Web Sitenin Hız Performansını Kontrol Etme Siteleri
21 Ağustos 2019
/
Guru Akademi Araştırma Ekibi

Web sitenizin arama motorlarında sıralamaya girmesini belirleyen seçeneklerden biri, web sitenizin hızıdır. Çok büyük etki göstermez ama web geliştiriciler dikkate alır. Zaman kavramı herkes tarafından değerlidir.

Hiçbir ziyaretçi beklemeyi sevmez. Web sitenizin hız performansını kontrol etmek isterseniz, önereceğimiz internet sitelerini inceleyebilirsiniz.

Web sitenizin yavaş olmasıyla birlikte, zaman geçtikte ziyaretçi kaybına uğrarsınız. Çok ziyaretçi demek, trafik harcamak demektir. Siteniz yavaş açılıyor ve dikkate almıyorsanız, sitenizde çok büyük düşüşler olur ve ziyaretçi gelmez. Web sitenizin hız performansını kontrol etmek için, önerdiğimiz siteleri kullanabilirsiniz. Yaptığınız incelemelere göre web sitenizde hızlandırma çalışmalarına başlayabilirsiniz.

Pingdom
Web sitenin yüklenme hızını kontrol eder. Html, CSS, iframe kodu, fotoğraflar web sitenin yavaş açılmasına neden olabilir. Pingdom ayrıntılı şekilde sitenize ait bilgileri verir. Karşınıza gelecek ekranda öğelerin boyutu ve yüklenme süresini göreceksiniz. Gördüğünüz hataları kaydedip, düzeltebilirsiniz.

GTmetrix
GTmetrix; Yslow, Google Page Speed ve Firefox eklentilerinin birleşmesinden oluşuyor. GTmetrix, kontrol ettiği internet sitesindeki geliştirmeye ihtiyaç duyulan eksikleri size bildirir. Yapılan kontrol 3 ile 5 dakika sürebilir.

Load Impact
Binlerce web geleştirici Load Impact sitesini ziyaret ederek sitelerin hız performansını kontrol eder. Bir birinden farklı 50 sistemle siteyi inceler.

Sitespeed.me
Web sitede yer alan görsel, CSS, javascript ve diğer unsurları dikkate alır. Hangisinin siteyi yavaşlattığını ve düzeltileceğini gösterir.

Octagate
İnternet sitenin hız performansını ölçen diğer araçlardan biridir. Siteye gelen ziyaretçinin hangi tarayıcıda sitenin ne kadar yavaş açıldığını öğrenebilirsiniz.

Searchmetrics
Web sitenin ne kadar hızlı ve yavaş açıldığını gösterir. Web sitenin ne kadar hızda açılması gerektiğini gösterdiği gibi, web sitenin daha hızlı açılmasını sağlamak için yapacağınız çalışmalar hakkında bilgi verir.