Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından KDV ve Gelir/Kurumlar Vergisi iade süreçlerinin takip edilmesi amacıyla oluşturulan İade Takip Sistemi ile mükellefler tarafından elektronik ortamda standart iade talep dilekçesi ile yapılan KDV ve Gelir/Kurumlar Vergisi iade taleplerinin hangi aşamada olduğu, ne gibi işlemler yapıldığı anlık olarak, İnternet Vergi Dairesi->Bilgi Girişi->İadem Nerede ekranından detaylı bir şekilde görüntülenebilecektir.
Söz konusu ekran ile KDV ve Gelir/Kurumlar Vergisi iade talebinin hangi aşamada olduğu mükelleflerimiz tarafından elektronik ortamda takip edilebilecektir.


KOBİLER İÇİN REKLAM METODLARIGünümüzün girişimcileri, küçük işletmeleri için reklam fikirleri söz konusu olduğunda her zamankinden daha fazla seçeneğe sahip. Bu nedenle, bu ayın Vogue'unda ulusal bir TV reklamı veya tam sayfa yayın yapamıyor olsanız bile, bütçenizi tamamen etkilemeden mesajınızı ilgili müşterilerin dikkatine sunabilirsiniz.
02 Ağustos 2019


İşletmeler enerji tüketimine ve enerjilerini nereden aldıklarına ciddi bir şekilde baktıklarında maliyet tasarrufu yapılabilir.
Yeni teknolojileri ve yenilenebilir enerjiyi kullanmak, aynı zamanda enerji tüketimini azaltmak, gezegeni kurtarmak ve aynı zamanda işlerini modern çevre dostu bir şirket olarak algılamak konusunda ciddi olan işletmeler için de büyük önem taşıyor.


Yeni doğmuş bir KOBİ’nin yöneticisiyseniz veya bu yolculuğa çıkmak üzereyseniz, mümkün olan en iyi şekilde başlamanıza yardımcı olmak için sizlere içeriden bazı ipuçları sunduk.
Herhangi bir KOBİ'nin yapması gereken en önemli şey nişlerini bulmaktır.


BİR İŞLETME NE ZAMAN SOSYAL BİR İŞLETMEDİR?
Gerçek anlamda, sosyal girişimcilik genellikle çevresel, sosyal veya kültürel sorunları çözmek için çözümler sunan işyerleri başlatan bir girişimcidir. Yoksulluğun sağlık hizmeti ile azaltılması veya evsizlerin evlerin inşa edilmesi için birkaç örnek.


Küçük işletmeler genellikle çalışmak için sınırlı kaynaklara sahiptir. Pazarlama çabalarınızı iyileştirmek veya bir iş seyahatine çıkmak istiyorsanız, her yatırımı dikkatlice düşünmek önemlidir.