Uluslararası Ortak Bulma Rehberi - I
17 Haziran 2019

Doğru ticaret ortağını veya distribütörünü bulmanın genellikle yeni bir uluslararası pazara girme başarısının anahtarı olduğu söylenir. Ancak, onları nerede bulacağınızı ve nasıl temasa geçeceğinizi bilmek, hedef pazarınızla ilgili çok az deneyiminiz ve sadece birkaç bağlantınız olduğunda, zor olabilir.

Neyse ki, bunu yapmanıza yardımcı olacak mükemmel çevrimiçi kaynaklar var. Uluslararası girişimleriniz için bu kilit bağlantıları kurmak için kullanabileceğiniz en kapsamlı çevrimiçi ticaret rehberlerinden bazılarını sizlere sunuyoruz.

1. GlobalTrade.net

Globaltrade.net web sitesi, dünya çapında yaklaşık 149.000 ithalat ve ihracat servis sağlayıcısı ile internet üzerinde önde gelen uluslararası ticaret rehberlerinden biridir. Sadece kişileri aramakla kalmaz, aynı zamanda şirketinizi listeleyebilir ve işletme kategorisinde arama yapan kişileri rehberden bulabilirsiniz. GlobalTrade.net ücretsiz bir versiyona, yılda 300 dolara erişilebilen gümüş bir versiyona ve yıllık 900 dolara satılan altın versiyonuna sahiptir. Gümüş ve altın versiyonlar, daha fazla hizmet için sırayla daha fazla hizmet sıralamanızı ve yerinizi sağlamlaştırmak için daha fazla sayıda müşteri adayı oluşturmanıza olanak tanır.

2. FITA.org

FITA (Uluslararası Ticaret Birlikleri Federasyonu) rehberi, Kuzey Amerika'daki çok büyük bir ticaret birliği listesidir. Bu ticaret birliklerine bağlı tüm şirketlerin toplam üye sayısı 400.000'in üzerindedir. Bu, FITA ticaret dizinini Kuzey Amerika'da ortak bulmak isteyen denizaşırı işletmeler için mükemmel kılar. Tabii ki, bu rehber Kuzey Amerika'daki bölgedeki diğer ortakları arayan işletmeler için de faydalı olabilir.

3. Globality.com

Globality.com, KOBİ’lerden büyük çok uluslu şirketleri küçük ve orta ölçekli işletmelerle iletişime geçirmeye yönelik bir ticaret rehberidir. Dizini kullanmak için kullanıcıların önce bir proje özeti oluşturması gerekir, daha sonra Globality, şirketinizi daha önce bu konuda bilgilendirilmiş hizmet sağlayıcılarla ilişkilendirmek için yapay zekâ, ticaret uzmanları ve algoritmalar kullanır. Bu site, hem küçük şirketler ile ortak olmak isteyen büyük şirketler hem de tam tersi için pratik bir kaynak işlevi görür. Globality tarafından kullanılan eşleştirme teknolojisi, etkili sonuçlarıyla bilinir.

4. Internationalbusinessdirectory.com

International Business Directory ana sayfasında düzinelerce uluslararası işletme kategorisi ve işletme bölgesi listelenmekte ve her iki seçeneğe göre arama yapabilirsiniz. Yani, örneğin, Karayipler veya Orta Amerika’daki işletmeleri ararken bilim ve doğa işletmeleri, perakende ve tüketici ticareti işletmeleri, ithalat ve ihracat işletmeleri vb. gibi kategorilerle aramanızı kısıtlayabilirsiniz. Bu site sizin için harika bir araç olabilir.

5. Tradecouncil.org

International Trade Council, 76 ülkeden hem işletmeler hem de bireylerden oluşur ve güçlü bir uluslararası üne sahiptir. Amacı, uluslararası ticarete katılan insanlara ve işletmelere, uluslararası ticaret endüstrisine yardımcı olmak için politika yapıcılarla ağ kurma, öğrenme ve birlikte çalışma konusunda yardımcı olmaktır. Uluslararası Ticaret Konseyi üye rehberi, organizasyonun tüm üyelerinin kapsamlı bir listesidir. Bu liste, uluslararası ticaret işinde bağlantı arayan herkes için faydalı olabilir.

Yazar: Guru Akademi Araştırma Ekibi

Kategoriler

Kobi Gurusu Öner