Şimdi, Nesnelerin İnterneti, yapay zekâ, siber-fiziksel sistemlerin yanı sıra bulut ve bilişsel hesaplamaların entegrasyonu sayesinde üretimin “akıllı” olarak adlandırıldığı bir endüstri 4.0 döneminde yaşıyoruz.


Kısa süre önce, küçük işletmelerin dijital çağda geleneksel pazarlamaya ne kadar bağlı olduklarını görmek için bazı araştırmalar yapıldı. Sonuçlar, geleneksel pazarlamanın artık birçok küçük işletme için bir öncelik olmadığını, çoğunluğunun işletmelerini tanıtmak için daha ucuz, çevrimiçi yöntemleri tercih ettiğini göstermektedir.


Her gün KOBİ’lerden “Google’da daha fazla ön plana çıkmak için odaklanmam gereken en son Google sıralama stratejisi nedir?” diye sorular soruluyor.
Bunun en basit cevabı, kullanıcılarınıza en iyi hizmeti veren web sitesini oluşturmak.


Bir mobil uygulama geliştirmeye başlamadan önce, birçok ayrıntı üzerinde çalışmanız ve birçok soruyu yanıtlamanız gerekir. Herhangi bir uygulama geliştirmenin asıl amacı satışları ve karları arttırmaktır, ancak doğru bir yaklaşıma sahip değilseniz, o zaman elde ettiğiniz tek şey para kaybetmek olacaktır.


Farklı bir işgücüne ve kapsayıcı bir işyeri kültürüne sahip olmanın faydaları, iş dünyasında yaygın bir şekilde kabul gördükçe, çeşitlilik ve kapsayıcılık liderler için bir öncelik haline gelmiştir. Deloitte tarafından yapılan araştırmalar, kuruluşların üçte ikisinden fazlasının (% 68) çeşitli adaylar işe aldığını ve işe alımda IK süreçlerindeki önyargıları azaltmak için çeşitli teknolojilere yatırım yaptığını göstermektedir.


Bugün İK topluluğunun en trend kelimeleri arasında 'Çalışan Deneyimi' var. Katılım kavramının ötesine geçen organizasyonlar, çalışanlar için yaşam döngüsünün çeşitli aşamalarında harika bir deneyim yaratmanın yollarını arıyorlar.


'Dijital dönüşüm' hâlihazırda popüler bir kelimedir. İş danışmanlığı şirketleri, müşterilerin dijital stratejilerini bulmalarına yardımcı olmakla meşgul olurken, liderlik ekipleri 'dijital’in ne yapabileceğini, onlar için ne yapabileceğini anlamakla meşguldür.


Birçok KOBİ için, sistemlerini Bilgi İletişim Teknolojisi (BİT) üzerinde çalıştırmak günlük işlemlerin önemli bir parçasıdır. Fakat bazıları hala teknolojiyi işlerine nasıl ya da nereye entegre edeceklerinden emin değiller.