Otomatlar sadece mal satmak için bir araç değil, aynı zamanda etkili bir reklam seçeneği. Bu durum Polonyalı pazarlamacılar tarafından kanıtlandı.
25 Aralık 2018


Patatesler tüm yıl boyunca tüketicilerin talebindedir, ancak normal koşullar altında sadece kendi mevsiminde yetiştirilebilir. Neyse ki, sonbaharda iyi bir hasat elde etmek ve daha sonra yıl boyunca satmak için bir şans daha var.
25 Aralık 2018


Bir bilgisayar masasının gerektirdiği her şeyi tek bir bilgisayar masasına yerleştirmek için çok fazla alana ihtiyacınız var. Fakat genellikle fazladan boş alanın olmadığı durumlar vardır.
20 Kasım 2018


Sinir bozucu ve iğrenç sivrisinekler gezegenin tüm sakinleri için yaz tatillerini berbat eden en önemli unsurlar arasında. Bu böceklerden çok çeşitli yollarla kurtulmanın yüzlerce yolu var ancak hepsi rahat ve etkili değil.
20 Kasım 2018


Sırt çantası işi yıldan yıla büyümekte bu da onu iyi bir iş fikri haline getirmektedir. Sırt çantaları artık sadece öğrenciler tarafından değil çalışanlar ve dizüstü bilgisayar taşıyanlar tarafından da sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir.
13 Eylül 2018


Günümüzde popüler olan araç içi kameralar, gelecekte de popülerliğini arttırmaya devam edecek. Araç içi kamera takmanın yasalarla zorunlu hale getirildiği Rusya’da araç içi kamerasıyla çekilen görüntülerin internette popüler olmasından sonra Birleşik Krallık’ta araç içi kamera satışları %918 arttı.
12 Eylül 2018


Eğer yeni bir iş fikri bakıyorsanız, bambu diş fırçası yükselen bir trendde olduğunu bilmenizi isteriz. Son birkaç aydır arama motorlarında yüksek arama hacmini koruyor, bu şu anda yakalamanız gereken bir fırsat olduğunu gösteriyor.
12 Eylül 2018


Eğer bir müzik festivaline gittiyseniz garip/komik pankartlar, anormal kıyafetler, ışıklar parıltılar gibi şeylerle insanların kendini ifade etmeye çalıştığını fark etmişsinizdir. Çadır alanlarına dönüldüğünde ise bütün çadırlar ve ekipmanlar birbiriyle aynı ve sıkıcıdır.
12 Eylül 2018


2018’in sonuna kadar 600.000 tane drone’un havada kullanılması bekleniyor.
12 Eylül 2018


2022 yılına kadar powerbank sektörünün 25.16 milyar dolara çıkması bekleniyor.
12 Eylül 2018


Sağlığını izlemek ve spor yapmak isteyenlerin insanların sayısı her geçen gün daha fazla artıyor, ancak maalesef herkesin düzenli olarak spor salonlarına gitme şansı yok. Bunun sebeplerinden biri, spor merkezlerinin konumlarının kendi evlerine veya işyerlerine olan uzaklığıdır.
31 Temmuz 2018


Ev hayvanları, genellikle, ailenin eşit üyeleri haline gelir ve bu halkadan ayrılmaları, sahiplerine büyük bir ahlaki travmaya neden olur. Bu eğilim, hayvanlar için cenaze hizmetleri gibi yeni ve çok kazançlı bir işin gelişmesine yol açtı.
31 Temmuz 2018


Geçici grafiti ile kaplanan araçlar, insanlarda merak uyandıran bir etki yaratmaktadır.
Bu alanda ülkemizde rekabet neredeyse yoktur ve bunun yanı sıra deneyimsiz bir işadamı bile benzer bir işi başlatabilir.
31 Temmuz 2018


Dermatoglifikler, bir bireyin kişiliğini ve yeteneklerini parmak izleri yardımıyla analiz etmenizi sağlayan nispeten yeni bir bilimsel yönteme sahipler. Bunun için günümüz dünyasında ‘’Genetik Test’’ benzeri özel bilgisayar programları oluşturuluyor.
31 Temmuz 2018


Acemi girişimcilerin, rakiplerinin müdahalesi olmaksızın gelişebilecekleri boş bir alan bulmaları zaten çok zor. Bu tür alanlar hala mevcut.
31 Temmuz 2018


İşletmelerdeki yenilikçi eğilimler sürekli gelişim göstermektedir. Başarılı bir girişimci olmak için standart olmayan yönlerde kendinizi geliştirmeyi düşünmelisiniz.
26 Haziran 2018


Bombus arıları sadece etkileyici güzellikte değil, aynı zamanda çok yararlı bir böcek türüdür. Doğada sıklıkla görülürler, ama herkes, bu arılar ile endüstriyel ölçekte arı yetiştiriciliği yapabileceğini ve bunun bir kazanç kapısı olduğunu bilmez veya uğraşmak istemez.
26 Haziran 2018


Turba yosunu özellikle Rusya’da yaygın olarak kullanılan ve oldukça etkili iyileştirme özelliklerine sahip bir bitkidir. Turba yosunu’nun kullanım alanı oldukça geniştir.
08 Haziran 2018


Bu yeni ve karlı iş fikri, sadece birkaç ay önce dünya pazarında piyasaya sürülen inanılmaz bir ürüne dayanıyor. "LIVING NOTEBOOK" adlı yeni bir ürünün defterlerinin tuhaflığı, kapaklarda gösterilen karakterlerin hayata geçmesidir! Evet, yanlış okumadınız! Dışarı çıkıyorlar, çocuklarla iletişim kuruyorlar, onları eğlendiriyorlar ya da biraz korkutmaya çalışıyorlar.
06 Haziran 2018


Ülkemizdeki lokantalarda yemeklerin porsiyon ayarlaması geleneksel olmakla birlikte, yemeklerin kilo ile sunulduğu yurt dışında zaten catering işletmeleri bulunmaktadır. Böylelikle, müşteri ihtiyaç duyduğu ölçüde tam olarak alma ve gereksiz harcamalardan kaçınma olanağına sahiptir.
06 Haziran 2018


İstatistiklere göre, günümüz dünyası modern teknolojilerin gelişmesine ve tıbbın ilerlemesine rağmen, zayıf görme yetisine sahip 315 milyondan fazla insana ev sahipliği yapmaktadır ve sayıları her yıl artmaktadır. Görme engelli insanlar dünyayı diğer insanlardan daha az gezmek ve öğrenmek istemiyorlar.
31 Mayıs 2018


Hemen hemen her kadın, makyajın günlük bir sorun olduğu konusunda hem fikirdir. Zira makyaj yapmak oldukça zaman ve enerji tüketici bir etkinliktir.
18 Mayıs 2018


Çoğu yetişkinin dahi doktora gitmekten korktuğu günümüz dünyasında çocuklar için doktora gitmek genel olarak zor ve korku bir gerçeklik yaratıyor. Genellikle stresli bir duruma yol açan doktora gitme durumu, doktora gitmenin ne kadar önemli olduğunu, bize sağlığımız konusunda yardım edebilecek tek kişinin doktordan başkası olmadığını her ne kadar anlatsak da çocuklar tarafından olumsuz karşılanabilir.
17 Mayıs 2018


Yeni gelişmeler ve IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazlarının piyasaya sürülmesi, çeşitli sektörlerde büyük bir heyecanla beklenmekte. "Akıllı" sensörler, mevcut sistemleri daha güçlü hale getirmekle kalmayıp, iş akışlarının birer yedeklerini biriktirmelerini sağlayarak bu birikmiş bilgileri kullanacak yeni nesil gelişmeleri geliştirmeyi mümkün kılmaktadır.
22 Aralık 2017


Jim Poss, 2003 yılında Boston (ABD) sokaklarından birinde gezinirken, bir çöp kamyonunun, yaklaşık 30 metre aralıklarla caddelere yerleştirilmiş olan çöp bidonlarını boşaltma esnasında trafiği tıkadığını, egzoz gazı çıkararak kirlilik oluşturduğunu ve bidonlardan taşan çöplerin caddeye yayıldığını gördü. Ayrıca, günde birkaç kez boşaltım işlemi gerçekleştiren çöp kamyonu bidonlara yanaştığında bidonların önemli bir kısmı henüz dolmamış durumda olabiliyordu.
22 Aralık 2017


Jake Nickell 2000 yılında henüz 20 yaşında iken Londra Tasarım Festivali kapsamında web bazlı düzenlenen tişört tasarımı yarışmasına katıldı ve yarışmayı kazandı.Bugün Jake, sosyal site merkezli, web üzerinden çalışan bir tişört firması olan ‘Threadless’ İmparatorluğu’nun patronudur.
18 Ekim 2017


2004 yılında gerçekleşmiş olan tsunamiden bu yana, Endonezya kriz tepki sistemlerini güçlendirdi. Ancak yakın zamanda yayınlanmış olan Jakarta Globe makalesinde belirtildiği üzere, hazırlık sistemleri hala olması gerekenden az gelişmiş durumda.
25 Eylül 2017


Aydınlatma, iletişim, sağlık ve çok daha fazlası için enerjinin her yere ihtiyacı var. Ancak, enerji üretimindeki eksiklikler ve zorluklar gelişmekte olan ülkeler için büyük bir tehlike arz ediyor.
25 Eylül 2017

Kategoriler

Kobi Gurusu Öner