Endüstri 4.0, Sağlık ve Enerji odaklı Malzeme ve Nanoteknoloji Çalışmaları kapsamında özellikle akıllı malzeme teknolojileri dikkate çekmektedir.


Yeni ve Gelişen Teknolojiler (Future and Emerging Technologies‒FET) alanı AB Ufuk2020 Programı, Bilimsel Mükemmeliyet bileşeni altında yer almaktadır.Alan, yüksek risk içeren, uzun soluklu, çok disiplinli ve çok ortaklı araştırma faaliyetlerini desteklemektedir.


2016 yılında Ticaret bakanlığınca başlatılan Müşteri Odaklı Lojistik Bilgi Sistemi Projesi (MOLBİS) kapsamında 3 temel hedef belirlenmiştir. Bunlardan, ithalat ve ihracat işlemlerinin anlık takibini ön gören ilk hedef, Gümrük Eşya Takip ve Analitik Performans Programı (GET-APP) uygulamasının yazılımı ile tamamlanmıştır.


Google Chrome alternatifleri nelerdir? Özellikle son birkaç yıldır, birçok internet kullanıcısının cevap aradığı sorulardan biri olarak dikkat çekiyor. Birçok kullanıcının internet dünyasının dev şirketi Google’ın web tarayıcısı olan Chrome alternatifleri üzerine araştırma yapmasının birkaç nedeni var.


Kullanıcıların bilgi almasına, bilgi vermesine, bilgi üretmesine ve bilgi paylaşmasına olanak sağlayan, kullanıcıların aktif bir durumda olduğu web sitesi teknolojisine Web 2.0 Teknolojisi denir.


Power Point kullanma oranı iş dünyasında hala oldukça yüksek.
İlk bakışta, programı kullanmanın zaten ne kadar rahat olduğunu düşünebilirsiniz ancak, temel PowerPoint ipuçlarını sizinle paylaşmanın iyi bir fikir olacağını düşündük.