KÜÇÜK İŞLETMELER İÇİN PROFESYONELLERDEN 10 KÜÇÜK YATIRIM ÖNERİSİ
02 Ağustos 2019
/
Guru Akademi Araştırma Ekibi

Küçük işletmeler genellikle çalışmak için sınırlı kaynaklara sahiptir. Pazarlama çabalarınızı iyileştirmek veya bir iş seyahatine çıkmak istiyorsanız, her yatırımı dikkatlice düşünmek önemlidir. KOBİ Gurusu’ndan aldığınız bu ipuçları, sahip olduğunuz kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

İŞLETMENİZ İÇİN UYGUN ÜCRETLİ PLATFORMU SEÇİN

Arama motorlarını ve sosyal medya platformlarını reklam bütçesi yatırarak kullanmak, daha fazla müşteriye ulaşma konusunda kendi yararlarına sahip. Ancak, bunu gerçekleştirmek için küçük bir pazarlama bütçeniz varsa, hangi platformun işiniz için daha uygun olduğunu dikkatlice düşünmeniz gerekir.

DÖNÜŞTÜRÜLEN INSTAGRAM REKLAMLAR OLUŞTUR

Instagram, çeşitli kesimlerden farklı gruplardaki tüketiciler için giderek daha popüler hale geliyor. Bu, Instagram’ın ücretli stratejiniz için düşünmeye değer olabileceği anlamına gelir. Ancak, reklamlarınızın dönüştürülmeye hazır olduğundan emin olmak önemlidir.

KURUŞ HARCAMADAN ANAHTAR KELİME ARAŞTIRMASI YAPIN

SEO stratejinizden en iyi şekilde yararlanmak için muhtemelen bazı kaynakları harcamanız gerekecektir. Ancak, anahtar kelime araştırması gibi şeylerden tasarruf edebiliyorsanız, bu kaynakları başka şeyler için ayırabilirsiniz. Anahtar kelime araştırması için ücretsiz seçenekler sunan web araçlarını mutlaka deneyin!

BİR SONRAKİ İŞ GEZİNİZDEN EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANIN

İşiniz için herhangi bir seyahate yatırım yaparsanız, onların gerçekten bir etki yapmasını istersiniz. İster toplantılara katılıyor olun ister pazarlama etkinliklerine ya da fuarlara gidiyor olun, işte bir sonraki iş seyahatinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için bazı ipuçları.

VİDEO PAZARLAMADAN YARARLANIN

Video yapımı biraz zaman ve para gerektirebilir. Ancak, faydalar neredeyse her zaman maliyetlerden ağır basmaktadır. Bu, her işletmenin neden video pazarlamayı bir şekilde kullanması gerektiğini açıklıyor.

PROSES OTOMASYONUNUN AVANTAJLARINI DÜŞÜNÜN

Proses otomasyonu, işletmenizin belirli günlük işlere harcanan zamanı azaltmanıza olanak sağlar. Bir yatırım olmasına rağmen, göz önünde bulundurulması gereken bir ton yarar var.

BİR TON PARA HARCAMADAN KURUMUNUZU VEYA SERBEST İŞİNİZİ BÜYÜTÜN

Bir freelancer veya acente işletmesi olarak ilk başladığınızda, muhtemelen çalışmanız gereken küçük bir bütçeniz var. Bu, erişiminiz olan sınırlı kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmanız gerektiği anlamına gelir.

GOOGLE REKLAMLARI UYGULAMASINDA DUYARLI ARAMA AĞI OLUŞTURMA VE DÜZENLEME

Ücretli arama ağı reklamlarını kullanacaksanız, potansiyel müşterilerinizi gerçekten etkileyecek reklamlar oluşturmanın ve düzenlemenin kolay bir yoluna ihtiyacınız vardır. Google Reklamları Uygulaması, bazı yeni özellikler sayesinde bunu yapmak için bir seçenektir.

GELEN VE GİDEN PAZARLAMA ARASINDAKİ FARKI DÜŞÜNÜN

Pazarlama çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için hangi stratejilerin en büyük etkiye neden olacağını belirlemeniz gerekir. Gelen ve giden pazarlamanın her ikisi de yarar sağlar, bu nedenle her birini en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı belirlemek size bağlıdır.

SOSYAL SATIŞI DOĞRU ŞEKİLDE YAPIN

Sosyal medya çalışmalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, karışıma bir miktar sosyal satış eklemeyi düşünebilirsiniz. Bu taktik birçok sektörde çekim gücü kazanıyor. Ancak bunu yapmanın doğru ve yanlış bir yolu var.