARDAN 20 DEKARA İNECEK“TEMEL AMACIMIZ ARZ ARTIŞI YOLUYLA SEBZE-MEYVE FİYATLARINDAKİ DALGALANMALARIN ÖNÜNE GEÇMEK”
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sebze ve meyvedeki mevsimsel fiyat dalgalanmasını azaltacak formülü açıkladı. Elazığ’da sanayicilerle bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, sera yatırımı yapmak isteyenlere müjdeli haber verdi.
27 Şubat 2019
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB'mizin en kısa zamanda altyapı ihalesi yapılacak. Ben burada bunun sözünü size veriyorum.
27 Şubat 2019
KOSGEB’in Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı olan KOBİ TEKNOYATIRIM’da başvurular alınmaya başlandı. Yenilenen destek sürecine ilişkin açıklama, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan geldi.
27 Şubat 2019
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) proje hazırlama ve yürütme süreçlerine yardımcı olacak rehberler geliyor. Hayata geçecek yeni sistemle akredite KOBİ rehberleri sahaya inecek.
27 Şubat 2019
Ulusal, bölgesel veya yerel düzeyde girişimciliğin ve KOBİ’lerin geliştirilmesine yönelik yaratıcı ve başarılı model ve projeler geliştiren ve uygulayan kurum/kuruluşların katılabileceği ödül yarışması bu yıl Avrupa Komisyonu tarafından verilen karar doğrultusunda altı kategoride gerçekleştirilecek.
Girişimciliğin ve KOBİ’lerin desteklenmesinde ulusal, bölgesel veya yerel düzeydeki iyi uygulamalar Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri ile 2006 yılından beri ödüllendiriliyor.
27 Şubat 2019
KOSGEB Müdürlükleri bünyesinde faaliyet gösteren laboratuvarların, TS EN ISO/IEC 17025 standardı kapsamında ‘şubeli akreditasyon’’ modeline göre akreditasyon çalışmaları başlatıldı. Ölçülebilirlik, takip edilebilirlik ve tarafsızlık ilkeleri doğrultusunda yapılan akreditasyon çalışmalarına ilişkin denetimler, bu yılın Nisan ayından itibaren TÜRKAK tarafından gerçekleştirilecek.
27 Şubat 2019
Konusu: 30. Mobilya, Dekorasyon, Ev ve Büro Mobilyaları Fuarı
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 6.03.2019
Bitiş Tarihi: 10.03.2019
Yeri: Fuar İzmir Alanı - Gaziemir
Organizatör Kuruluş Telefon No: 232 4638621
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 28.02.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (M2): 100
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stand Alanı (M2): 12465.
27 Şubat 2019
Fuar Konusu: Nükleer Sanayi, Nükleer Yerlileştirme, Teknoloji Transferi
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 5.03.2019
Bitiş Tarihi: 6.03.2019
Yeri: Pullman Airport Hotel Convention Center
Organizatör Kuruluş Telefon No: 312 2195920
İşletmenin Son Başvuru Tarihi: 27.02.2019
İşletme Başına Azami Destek Alanı (M2): 50
KOSGEB Tarafından Desteklenen Toplam Stand Alanı (M2): 600.
27 Şubat 2019
Fuar Adı: GAPFOOD 15.Gıda , Gıda, Teknolojileri ve Ambalaj Fuarı
Konusu: Gıda, Gıda Teknolojileri ve Ambalaj
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 5.
27 Şubat 2019
KOSGEB Hizmet Birimi: KOSGEB Kilis Müdürlüğü
Eğitimin Uygulanacağı Yer: Kilis
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: Kilis/Merkez
Adres: M. Rıfat Kazancıoğlu Mah.
27 Şubat 2019
Dünyanın en büyük 2. havacılık festivali olan ve ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı, yeniden başlıyor.
27 Şubat 2019
OSTİM Ekopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi 04/04/2014 tarih ve 2014/28962 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu onayıyla kuruluşunu tamamlamış ve Bölge 05/11/2018 tarihinde ilk işletmeyi bünyesine alarak faaliyete geçmiştir.Böylece faaliyette olan 60 Teknoloji Geliştirme Bölgesinde 5.150 firmada 49.332 kişi istihdam edilmekte olup, bugüne kadar 29.503 proje tamamlanmış, devam eden 8.502 proje bulunmaktadır.Kaynak: sanayi.gov.tr.
27 Şubat 2019
Küba’da yatırım yapacak firmaların dikkatine; Havana Büyükelçimiz Sn. Berris EKİNCİ ve Ticaret Müşavirimiz Sn.
27 Şubat 2019
TÜBİTAK ülkemizde Ar-Ge çalışmalarının sadece büyük işletmelerde sınırlı kaldığını ve KOBİ’lerin piyasada en çok bulunan şirket olmasına rağmen Ar-Ge gibi stratejik bölümlerin yer almadığını açıkladı ve buna yönelik bir destek programı hazırladı. Bu destek programına göre KOBİ’lerin yenilikçi ürün veya hizmetlere yönelik çalışmaları ve kapasite artırma planlamaları hız kazanacak.
27 Şubat 2019
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 2019’da sanayici, girişimci ve araştırmacılara bütüncül bir model ile 5 koldan destek sağlayacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesiyle birlikte yeniden yapılandırılan bakanlık, TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansları ve Bölge Kalkınma İdareleri ile birlikte toplamda 5.
28 Ocak 2019
MANUNET, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından Horizon 2020 Programı kapsamında desteklenen bir ERA-NET projesidir. MANUNET projesinde Türkiye’yi TÜBİTAK temsil etmektedir.
28 Ocak 2019
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Şubat 2019 Yılı Fuar Listesini aşağıdaki listede belirtilmiştir.                                                                                               
                                                                                                                 
                                                                                                                 
BAŞLAMA FUARIN ADI KONUSU BAŞLICA ÜRÜN HİZMET GRUPLARI TÜRÜ YER ŞEHİR ULAŞIM 01.
02 Ocak 2019
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) ile Azerbaycan Cumhuriyeti Bilimi Geliştirme Kurumu (Science Development Foundation of the Republic of Azerbaijan – SDF) arasındaki iş birliği çerçevesinde, Türk ve Azeri bilim insanları arasında, aşağıda belirtilen alanlarda gerçekleştirilecek ortak Ar-Ge ve inovasyon projeleri desteklenecektir:Uzay, Havacılık ve AstronomiBiyomedikalEnerjiBeşeri ve Sosyal Bilimler (Türkiyat Çalışmaları Hakkında)Bilgi ve iletişim TeknolojileriPetrol ve Gaz EndüstrisiFizik ve Matematik21 Ekim 2018 – 31 Ocak 2019 dönemini kapsayan çağrıya ilişkin ayrıntılı bilgiye ayrıntılar...
22 Kasım 2018
Programın Amacı ve Kapsamı• İthalatı yüksek olan stratejik ürünlerin yerlileştirilmesi ve millileştirilmesi,
• Üretimde daha yüksek oranda yerli girdi kullanımının sağlanması,
• KOBİ’lerin teknolojik üretim yeteneklerinin geliştirilmesi ve teknolojinin tabana yayılması,
• KOBİ ile büyük işletmelerin birlikte hareket edebilme yeteneklerinin geliştirilmesi,
• Cari açığın azaltılmasına katkıda bulunacak yatırımların desteklenmesidir.Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin: ayrıntılar...
22 Kasım 2018
Programın Amacı ve Kapsamı
Öncelikli teknoloji alanlarında yer alan Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan yeni ürün/ürünleri ticarileştirmek, ülke ekonomisine katma değer oluşturmak, uluslararası pazarlarda yer alarak teknolojik ürün ihracatını artırmak için işletmelerin yapacakları teknolojik ürün yatırımlarının desteklenmesidir.İdare Başkanlığınca belirlenen; KOBİ Teknoyatırım Destek Programı Öncelikli Teknoloji Alanları Tablosunda belirlenen alanlarda yer alan;KOSGEB ve diğer kamu kurum ve kuruluşları, kanunla kurulan vakıflar veya uluslararası fonlar tarafından desteklenen ar-ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan,Yurtdışı teknoloji bölgeleri/araştırma merkezleri/enstitüler/bilim parkları/kuluçka merkezleri/hızlandırıcılarda ar-ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan,Yurt içi teknoloji geliştirme bölgelerinde yer alan işletmelerin, bölgede sonuçlandırdıkları ar-ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan,Kamu araştırma enstitülerinde/merkezlerinde ar-ge faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan,Patent belgesi ile koruma altına alınan,Doktora çalışması neticesinde ortaya çıkan,Teknolojik Ürün (TÜR) Deneyim belgesi alan,prototip çalışması tamamlanmış teknolojik ürün sahipleri veya kullanım hakkını sözleşme ile hak sahibinden devralmış işletmeler yararlanır.
22 Kasım 2018
Programın Amacı
Endüstriyel Uygulama Programı kapsamı; yeni bir ürün/hizmetin; üretilmesi, kalitesinin artırılması, maliyet düşürücü nitelikte yeni tekniklerin uygulamaya alınması, ürün veya süreçlerinin pazara uygun biçimde ticarileştirilmesi amacıyla hazırlanan projelerin KOSGEB tarafından desteklenmesidir.
Desteklenecek Proje GiderleriKira DesteğiDestek Üst Limit (TL): 18.
22 Kasım 2018

Değerli Müşterimiz,
 
E-posta üzerinden yapılan dolandırıcılık girişimlerinde görülen artış nedeniyle öncelikle sizleri uyarmak ve herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için sizleri bilgilendirmek isteriz.En çok yapılan dolandırıcılık faaliyetleri, aşağıdaki şekilde listelenmiştir: Ticari ilişki içindeki iki firma arasında e-posta kanalı ile gerçekleşen muhaberatın ele geçirilmesi E-posta ekinde yer alan fatura ve ödeme talimatı gibi belgelerde alıcı adı ile hesap numarasında yapılması Fatura ödemesini yapacak firmanın, değiştirilmiş fatura bilgilerine göre talimat düzenlemesi ve bankaya göndermesiDolandırıcılık faaliyetlerini engellemek için alınabilecek önlemler: Dijital ortamda yapılan yazışmalarınız için azami güvenlik önlemlerinin alınması Ticari sözleşmelerinizde geçen banka adı, hesap/IBAN numarası, firma unvanı ve ülke adı gibi içeriklerde farklı bilgileri içeren faturalara şüpheyle yaklaşılması Özellikle yurt dışı bağlantılı ödemelerinizde en küçük farklılığın dahi göz ardı edilmemesi E-posta üzerinden alınan faturalarda, gönderenin adres bilgisinin kontrol edilmesi Fatura üzerindeki bilgiler ile alım-satım sözleşmesi üzerindeki bilgilerin karşılaştırılması, farklı bilgilerin olması durumunda şüpheyle yaklaşılması E-posta üzerinden yürütülen muhaberat ekinde yer alan belgeler üzerindeki bilgilerin telefon ile karşılıklı teyit edilmesiAyrıca ticari ilişki içerisinde olunan tedarikçi, hizmet sağlayıcı ve
üçüncü kişilerden e-posta kanalı ile gelen sözleşme, fatura vb.
05 Kasım 2018
KOSGEB Destek Programları Bilgilendirme Eğitiminde;-KOSGEB Desteğinden yararlanmak için izlenmesi gereken yol haritası,
-Girişimcilik Destek Programı
-Genel Destek Programı
-Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı
-İş Birliği – Güç Birliği Destek Programı
-KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı
-KOBİ TEKNOYATIRIM – KOBİ Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı
-TEKNOPAZAR –Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı
-Stratejik Ürün Destek Programı
-KOSGEB Destekleri hakkında merak edilen sorular anlatılacaktır.
KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı
24 Ekim 2018 Çarşamba, Saat 14:00
7 Kasım 2018 Çarşamba, Saat 14:00
21 Kasım 2018 Çarşamba, Saat 14:00
5 Aralık 2018 Çarşamba, Saat 14:00
19 Aralık 2018 Çarşamba, Saat 14:00
 
KATILIM KOŞULLARI
Katılım ücretsiz olup; toplantı günü ve saatinde Müdürlüğümüzde olmaları yeterli olacaktır.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB MANİSA MÜDÜRLÜĞÜ

İş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: AKHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI
Eğitimin Uygulanacağı Yer: MANİSA
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: AKHİSAR
Adres: AKHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI
Başlangıç Tarihi: 30.10.2018
Bitiş Tarihi: 2.11.2018

Katılımcı Sayısı: 25
Açıklama: KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN GERÇEK KİŞİLER.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB KONYA MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: INNOPARK KONYA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ YÖNETİCİ A.Ş.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB BOLU MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: BOLU
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: MERKEZ
Adres: BOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI - BORAZANLAR MAHALLESİ, D-100 KARAYOLU CADDESİ NO:42, 14100 MERKEZ/BOLUBaşlangıç Tarihi: 30.10.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB AĞRI MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI
Eğitimin Uygulanacağı Yer: AĞRI
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: MERKEZ
Adres: AĞRI TSO BİNASI KAT:3 MERKEZ AĞRIBaşlangıç Tarihi: 30.10.2018
Bitiş Tarihi: 2.11.2018Katılımcı Sayısı: 30
Açıklama: BAŞVURULAR E DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. EĞİTİMLER ÜCRETSİZDİR. İLETİŞİM: AĞRI TSO BİNASI KAT:3 MERKEZ AĞRI TEL: 0472 215 0424
.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB MUĞLA MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: MUĞLA
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: FETHİYE
Adres: FETHİYE ESNAF VE SANATKARLAR ODASI EĞİTİM SALONU MUSTAFA KEMAL BLV. NO:24 FETHİYEBaşlangıç Tarihi: 30.10.2018
Bitiş Tarihi: 2.11.2018Katılımcı Sayısı: 25
Açıklama: EĞİTİMLER ÜCRETSİZ OLUP BAŞVURULAR E-DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR..
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB AFYONKARAHİSAR MÜDÜRLÜĞÜ

İş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: AFYONKARAHİSAR HALK EĞİTİM MERKEZİ AKŞAM SANAT OKULU
Eğitimin Uygulanacağı Yer: AFYONKARAHİSAR
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: MERKEZ
Adres: AFYONKARAHİSAR HALK EĞİTİM MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULU
Başlangıç Tarihi: 30.10.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB ELAZIĞ MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Eğitimin Uygulanacağı Yer: ELAZIĞ
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: MERKEZ
Adres: CUMHURİYET MAH. KORG.HULİSİ SAYIN CAD. NO:117 ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI BİNASIBaşlangıç Tarihi: 30.10.2018
Bitiş Tarihi: 2.11.2018Katılımcı Sayısı: 30
Açıklama: EĞİTİMLER ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASINDA GERÇEKLEŞECEKTİR. BAŞVURULAR E-DEVLET SİSTEMİNDEN YAPILACAKTIR..
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB ADANA MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: ADANA YÜREĞİR İLÇE BELEDİYESİ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: ADANA
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: YÜREĞİR
Adres: YÜREĞİR KÜLTÜR MERKEZİ KAZIM KARABEKİR MAH. MUSTAFA KEMAL PAŞA BLV.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB KAYSERİ MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: KAYSERİ
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: MELİKGAZİ

Başlangıç Tarihi: 30.10.2018
Bitiş Tarihi: 2.11.2018Katılımcı Sayısı: 20
Açıklama: İŞKUR-NAZAR BİLGİSAYAR
.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB ÇORUM MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: ÇORUM
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: MERKEZ
Adres: EĞİTİM YERİ: ÇORUM TSO TOPLANTI SALONU FUAR CAD. NO:2Başlangıç Tarihi: 30.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB KOCAELİ OSB MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: KOCAELİ
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: GEBZE
Adres: GÜZELLER MAHALLESİ, GENÇLİK CADDESİ, 952/4. SK. NO:3, 41400 GEBZE/KOCAELİBaşlangıç Tarihi: 30.10.2018
Bitiş Tarihi: 3.11.2018Katılımcı Sayısı: 25
Açıklama: KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN GİRİŞİMCİLER.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB BURSA MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: BURSA
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: OSMANGAZİ
Adres: OSMANGAZİ HALK EĞİTİM MERKEZİ MURADİYEBaşlangıç Tarihi: 30.10.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB OSMANİYE MÜDÜRLÜĞÜ

İş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: OSMANİYE
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: MERKEZ
Adres: İŞKUR OSMANİYE
Başlangıç Tarihi: 30.10.2018
Bitiş Tarihi: 2.11.2018

Katılımcı Sayısı: 25
Açıklama: EĞİTİM DÜZİÇİ BELEDİYESİNDE DÜZENLENECEKTİR.
.
26 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB BALIKESİR MÜDÜRLÜĞÜ

İş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: BALIKESİR
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: KARESİ
Adres: BALIKESİR ESNAF ODASI TOPLANTI SALONU
Başlangıç Tarihi: 30.10.
26 Ekim 2018
KOSGEB Hizmet Birimi: KOSGEB ANKARA ÇANKAYA MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: ANKARA
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: SİNCAN
Adres: SİNCAN AİLE YAŞAM MERKEZİ YUNUS EMRE MAH. GAZİ MUSTAFA KEMAL BULV. NO:14 SİNCAN / ANKARABaşlangıç Tarihi: 30.10.2018
Bitiş Tarihi: 2.11.2018Katılımcı Sayısı: 30
Açıklama: AYRINTILI BİLGİ İÇİN SUDE BABADAĞI İRTİBAT TEL: 0312 507 23 47.
26 Ekim 2018
KOSGEB Hizmet Birimi: KOSGEB İSTANBUL ANADOLU YAKASI MÜDÜRLÜĞÜ
İş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜEğitimin Uygulanacağı Yer: İSTANBUL
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: KARTAL
Adres: İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ KARTAL YERLEŞKESİ, CUMHURİYET MAHALLESİ İLKBAHAR SOKAK NO:1-3-5 P.K.
25 Ekim 2018
KOSGEB Hizmet Birimi: KOSGEB İZMİR KUZEY MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜEğitimin Uygulanacağı Yer: İZMİR
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: KONAK
Adres: İZMİR ESNAF SANATKARLAR ODASI BİRLİĞİ EĞİTİM MERKEZİ (HALİT ZİYA BULVARI 1352 SOK NO2/4 GÜMRÜK-KONAK/İZMİR)Başlangıç Tarihi: 30.10.
25 Ekim 2018
KOSGEB Hizmet Birimi: KOSGEB DENİZLİ MÜDÜRLÜĞÜİş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: DENİZLİ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: DENİZLİ
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: MERKEZ
Adres: DENİZLİ TİCARET ODASI EĞİTİM SALONU
Başlangıç Tarihi: 30.10.2018
Bitiş Tarihi: 2.11.2018Katılımcı Sayısı: 25Açıklama: BİLGİ İÇİN DENİZLİ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ TEL: 0258 2680037.
25 Ekim 2018
Kosgeb Hizmet Birimi: KOSGEB GAZİANTEP MÜDÜRLÜĞÜ

İş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Eğitimin Uygulanacağı Yer: GAZİANTEP
Eğitimin Uygulanacağı İlçe: ŞEHİTKAMİL
Adres: GASMEK MEHMET AKİF ERSOY EĞİTİM AKADEMİSİ
Başlangıç Tarihi: 30.10.2018
Bitiş Tarihi: 2.11.2018

Katılımcı Sayısı: 30
Açıklama: KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN GİRİŞİMCİ ADAYLARINA.
25 Ekim 2018
KOSGEB Destekleri Hakkında Sunumda;
• KOSGEB ve KOBİ’ler,
• KOSGEB Veri Tabanına Kayıt süreci,
• KOSGEB Destek Programları içerikleri
konularında genel bilgiler aktarılacak ve katılımcıların soruları cevaplandırılacaktır.KASIMEğitim Günü ve Saati
02.
25 Ekim 2018
KOSGEB Desteklerinden faydalanabilmek için KOBİ Bilgi Beyannamesinin onayı artık “KOBİ Bilgi Sistemi” tarafından otomatik olarak yapılıyor.KOSGEB’de KOBİ Bilgi Beyannamesi verilerinin tamamı diğer kurum/kuruluşlardan temin edilebilen işletmeler için, beyannameler KOBİ Bilgi Sistemi tarafından otomatik olarak onaylanarak kayda alınmaya başladı.
11 Ekim 2018
KOSGEB tarafından 2010 yılından bu tarafa uygulanmakta olan destek programlarından Genel Destek Programı; sürece dair yaşanan tecrübeler ve KOBİ’lerimizden gelen talepler dikkate alınarak KOSGEB İcra Komitesince alınan karar çerçevesinde 24 Eylül 2018 itibariyle yerini İşletme Geliştirme Destek Programı’na bıraktı.
Genel Destek Programı kapsamında hak edilmiş desteklere ilişkin ödeme süreçleri devam edecek olup, ödemelerin tamamlanmasından sonra işletmelerin Genel Destek Programı tamamlanmış olacaktır.
11 Ekim 2018
Prizren Business Forum 2018 Yerel ve yurtdışı ürünler tanıtımı ve Ekonomik kalkınma için ULUSLARARASI İŞ ADAMLARI BULUŞMASI, KONFERANS & PRIZREN 2018 FUAR ‘ı 14 - 16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Organizasyon kapsamındaki etkinlikler:
• Fuar
• İş adamları görüşmesi (B2B)
• Konferans
Organizasyon kapsamındaki konferanslar :
• Kosova’da Yatırım İmkanları
• Kosova’da Tarım ve Hayvancılık Gelişimi
• Makine ve Ağır Sanayi Gelişimi
• Tekstil ve Dericilik Gelişimi
Organizasyon kapsamındaki fabrika ziyaretleri:
• Süt ve Süt ürünleri
• Tekstil ve Deri
• Şekerleme
• Makina ve Ağır Sanayi sektörleri
Kosova genelinde yerli üreticiler, bayiliği olan (distribütör) ve Kosova dışından üreticilerin yer alacağı ve 140’ın üzerinde firma katılımının beklenen fuar "Sezair Suroi Spor Merkezi" Prizren/ Kosova’da gerçekleştirilecektir.
11 Ekim 2018
Ürünlerini e-ticaret sitelerinde satmak isteyen KOBİ’lerin ilgili web sitesi üyelik bedellerinin %80’i devlet tarafından karşılanıyor.
Öncelikle işbirliği kuruluşu olarak adlandırılan İhracatçı Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası veya Sektörel Derneklerden birinin oluşturduğu firma gruplarından birine dahil olmalısınız.
12 Eylül 2018
Yayın için; Başlangıç Tarihi: 14 Ağustos 2018 Salı Bitiş Tarihi: 31 Aralık 2018 PazartesiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK’ın yeni destek programı TEYDEB 2.0’ın, cari açığın azaltılması başta olmak üzere, yüksek katma değerli ürünlerin üretimine önemli katkı sağlayacağını belirtti.
07 Eylül 2018
2018 yılı Teknik Destek Programı Başladı.
Ankara Kalkınma Ajansı Ankara’daki yerel aktörlerin kurumsal kapasitelerini arttırıcı çalışmalarına destek sağlamak üzere 2018 Yılı Teknik Destek Programı’nı açıklamıştır.
10 Ağustos 2018
Toplam bütçesi 2 Milyon TL olan program yılsonuna kadar açık olacak.
Program ile Ankara’nın kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılması, yanı sıra ekonomiye yönelik tehdit ve risklerin önlenmesi ile yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik projelerin fizibilite çalışmaları desteklenecek.
10 Ağustos 2018
Ankara Kalkınma Ajansı bölgesindeki paydaşların proje yönetim ve yürütme kapasitesini arttırarak hem Ajans mali destek, hem de ulusal ve uluslararası proje fonu sağlayan kuruluşların fon kaynaklarından azami etkinlikte yararlanması amacıyla proje hazırlama ve uygulama eğitimleri düzenlemektedir.
Ajans uzmanları tarafından verilecek olan yeni eğitim programı Ağustos ayı içinde 2 gün olarak (27-28 Ağustos 2018) Ajans binasında gerçekleştirilecektir.
10 Ağustos 2018
TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ OCAK 2019 YILI FUAR LİSTESİ                          TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ OCAK 2019 YILI FUAR LİSTESİ BAŞLAMA FUARIN ADI KONUSU BAŞLICA ÜRÜN HİZMET GRUPLARI TÜRÜ YER ŞEHİR WEB 09 Ocak 19 JUNIOSHOW Bursa 12.Uluslararası Bebe ve Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı Bebe ve Çocuk Hazır Giyim Bebe ve Çocuk Hazır Giyim Uluslararası İhtisas Fuarı Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi Bursa www.
01 Ağustos 2018
Tayland KOBİ Destekleme İdaresi (OSMEP) ve KOSGEB İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü doğrultusunda Türk ve Taylandlı KOBİ’lerin ticaret hacimlerinin artması amacıyla gerçekleştirilen B2B eşleştirme etkinliklerinin üçüncüsü 4-8 Eylül 2018 tarihlerinde Tayland/Bangkok’da yapılacaktır.
Etkinliğe katılacak işletmeler ekte yer alan “İşletme Profili” dokümanını hazırlayacak olup resmi kurum niteliğindeki Tayland KOBİ Destekleme İdaresi tarafından belirlenecek işletmelerle birebir görüşmeler, sergi alanı gezileri, işletme ziyareti gibi etkinlikler organize edilecektir.
01 Ağustos 2018
Konusu: Kitap ve Yayınevi
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 29 Kasım
Bitiş Tarihi: 2 Aralık 2018
Yeri: İstanbul Yeni Fuar Alanı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi / Yenikapı
Ayrıntılı Bilgi: ayrıntılar...
17 Temmuz 2018
İstanbul İhracatçı Birliklerinden DEİK’e iletilen bir yazıda, 17-20 Eylül 2018 tarihleri arasında Moskova'da World Food Moscow 2018 (WFM) Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarının düzenleneceği, söz konusu fuara Türkiye milli katılım organizasyonunun anılan İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından gerçekleştirileceği bildirilmektedir. 2017 yılında 60.
17 Temmuz 2018
T.C.
17 Temmuz 2018
Rusya Federasyonu Moskova Bölgesi Yatırım ve İnovasyon Bakanlığından DEİK’e iletilen bir yazıda, ülkede güçlü ekonomik potansiyele ve tarihi açıdan büyük öneme sahip, yerli ve yabancı turistler tarafından ilk tercihler arasında yer alan Moskova Bölgesinde başta otel, fabrika ve üretim alanları inşaatları olmak üzere çeşitli alanlarda yapılacak yatırımlar için ayrıcalıkların tanınacağı belirtilmektedir.
Turizm ve ekonomi faaliyetlerinin geliştirilmesi açısından büyük önem taşıyan otel ve otel zincirleri alanında yapılacak yatırımlarda şirketlerin kârlarına uygulanan vergide indirime gidileceği ve proje giderlerinin %20'sinin Moskova Bölgesi İdaresi tarafından karşılanacağı belirtilmektedir.
17 Temmuz 2018
İktisadi Araştırmalar Vakfı Genel Sekreterliğinden DEİK’e iletilen bir yazıda, 12 Eylül 2018, Çarşamba günü Kişinev'de "Türkiye-Moldova Ekonomik İşbirliğinin Geliştirilmesinde Yeni Ufuklar" Sempozyumu'nun düzenlenmesinin planlandığı belirtilmektedir.
Bahse konu etkinlikle ilgili taslak etkinlik ve seyahat programı, katılım formu ve detaylı bilgi aşağıdaki linklerde sırayla sunulmaktadır.
17 Temmuz 2018
2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği
2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı
Program Başvuru Tarihleri: 4 Haziran – 1 Ağustos 2018


KOSGEB İcra Komitesi’nin 23.05.
13 Temmuz 2018
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin tanımında değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 24.06.2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.24.06.2018 tarihinden itibaren 125 Milyon TL'nin altında net satış hasılatına veya mali bilançoya sahip olan ve KOSGEB’in desteklediği sektörler arasında yer alan tüm işletmeler KOSGEB desteklerinden yararlanabileceklerdir.
.
13 Temmuz 2018
Yayın için; Başlangıç Tarihi: 12 Temmuz 2018 Perşembe - Bitiş Tarihi: 8 Ağustos 2018 ÇarşambaDışişleri Bakanlığı’nın 10 Temmuz 2018 tarihli ve 5980 sayılı yazısında; Buenos Aires/Arjantin’de 16 Ağustos 2018 tarihinde Negociar 2018 isimli uluslararası çok sektörlü görüşmelerin düzenleneceği belirtilmiştir. Söz konusu ekinliğe tüm imalat ve turizm sektöründe bulunan işletmeler katılım sağlayabilecektir.
13 Temmuz 2018
Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü, mal ticaretine ilişkin uluslararası fuarlara KOBİ’lerin katılımları ve organizatörlerin tanıtım harcamalarını, “Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2017/4 sayılı Karar” kapsamında desteklenmektedir. Bu çerçevede, Ekonomi Bakanlığı tarafından belirlenip ilan edilen sektörel nitelikteki uluslararası fuarlara firmaların bireysel katılımı, bunun yanı sıra, yetkilendirilen organizatörlerce düzenlenen fuarlara milli katılım ve sektöründe önde gelen prestijli fuarlara katılım belirli kalemlerde ve değişen tutarlarda desteklenmektedir.
04 Temmuz 2018
Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü, mal ticaretine ilişkin uluslararası fuarlara firmaların katılımları ve organizatörlerin tanıtım harcamaları, "Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2017/4 sayılı Karar" kapsamında desteklemektedir. Bu çerçevede, Ekonomi Bakanlığınca belirlenip ilan edilen sektörel nitelikteki uluslararası fuarlara firmaların bireysel katılımı, bunun yanı sıra, yetkilendirilen organizatörlerce düzenlenen fuarlara milli katılım ve sektöründe önde gelen prestijli fuarlara katılım belirli kalemlerde ve değişen tutarlarda desteklenmektedir.
03 Temmuz 2018
Fuar İsmi: Akıllı Bina Teknolojileri ve Elektrik Sistemleri Fuarı (A-TECH)
Konusu: Akıllı Bina Teknolojileri ve Elektrik, Elektronik, Bina Otomasyonu
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 22.11.2018
Bitiş Tarihi: 25.11.2018
Yeri: ATO KONGRE VE SERGİ SARAYI ANKARA

Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
07 Haziran 2018
Fuar İsmi: CSI İstanbul Güvenlik Fuarı
Konusu: Sivil Güvenlik Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 22.11.2018
Bitiş Tarihi: 25.11.2018
Yeri: İSTANBUL FUAR MERKEZİ YEŞİLKÖY İSTANBUL

Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
07 Haziran 2018
Fuar İsmi: Samsun 3.Gıda fuarı 2018
Konusu: Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Unlu Mamüller, Soğutucular, Depolama, Paketleme ve Mağaza Market Ekipmanları
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 22.11.2018
Bitiş Tarihi: 25.11.2018
Yeri: TÜYAP SAMSUN FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
07 Haziran 2018
Fuar İsmi: Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı
Konusu: Sağlıklı ve Ekolojik Yaşam ile İlgili Ürün ve Hizmetler
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 22.11.2018
Bitiş Tarihi: 25.11.2018
Yeri: İSTANBUL KONGRE MERKEZİ

Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
07 Haziran 2018
Fuar İsmi: Mersin Kitap Fuarı
Konusu: Yayıncılık, E-Yayıncılık ve Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 24.11.2018
Bitiş Tarihi: 02.12.2018
Yeri: YENİŞEHİR FUAR MERKEZİ MERSİN

Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
07 Haziran 2018
Fuar İsmi: Kaynak Teknolojileri Fuarı
Konusu: Kaynak, Keme, Delme, Birleştirme
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 29.11.2018
Bitiş Tarihi: 02.12.2018
Yeri: BURSA ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
07 Haziran 2018
Fuar İsmi: EV'leniyoruz - Adana 3.Evlilik Hazırlıkları Fuarı
Konusu: Evlilik Hazırlıkları, Mobilya Aksesuar, Dekorasyon, Züccaciye, Gelinlik, Damatlık, Abiye, Çeyiz, Halı, Beyaz Eşya. Düğün Organizasyonu
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 13.12.2018
Bitiş Tarihi: 16.12.2018
Yeri: TÜYAP ADANA ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ ADANA

Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
07 Haziran 2018
Fuar İsmi:  Bursa 10. Uluslararası Sac İşleme Teknolojileri Fuarı
Konusu: Sac, Boru, Profil, İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 29.11.2018
Bitiş Tarihi: 02.12.2018
Yeri: BURSA ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
07 Haziran 2018
Fuar İsmi: Maden Türkiye 8.Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı
Konusu: Maden Arama, Üretim, Taşıma, Cevher Hazırlama, Yönetim Teknolojileri ve Hizmetleri, Maden ve Tünelcilik Ekipmanları
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 13.12.2018
Bitiş Tarihi: 16.12.2018
Yeri: TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
07 Haziran 2018
Fuar İsmi: İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı
Konusu: Anne Bebek ve Çocuk
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 14.12.2018
Bitiş Tarihi: 16.12.2018
Yeri: İSTANBUL KONGRE MERKEZİ
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
07 Haziran 2018
Fuar İsmi: Sport for Team 2018, Profesyonel ve Takım Sporları Fuarı
Konusu: Profesyonel ve Takım Sporları Fuarı
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 14.12.2018
Bitiş Tarihi: 15.12.2018
Yeri: Hilton Convention Center

Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
07 Haziran 2018
Fuar İsmi: Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı
Konusu: Sanayi ve Ticaret Sektörü Tedarikçileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 01.07.2018
Bitiş Tarihi: 10.07.2018
Yeri: Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı

Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
07 Haziran 2018
Başlangıç Tarihi: 22 Mayıs 2018 Salı
Bitiş Tarihi: 20 Haziran 2018 Çarşamba
KOSGEB Kocaeli Müdürlüğü tarafından “KOBİGEL - KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI” kapsamında, 22 Haziran 2018 son başvuru tarihi olan 'İLLERDE REKABET AVANTAJINA SAHİP İMALAT SANAYİ SEKTÖRLERİ ve YAZILIM SEKTÖRLERİNDEKİ KOBİ’LERİN REKABET GÜCÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ’ konulu çağrı için bilgilendirme seminerleri düzenlenmektedir.

KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI Seminerlerinde; KOBİ Gelişim Destek Programı uygulama esasları, yararlanma koşulları ve destek üst limitleri hakkında bilgi verilecektir.
28 Mayıs 2018
Başlangıç Tarihi: 24 Mayıs 2018 Perşembe
Bitiş Tarihi: 30 Mayıs 2018 Çarşamba
KOSGEB Siteler Müdürlüğü tarafından “KOBİGEL - KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI” kapsamında, 22 Haziran 2018 son başvuru tarihi olan 'İLLERDE REKABET AVANTAJINA SAHİP İMALAT SANAYİ SEKTÖRLERİ ve YAZILIM SEKTÖRLERİNDEKİ KOBİ’LERİN REKABET GÜCÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ’ konulu çağrı için bilgilendirme eğitimi düzenlenmektedir.

KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI Seminerlerinde; KOBİ Gelişim Destek Programı uygulama esasları, yararlanma koşulları ve destek üst limitleri hakkında bilgi verilecektir.
28 Mayıs 2018
Başlangıç Tarihi: 24 Mayıs 2018 Perşembe
Bitiş Tarihi: 6 Haziran 2018 Çarşamba
KOSGEB Düzce Müdürlüğü tarafından “KOBİGEL - KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI” kapsamında, 22 Haziran 2018 son başvuru tarihi olan 'İLLERDE REKABET AVANTAJINA SAHİP İMALAT SANAYİ SEKTÖRLERİ ve YAZILIM SEKTÖRLERİNDEKİ KOBİ’LERİN REKABET GÜCÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ’ konulu çağrı için bilgilendirme eğitimi düzenlenmektedir.

KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI Seminerlerinde; KOBİ Gelişim Destek Programı uygulama esasları, yararlanma koşulları ve destek üst limitleri hakkında bilgi verilecektir.
28 Mayıs 2018
Fuar İsmi: Citytech 12.Uluslararası Belediye ve Çevre Fuarı
Konusu: Belediye ve Çevre Ekipmanları, Geri Dönüşüm Teknolojileri
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 06.09.2018
Bitiş Tarihi: 09.09.2018
Yeri: ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ /ANKARA
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: Spor ve Aktif Yaşam Fuarı
Konusu: Spor Ekipmanları, Fitness ve Welness, Indoor ve Outdoor Sporları, Sporcu Sağlığı ve Spor Modası
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 06.09.2018
Bitiş Tarihi: 09.09.2018
Yeri: TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: Bubex, Bebek, Çocuk, Eğitim ve Kırtasiye Fuarı
Konusu: Bebek Bakımı, Çocuk, Okul Öncesi Hazırlık, Okul Gereçleri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 06.09.2018
Bitiş Tarihi: 09.09.2018
Yeri: Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: DLG-ÖÇP Tarım ve Teknoloji Günleri 2018
Konusu: Uygulamalı Tarım ve Hayvancılık Fuarı
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 05.09.2018
Bitiş Tarihi: 08.09.2018
Yeri: Karaevli Fuar Alanı
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: DISCOP İSTANBUL
Konusu: Televizyon İçerik, Dijital İçerik ve Telif Hakları
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 05.09.2018
Bitiş Tarihi: 07.09.2018
Yeri: HALİÇ KONGRE MERKEZİ İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: Food İstanbul 2018
Konusu: Gıda Ürünleri ve Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 05.09.2018
Bitiş Tarihi: 08.09.2018
Yeri: İSTANBUL FUAR MERKEZİ YEŞİLKÖY İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: İTVF Prototip 18/19 İstanbul TV Forum ve Fuarı Yeni Yayın Dönemi Festivali
Konusu: Televizyon Yayıncılığı, Yeni Yayın Dönemi, Programlar
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 05.09.2018
Bitiş Tarihi: 08.09.2018
Yeri: HALİÇ KONGRE MERKEZİ İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: Worldfood İstanbul 2018 26.Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı
Konusu: Gıda Ürünleri ve Gıda Teknolojileri
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 05.09.2018
Bitiş Tarihi: 08.09.2018
Yeri: TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: TISSUE WORLD İstanbul 2018
Konusu: TISSUE WORLD İstanbul 2018
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 04.09.2018
Bitiş Tarihi: 06.09.2018
Yeri: İSTANBUL KONGRE MERKEZİ
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: Sivas 5.Tarım ve Hayvancılık ve Gıda Fuarı
Konusu: Tarım, Gıda, Hayvancılık Teknolojileri ve Endüstrileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 04.09.2018
Bitiş Tarihi: 08.09.2018
Yeri: Sivas Fuar Alanı
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: İNTARF 2018 7.İnegöl Tarım Fuarı
Konusu: Tarım, Gıda, Hayvancılık, Fidancılık, Seracılık, Gübre Tohum, Sulama ve Teknolojileri Fuarı
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 02.09.2018
Bitiş Tarihi: 05.09.2018
Yeri: İnegöl Merpa Pazar Yeri Alanı
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: Aksaray Hayvancılık, Yem Bitkileri, Et ve Süt, Tarım, Çiftlik Makine Ekipman ve Teknolojileri
Konusu: Hayvan Yetiştiriciliği Makine Ekipman ve Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 09.08.2018
Bitiş Tarihi: 12.08.2018
Yeri: Ticaret Borsası Tarım Ticaret Merkezi
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: Euro Animalia Avrupa Hayvancılık Ekipmanları ve Süt Endüstrisi Fuarı
Konusu: Hayvancılık Ekipmanları, Süt Teknolojileri, Kümes Hayvanları, Mekanizasyon, Hayvan Barınakları
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 01.08.2018
Bitiş Tarihi: 05.08.2018
Yeri: Çorlu Yeni Fuar Alanı
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: 6.Çorlu Autoshow Otomobil Ticari Araçlar Motosiklet Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı
Konusu: Otomobil Ticari Araçlar Aksesuarlar
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 01.08.2018
Bitiş Tarihi: 05.08.2018
Yeri: Çorlu Yeni Fuar Alanı
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
29 Mayıs 2018
Fuar İsmi: IDMA FEED MEA-Yem Makinaları, Teknolojileri ve Yan Sanayi Fuarı
Konusu: Yem Makinaları, Teknolojileri ve Yan Sanayi
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 05.07.2018
Bitiş Tarihi: 07.07.2018
Yeri: İSTANBUL FUAR MERKEZİ YEŞİLKÖY İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
29 Mayıs 2018
Konusu: Metal İşleme Makineleri, Kaynak Delme Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 27.06.2018
Bitiş Tarihi: 30.06.2018
Yeri: Ostim Stadyumu Alanı
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
15 Mayıs 2018
Konusu: Gıda, Tarım ve Hayvancılık
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.07.2018
Bitiş Tarihi: 15.07.2018
Yeri: ORDU BELEDİYESİ FUAR ALANI ORDU
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
15 Mayıs 2018
Konusu: Bilgisayar, Oyun ve Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 06.06.2018
Bitiş Tarihi: 10.06.2018
Yeri: İSTANBUL FUAR MERKEZİ YEŞİLKÖY İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
15 Mayıs 2018
Konusu: Tekstil ve Konfeksiyon Ürünleri ve Kumaş Fuarı
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 07.06.2018
Bitiş Tarihi: 12.06.2018
Yeri: ANTALYA FUAR MERKEZİ ANTALYA
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
15 Mayıs 2018
Konusu: Tekne ve Tekne Ekipmanları, Broker Firmaları, Marin Aksesuaraları
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 20.06.2018
Bitiş Tarihi: 25.06.2018
Yeri: PALMARİNA-BODRUM
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
15 Mayıs 2018
Konusu: Kitap
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 25.05.2018
Bitiş Tarihi: 03.06.2018
Yeri: AYDIN FUAR ALANI
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
15 Mayıs 2018
Konusu: Deri ve Kürk Giyim
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 04.06.2018
Bitiş Tarihi: 07.06.2018
Yeri: Maritime Pine Beach Otel Kongre Merkezi
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
15 Mayıs 2018
Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2016 ve 2017 yıllarında gerçekleştirilen “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması” 3.’sü için başvuru süreci Mayıs ayı itibari ile başlamış bulunmaktadır.
15 Mayıs 2018
Üniversiteler bünyesinde bulunan Sürekli Eğitim Merkezleri (SEM) arasında 11 Ocak 2018 tarihinde protokol imzalanmıştır.
Protokol kapsamında ilgili SEM’lerde ‘’Proje Yönetimi”, “Ar-Ge, Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi’’ ve ‘’Bilgi Teknolojileri Yönetimi‘’ konularındaki eğitimler düzenlenecektir.
15 Mayıs 2018
Konusu: Tarım Hayvancılık, Tohum, Meyvecilik, Sulama Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 01.08.2018
Bitiş Tarihi: 05.08.2018
Yeri: Çorlu Yeni Fuar Alanı
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
11 Mayıs 2018
Konusu: Kitap ve Yayınevi
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 20.07.2018
Bitiş Tarihi: 28.07.2018
Yeri: Bodrum Fuar ve Sergi Alanı (Heredot Kültür Merkezi)
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
Konusu: Gıda, Tarım ve Hayvancılık
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.07.2018
Bitiş Tarihi: 15.07.2018
Yeri: ORDU BELEDİYESİ FUAR ALANI ORDU
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
11 Mayıs 2018
Konusu: Traktör ve Tarım Ekipmanları, Otomobil, Beyaz ve Kahverengi Eşya, Elektronik Aletler
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 11.07.2018
Bitiş Tarihi: 15.07.2018
Yeri: EDİRNE FUAR ALANI
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
Konusu: Ayakkabı Yan Sanayi, Taban, Deri, Aksesuar
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 03.07.2018
Bitiş Tarihi: 05.07.2018
Yeri: Pullman Airport Hotel Convention Center
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
Konusu: Yapı Dekorasyon Ürünleri, Teknolojileri ve Doğalgaz
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 29.06.2018
Bitiş Tarihi: 03.07.2018
Yeri: ORDU BELEDİYESİ FUAR ALANI ORDU
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
Konusu: Deri Ürünleri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 28.06.2018
Bitiş Tarihi: 01.07.2018
Yeri: Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
Konusu: Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 27.06.2018
Bitiş Tarihi: 30.06.2018
Yeri: OFM ORTADOĞU FUAR MERKEZİ GAZİANTEP
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
Konusu: Metal İşleme Makineleri, Kaynak Delme Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 27.06.2018
Bitiş Tarihi: 30.06.2018
Yeri: Ostim Stadyumu Alanı
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
Konusu: İş Birliği Turizm Tanıtım
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 27.06.2018
Bitiş Tarihi: 30.06.2018
Yeri: İSTANBUL FUAR MERKEZİ YEŞİLKÖY İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
11 Mayıs 2018
Konusu: Çay ve Çay Malzemeleri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 21.06.2018
Bitiş Tarihi: 24.06.2018
Yeri: İSTANBUL FUAR MERKEZİ YEŞİLKÖY İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
Konusu: Beyaz-Kahverengi Eşya, Ana ve Yan Sanayi
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 21.06.2018
Bitiş Tarihi: 24.06.2018
Yeri: İSTANBUL FUAR MERKEZİ YEŞİLKÖY İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
Konusu: Tekne ve Tekne Ekipmanları, Broker Firmaları, Marin Aksesuarları
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 20.06.2018
Bitiş Tarihi: 25.06.2018
Yeri: PALMARİNA-BODRUM
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste
.
11 Mayıs 2018
Konusu: Tekstil ve Konfeksiyon Ürünleri ve Kumaş Fuarı
Fuar Türü: Uluslararası İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 07.06.2018
Bitiş Tarihi: 12.06.2018
Yeri: ANTALYA FUAR MERKEZİ ANTALYA
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
Konusu: Bilgisayar, Oyun ve Teknolojileri
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 06.06.2018
Bitiş Tarihi: 10.06.2018
Yeri: İSTANBUL FUAR MERKEZİ YEŞİLKÖY İSTANBUL
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
Konusu: Eğitim Teknoloji Araç ve Gereçleri, Eğitim Araçları, Teknolojik Ürünler
Fuar Türü: Yurtiçi İhtisas Fuarı
Başlangıç Tarihi: 18.05.2018
Bitiş Tarihi: 20.05.2018
Yeri: İSTANBUL KONGRE MERKEZİ
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste.
11 Mayıs 2018
KOSGEB ve paydaş kurumların katılımıyla gerçekleştirilen çalıştaylarda, illerde rekabet avantajına sahip imalat sanayi sektörleri listesi belirlenmiştir. Yazılım sektörü ise, diğer sektörlerin katma değer ve verimliliğini arttıran çözümleri ile KOBİ’lerin rekabet gücünün geliştirilmesinde ve sanayide dijitalleşme oranının artırılmasında kritik öneme sahip olmasından dolayı listeye eklenmiştir.
26 Nisan 2018
Konusu: Altın, Pırlanta, Gümüş, Malzeme ve Saat Fuarı
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
17 Nisan 2018
Konusu: Restoran, Kafe Pastane Ekipmanları, Ağırlama, Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
17 Nisan 2018
Konusu: Tekstil, Hazır Giyim Tedarikçileri, Tekstil Yan Sanayi ve Teknolojileri
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
17 Nisan 2018
Konusu: Tarım Ekipmanları, Tohumculuk, Hayvancılık
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
17 Nisan 2018
Konusu: Tarım Hayvancılık, Seracılık, Organik Gıda, Sulama
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
17 Nisan 2018
Konusu: Havacılık Teknolojileri, Ürünleri ve Hava Gösterileri
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
17 Nisan 2018
Konusu: Oyuncak Fuarı
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
17 Nisan 2018
Konusu: Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet, Modifiye, Aksesuarlar
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
17 Nisan 2018
Konusu: Akıllı Şebekeler, Akıllı Şehirler, Enerji IT, Akıllı Sayaçlar
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
17 Nisan 2018
Konusu: 10.Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
17 Nisan 2018
Konusu: Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
17 Nisan 2018
AFYONKARAHİSAR TARIM HAYVANCILIK VE TARIM TEKNOLOJİLERİ (AFTAR)Konusu: Tarım, Hayvancılık, Tarım Makineleri, Süt Endüstrisi, Ambalaj ve TohumAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
4.SECURITEX EURASIA 2018 Adres: ATO KONGRE VE SERGİ SARAYI ANKARAKonusu: Ankara Güvenlik Teknolojileri, Yangın Koruma, İş Güvenliği ve Sağlığı, Bilişim GüvenliğiAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
5.CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARIKonusu: Cami Yapı EkipmanlarıAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#
.
05 Nisan 2018
IBATECH 12.ULUSLARARASI EKMEK, PASTA MAKİNELERİ, DONDURMA, ÇİKOLATA VE TEKNOLOJİLERİ FUARIKonusu: IBATECH 12.Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri FuarıAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
BEAUTY EURASIA 2018 14.ULUSLARARASI KOZMETİK, GÜZELLİK KUAFÖR FUARIKonusu: Kozmetik, Güzellik, Parfüm, Estetik, Kuaför, Temizlik, AmbalajAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
ULUSLARARASI YEREL ZİNCİRLER BULUŞUYOR 2018 KONFERANSI VE FUARIAdres: Haliç Kongre Merkezi İstanbulKonusu: Market Donanımları ve Zincir Marketlerde Satılan ÜrünlerAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
12.MALATYA TARIM TEKNOLOJİLERİ MAKİNE HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI Konusu: 12.Malatya Tarım Teknolojileri Makine Hayvancılık ve Ekipmanları FuarıAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
1.ÇORUM MOBİLYA DEKORASYON EV TEKSTİLİ FUARIKonusu: Mobilya ve Ev TekstiliAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
1.ÇORUM EVLİLİĞE HAZIRLIK DÜĞÜN PAKETİ, MODA, GÜZELLİK, TAKI ÇEYİZ, GAYRİMENKUL FUARIKonusu: Evliliğe Hazırlık Düğün Paketi, Moda, Güzellik, Takı Çeyiz, GayrimenkulAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
ŞANLIURFA YAPI İNŞAAT DEKORASYON FUARI Konusu: İnşaat ve Yapı Malzemeleri, Kapı, Pencere, MutfakAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
RISING CITY BURSA 3.GAYRİMENKUL FUARI Konusu: Konut, İşyeri, Arsa, Yatırım, Finansman ve DanışmanlıkAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
BURSA 16. İNŞAAT VE DEKORASYON FUARI Konusu: Yapı ve İnşaat Malzemeleri, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Dekorasyon ve Aksesuarları (Güneş Enerji Sistemleri Özel Bölümü)Ayrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
AGRITECH 2018 8.FETHİYE TARIM, SERACILIK, HAYVANCILIK, GIDA VE TARIM MAKİNELERİ İHTİSAS FUARI Konusu: Fethiye Tarım, Hayvancılık, Seracılık, Gıda ve Tarım MakineleriAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
DOĞU MARMARA SERA, BAHÇE VE SÜS BİTKİLERİ FUARI 2018Konusu: Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik, Süs Bitkileri ve TeknolojileriAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
HATAY YAPI VE DEKORASYON, GAYRIMENKUL, BELEDİYE İHTİYAÇLARI VE ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ FUARI Adres: Antakya Kentpark Fuar AlanıKonusu: Yapı Malzemeleri, Dekorasyon, Gayrimenkul, Belediye İhtiyaçları ve Çevre TeknolojileriAyrıntılı Bilgi İçin:http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
05 Nisan 2018
Başlangıç Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı
Bitiş Tarihi: 31 Aralık 2018 PazartesiAyrıntılı bilgi:http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6479/2018-yili-brezilya-fuarlari .
05 Nisan 2018
Başlangıç Tarihi: 11 Mayıs 2017 Perşembe
Bitiş Tarihi: 10 Mayıs 2018 PerşembeAyrıntılı bilgi:http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6254/yurt-ici-ve-yurt-disi-ucak-bileti-rezervasyon-bilet-alimi-isi-seyahat-acentesi-bilgileri .
05 Nisan 2018
Başlangıç Tarihi: 12 Şubat 2018 Pazartesi
Bitiş Tarihi: 30 Nisan 2018 PazartesiAyrıntılı bilgi:http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6618/avrupa-girisimciligi-tesvik-odulleri-2018-basvurulari-basliyor .
05 Nisan 2018
Başlangıç Tarihi: 19 Mart 2018 Pazartesi
Bitiş Tarihi: 31 Aralık 2018 PazartesiAyrıntılı bilgi:http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6642/is-plani-odulu-kazananlar-listesi .
05 Nisan 2018
Başlangıç Tarihi: 3 Nisan 2018 Salı
Bitiş Tarihi: 11 Nisan 2018 Çarşambaİçerik: KOSGEB Avrupa İşletmeler Ağı Projesi ( ayrıntılar...
05 Nisan 2018
Başlangıç Tarihi: 2 Nisan 2018 Pazartesi
Bitiş Tarihi: 16 Nisan 2018 Pazartesi

SUPSIST (Scaling-Up SMEs of ISTanbul) projesi, Türkiye ekonomisinin % 99’unu oluşturan KOBİ’lerin ve yeni girişimlerin (start-up’ların) büyüme kapasitelerini, uluslararası pazarlarda arttırmak amacıyla, KOSGEB İstanbul Anadolu Yakası Müdürlüğü ve Sabancı Üniversitesi tarafından yürütülen ve Avrupa Komisyonu COSME (KOBİ’lerin ve İşletmelerin Rekabet Edebilirliği) Programı kapsamında fonlanan bir projedir.
2018 yılı sonuna kadar yürütülecek olan bu proje ile yüksek büyüme potansiyeline ve yenilikçi iş fikirlerine ve projelere sahip işletmelere (KOBİ ve start-up) ücretsiz olarak çeşitli eğitim ve mentörlük destekleri sunulacaktır.
04 Nisan 2018
KOSGEB Destekleri Hakkındaki Bilgilendirme Sunumlarında; KOSGEB ve KOBİ’ler hakkında genel bilgi,KOSGEB veri tabanına kayıt süreci,KOSGEB destek programları, yararlanma koşulları ve destek üst limitleri,Desteklerden yararlanma süreci hakkında genel bilgiler aktarılacaktır.
Başlangıç Tarihi: 2 Nisan 2018 Pazartesi
Bitiş Tarihi: 29 Haziran 2018 Cuma Ayrıntılı Bilgi İçin: ayrıntılar...
04 Nisan 2018
Başlangıç Tarihi: 29 Mart 2018 Perşembe
Bitiş Tarihi: 26 Haziran 2018 SalıAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6654/kosgeb-izmir-kuzey-mudurlugu-kosgeb-destekleri-bilgilendirme-egitimi-takvimi-nisanmayishaziran-2018 .
04 Nisan 2018
Başlangıç Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe
Bitiş Tarihi: 26 Nisan 2018 PerşembeTOPLANTI KONULARI- KOSGEB veri tabanı kayıt işlemleri
- Destek başvuru aşamaları
- KOSGEB Destekleri sunumu
- KOSGEB Destekleri hakkında soru-cevapKATILIM KOŞULLARIKatılım ücretsiz olup; katılmak isteyen girişimci ve işletmelerin toplantı günü ve saatinde Müdürlüğümüzde olmaları yeterli olacaktır. Eğitimler KOSGEB Artvin Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecektir.
04 Nisan 2018
Başlangıç Tarihi: 7 Şubat 2018 Çarşamba
Bitiş Tarihi: 18 Haziran 2018 PazartesiAyrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6605/kosgeb-kahramanmaras-mudurlugu-kosgeb-destekleri-bilgilendirme-toplantilari .
04 Nisan 2018
Başlangıç Tarihi: 24 Ocak 2018 Çarşamba
Bitiş Tarihi: 19 Nisan 2018 PerşembeKOSGEB İzmir Güney Müdürlüğü’nce, KOSGEB Destekleri Tanıtım Toplantısı düzenlenecektir.
Ayrıntılı Bilgi İçin:http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6597/kosgeb-izmir-guney-mudurlugu-kosgeb-destekleri-tanitim-takvimi-subatmartnisan-2018  .
04 Nisan 2018
Başlangıç Tarihi: 8 Ocak 2018
Bitiş Tarihi: 31 Aralık 2018
KOSGEB Kilis Müdürlüğü tarafından, 2018 yılı içerisinde tüm yıl boyunca devam edecek olan "KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI AĞIRLIKLI OLMAK ÜZERE KOSGEB DESTEKLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME” yapılacaktır.
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6580/kosgeb-kilis-mudurlugu-kosgeb-destekleri-2018-yili...
.
05 Ocak 2018
Başlangıç Tarihi: 27 Aralık 2017
Bitiş Tarihi: 28 Mart 2017
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6520/kosgeb-izmir-kuzey-mudurlugu-kosgeb-destekleri-bil....
05 Ocak 2018
Başlangıç Tarihi: 27 Aralık 2017
Bitiş Tarihi: 31 Mart 2017
KOSGEB Destekleri Hakkında Sunumda;
- KOSGEB ve KOBİ’ler hakkında genel bilgi,
- KOSGEB veri tabanına kayıt süreci,
- KOSGEB destek programları, yararlanma koşulları ve destek üst limitleri,
- Desteklerden yararlanma süreci hakkında genel bilgiler aktarılacaktır.
Ayrıntılı Bilgi İçin:
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6519/kosgeb-antalya-mudurlugu-kosgeb-destekleri-bilgile....
05 Ocak 2018
Savunma ve Havacılık Sanayi İmalatçılar Derneği (SaSad) İşbirliği Teklifleri
Başlangıç Tarihi: 11 Aralık 2017 Pazartesi
Bitiş Tarihi: 30 Aralık 2017 Cumartesi
Sasad’dan gelen ROSOBORONEXPORT firması ile işbirliğine yönelik yazı ve ‘Lojistik ve Sürdürülebilirlik Konseptinin Dönüşümü” faaliyetleri çerçevesinde oluşturulacak gruba ilişkin yazılar linkte KOBİ’lerin bilgilerine sunulmaktadır.
ayrıntılar...
20 Aralık 2017
Özbekistan Ankara Büyükelçiliği’nin Talebi
Başlangıç Tarihi: 19 Aralık 2017 Salı
Bitiş Tarihi: 19 Ocak 2018 Cuma
Özbekistan’ın Ankara’daki Büyükelçiliği’nce KOSGEB'e iletilen yazıda, Uzbekpaxanoat’ın kurumsal faaliyetlerinin yabancı ülkelerdeki iyi uygulamalar dikkate alınarak modernize edildiği ve Türkiye’nin dünyada ipekböcekçiliği sektöründe ilk sıralarda yer aldığı belirtilerek, modernizasyonu devam eden Uzbekpaxanoat’a yatırım ve uzman çekilmesi konusunda ilgilenen firma, kurum ve kuruluşlara işbirliği teklif edilmiştir. İlgilenen firma, kurum ve kuruluşların Özbekistan’ın Ankara’daki Büyükelçiliği ile uzbekistanemb@gmail.
20 Aralık 2017
POOLEXPO 2018
Konusu: Havuz, Havuz Aksesuarları, Sauna, SPA
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#
.
20 Aralık 2017
CNR İMOB 2018 - İSTANBUL MOBİLYA FUARI
Konusu: Her Türlü Ev ve Ofis Mobilyası
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
20 Aralık 2017
ISK-SODEX 2018 ULUSLARARASI ISITMA, SOĞUTMA, KLİMA, HAVALANDIRMA, SU ARITMA ve GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ FUARI
Konusu: Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Klima, Pompa, Vana
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
20 Aralık 2017
ANFAŞ FOOD PRODUCT – 25. ULUSLARARASI GIDA VE İÇECEK İHTİSAS FUARI
Konusu: Yiyecek Ürünleri, Ambalaj ve Ekipmanları
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
20 Aralık 2017
GAPTARIM TARIM, 9. TARIM TEKNOLOJİLERİ VE HAYVANCILIK FUARI
Konusu: Tarım, Tarım Teknolojileri, Hayvancılık
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
20 Aralık 2017
GAPFOOD 14. GIDA, GIDA TEKNOLOJİLERİ VE AMBALAJ FUARI
Konusu: Gıda, Gıda Teknolojileri ve Ambalaj
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
20 Aralık 2017
1.TÜRK-ARAP EKONOMİ ZİRVESİ VE SEKTÖRLER ARASI İHTİSAS FUARI
Konusu: Ekonomi Zirvesi ve Sektörler Arası İhtisas Fuarı
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
20 Aralık 2017
JUNIOSHOW BURSA 10.ULUSLARARASI BEBE VE ÇOCUK HAZIR GİYİM VE ÇOCUK İHTİYAÇLARI FUARI
Konusu: Bebe ve Çocuk Hazır Giyim
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
20 Aralık 2017
34.ULUSLARARASI İSTANBUL ANNE BEBEK ÇOCUK ÜRÜNLERİ FUARI
Konusu: Anne, Bebek ve Çocuk Ürünleri
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
20 Aralık 2017
ÇUKUROVA 11. K İTAP FUARI
Konusu: Kitap, Süreli Yayın
Ayrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
20 Aralık 2017
Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
06 Aralık 2017
Evlilik Hazırlıkları, Konut Projeleri, Mobilya Aksesuar, Dekorasyon, Züccaciye, Gelinlik, Damatlık, Abiye, Çeyiz, Halı, Beyaz Eşya. Düğün Organizasyonu
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
06 Aralık 2017
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
06 Aralık 2017
Orta Asya El Sanatları ve Yöresel ÜrünleriAyrıntılı Bilgi için: Ayrıntılı Bilgi için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#.
06 Aralık 2017
6.Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme, Teknolojileri Fuarı
Ayrıntılı Bilgi için : http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste# .
06 Aralık 2017
Başlangıç Tarihi: 5 Aralık 2017
Bitiş Tarihi: 16 Aralık 2017
KOSGEB Antalya Müdürlüğünce her hafta Cuma günü 9.30-11.
06 Aralık 2017
Başlangıç Tarihi: 5 Aralık 2017
Bitiş Tarihi: 12 Aralık 2017
KOBİ Teknoyatırım Destek Programı ve Stratejik Ürün Destek Programı Tanıtım toplantısı, 12 Aralık 2017 tarihinde Salı günü Saat 14:00’te Ankara Sanayi Odası 1. OSB BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ (Sincan OSB) Toplantı Salonunda düzenlenecektir.
Ayrıntılı Bilgi İçin: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6503/kosgeb-sincan-mudurlugu-kobi-teknoyatirim-destek-programi-ve-stratejik-urun-destek-programi-tanitim-toplantisi .
06 Aralık 2017
Ayrıntılı bilgi için : http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/5990/kosgeb-kars-mudurlugu-kosgeb-destek-programlari-bilgilendirme-toplantisi.
27 Ekim 2017
Ayrıntılı bilgi için : http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6071/kosgeb-kutahya-mudurlugu-destek-programlari-bilgilendirme-toplantisi.
27 Ekim 2017
Program takvimi ve ayrıntılı bilgi için : http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6418/kosgeb-antalya-mudurlugu-ekimkasimaralik-2017-kosgeb-destekleri-bilgilendirme-sunumu-takvimi.
27 Ekim 2017
İstanbul Kalkınma Ajansı destekli, İstanbul AREL Üniversitesi Polimer Teknolojiler ve Kompozit Uygulama ve Araştırma Merkezi eğitimleri KOSGEB işbirliği ile devam ediyor.

Eğitim programı ve ayrıntılı bilgi :

http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6446/istanbul-kalkinma-ajansi-arel-universitesi-polimer-teknolojiler-ve-kompozit-uygulama-ve-arastirma-merkezi-kosgeb-istanbul-ikitelli-mudurlugu-egitim-programi.
27 Ekim 2017
KOSGEB İstanbul İkitelli Müdürlüğü tarafından 29 KASIM 2017 Çarşamba günü, 09:00 – 12:00 saatleri arasında, Olgu ŞENGÜL tarafından “DİJİTAL PAZARLAMA” konulu eğitim düzenlenecektir.

EĞİTİM İÇERİĞİ : Dijital Dünya ve Hızlı Değişim : Sayılarla Dünya ve Türkiye Dijital Pazarlama Stratejisi : Dijital Pazarlamaya Bütünsel BakışDijital Medya Kanalları ve E-ticaret Trendleri Ayrıntılı bilgi için :

ayrıntılar...
27 Ekim 2017
AB mevzuatının etkin bir şekilde uygulanmasına yönelik kurumsal kapasitenin güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan TAIEX VE TWINNING kitapçıkları güncellenmiştir.

Ayrıntılı bilgi : http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/830/taiex-ve-twinning-kitapciklari-linlerinin-duyurulmasi.
27 Ekim 2017
Ayrıntılı bilgi için : http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6276/iranda-yatirim-imkanlari .
27 Ekim 2017
Ayrıntılı bilgi için : http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6277/nijeryada-yatirim-imkanlari .
27 Ekim 2017
Program ve ayrıntılı bilgi için : http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6369/izmir-kuzey-mudurlugu-kosgeb-destek-programlari-bilgilendirme-seminerlerii .
27 Ekim 2017
Ankara Sanayi Odası ve T.C.
27 Ekim 2017
Ayrıntılı bilgi :http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6426/ozbek-tarafinin-ikili-isbirligi-tesis-etme-teklifi .
27 Ekim 2017
Ayrıntılı bilgi :http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6427/pamuklu-ve-tekstil-urunleri-kapsaminda-ozbek-tarafinin-ikili-isbirligi-tesis-etme-teklifi .
27 Ekim 2017
Ayrıntılı bilgi:http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6428/deri-ve-ayakkabi-urunleri-kapsaminda-ozbek-tarafinin-ikili-isbirligi-tesis-etme-teklifi .
27 Ekim 2017
KOSGEB Gaziantep Müdürlüğü’nün ve Gaziantep Ticaret Odası’nın Faydalanıcısı olduğu Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GETHAM)’nin;20 – 21 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Sınırdaki Tasarım Uluslararası Sempozyum, Ömer Asım AKSOY Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.
20 - 25 Ekim 2017 tarihleri arasında Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GETHAM) Cenani Konağı’nda ise “Sınırdaki Tasarım Sergisi" yapılacaktır.
27 Ekim 2017
KOSGEB Başkanlığınca ulusal koordinasyonu yapılan, AB tarafından 2014-2020 yıllarını kapsayacak şekilde KOBİ’ler ve girişimcilere dönük uygulamaya konulan COSME (İşletmelerin ve KOBİ' lerin Rekabet Edebilirliği) Programı kapsamında, AB Komisyonunca 30 Eylül 2020 tarihine kadar açık kalacak olan AB COSME Programı, Kredi Garanti Desteği (Loan Guarantee Facility - LGF) ve Büyüme Amaçlı Özkaynak Desteği (Equity Facility for Growth – EFG) Proje Teklif Çağrıları yayımlanmıştır. Çağrılara dair bilgiler aşağıdaki linktedir.
27 Ekim 2017
Ayrıntılı bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/5653/cosme-programi-finansal-araclari

.
25 Eylül 2017
Birleşik Krallık merkezli “The Green World Organization” isimli kuruluş tarafından 2017 yılında Dubai’de “The Green World Awards” ödül töreni gerçekleştirilecektir. Çevre koruma alanında çalışan her kişi ve kuruluş ödüle başvuruda bulunabilmektedir. Online başvurular http://www.greenworldawards.com/ adresinden yapılmaktadır. Katılım ücreti 500 Sterlin + %20 KDV olup, son başvuru tarihi 31 Ağustos 2017’dir.
.
20 Mayıs 2017
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 24-29 Eylül 2017 tarihleri arasında özellikle;

İnsan veya yük taşımaya mahsus gemiler,Karayolu taşıtları, motorlu taşıtlar, motosikletler,Otomotiv yedek parçalar,Petrol ve petrokimya ürünleri,İlaç, serum, aşı, haşarat ilaçları,Tıpta; cerrahide, dişçilikte ve veterinerlikte kullanılan alet ve cihazlar,Kozmetik ürünleri, sabun/şampuan ve jel türü ürünler,Ev ve otel tekstili, içi giyim ve dış giyim kıyafetleri,Ayakkabı; deri ve köseleden çantalar ve seyahat eşyaları,Mücevherler,Mobilya,Buzdolabı, dondurucular, aspiratörler, davlumbazla; elektrik, elektronik cihazlar,Baskı ve kopyalama makineleri,Elektrik transformatörleri,Kağıt ve kartonlar,Plastik eşyalar,Demir-çelik ürünleri ve sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların katılımları ile gerçekleştirilecek Güney Panama-Kosta Rika ticaret heyetine katılmak isteyen firmaların en geç 10 Ağustos 2017 tarihine kadar https://goo.
20 Mayıs 2017
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 22-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uganda ticaret heyetine katılmak isteyen firmaların en geç 4 Ağustos 2017 tarihine kadar https://bit.ly/2uFhi9r adresindeki başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/liste/10/egitim-duyurulari
.
20 Mayıs 2017
KOSGEB Destekleri Hakkında Sunumda, KOSGEB ve KOBİ’ler hakkında genel bilgi,
KOSGEB veri tabanına kayıt süreci,
KOSGEB destek programları, yararlanma koşulları ve destek üst limitleri,
Desteklerden yararlanma süreci hakkında genel bilgiler aktarılacaktır.
 YER: KOSGEB Antalya Müdürlüğü Eğitim Salonu
Mevlana Kavşağı, Yenigün Mah.
20 Mayıs 2017
Fuar Adı : 5. Çorlu Auto Show Otomobil Ticari Araçlar Motosiklet Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı
Ayrıntılı Bilgi: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/fuarliste#
.
15 Eylül 2017