OYUNCAK DOKTOR
17 Mayıs 2018

Çoğu yetişkinin dahi doktora gitmekten korktuğu günümüz dünyasında çocuklar için doktora gitmek genel olarak zor ve korku bir gerçeklik yaratıyor. Genellikle stresli bir duruma yol açan doktora gitme durumu, doktora gitmenin ne kadar önemli olduğunu, bize sağlığımız konusunda yardım edebilecek tek kişinin doktordan başkası olmadığını her ne kadar anlatsak da çocuklar tarafından olumsuz karşılanabilir.

Tüm bunların yanı sıra, çocuklarını devamlı olarak doktora götürmek boş zamanı olmayan genç anneler için ayrıca zordur.

Böylesine zor ve hassas bir sorunu ortadan kaldırmak için, Hırvatistan'dan bir grup girişimci, küçük ebeveynlerin hayatlarını biraz daha kolaylaştıracak olan ilginç ve çok sıra dışı bir çözüm önerdi.

Böyle yenilikçi iş fikri, bir doktorun işlevini basit anlamda çocuklar için alışılmadık bir oyuncağa aktarmak idi.
Elbette ki, bu oyuncak çocuğunuzu muayene edip teşhiste bulunmayacak veya tedavi için gerekli reçeteyi yazamayacaktır.

“Caring Teddy”, çocuğunuzun yaşamsal belirtilerinin bir kısmını ölçebilecek özel yerleşik sensörlere sahiptir.

Oyuncak, kısa bir süre için kandaki kan basıncını, kalp atış hızını, vücut ısısını ve oksijen seviyesini ölçebilir.

İçerik oluşturucular da Teddy'yi geliştirecekler ve diğer modellerde ise, hasta olması durumunda çocuğun genel durumunu izleyecek birkaç sensör daha ekleyecekler.

Örneğin, bir çocuk diyabetes mellitus hastalığında ise, o zaman kandaki şeker seviyesini belirlemek için bir kliniğe gitmek zorunda kalmayacaksınız.

Oyuncak sensörler gerekli parametreleri ölçtükten sonra sonucu ebeveynin mobil cihazına gönderirler.

Ayrıca istenilen ölçüm sıklığını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için uygulamadaki parametreleri seçmek yeterli oluyor.

Bu oyuncak doktordaki en önemli şey, herhangi bir parametrenin ölçülmesi için oyuncağı bebeğin ellerine vermeniz gerektiğidir. Herhangi bir dokunsal temasla, anında bir ölçüm sonucu alacaksınız.

Ayrıca oyuncağın şekli de, bebeğin hayatının ilk günlerinden beri verileri ölçmenin mümkün olacağı şekilde tasarlanmıştır. Görünüşte Teddy basit bir oyuncak ayıdır. Kabarık ve yumuşaktır, özel anti-alerjik malzemelerden yapılır.

Böyle kullanışlı bir oyuncak, ebeveynlerin zamandan tasarruf etmelerine ve bir doktorun varlığını gerektirecek kadar endişelenmediklerinde, çocuğun sağlığıyla ilgili en doğru verileri öğrenmelerine yardımcı olacaktır.

Kaynak: http://businessidei.com/myagkaya-igrushka-s-funkciyami-doktora/

Kategoriler

Kobi Gurusu Öner